جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ فروردين
English/العربيه
تازه ها
در برنامه توسعه بلند مدت استان اصفهان يكي از سه محور توسعه را توسعه و ارتقاء گردشگري، صنايع دستي و توريسم قرار داديم" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
در برنامه توسعه بلند مدت استان اصفهان يكي از سه محور توسعه را توسعه و ارتقاء گردشگري، صنايع دستي و توريسم قرار داديم
استاندار اصفهان در مراسم افتتاحيه همايش بين المللي "هنر و صناعات در فرهنگ و تمدن هنر ايراني – اسلامي گفت: در سال اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل برگزاري اين همايش كوشش ارزشمندي است كه ثمرات گرانبهايي در پويايي و احياي صنايع دستي دارد.

استاندار اصفهان در مراسم افتتاحيه همايش بين المللي "هنر و صناعات در فرهنگ و تمدن هنر ايراني – اسلامي گفت: در سال اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل برگزاري اين همايش كوشش ارزشمندي است كه ثمرات گرانبهايي در پويايي و احياي صنايع دستي دارد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه اصفهان، رسول زرگرپور امروز (چهارشنبه) در نخستين همايش بين المللي "هنر و صناعات در فرهنگ و تمدن هنر ايراني – اسلامي كه در دانشگاه اصفهان برگزار شد، اظهار كرد: وراي بناهاي باشكوه و باعظمت اصفهان ديد بزرگ و فلسفه بزرگي نهفته است و به همين دليل اين آثار تا كنون زنده و مورد توجه هستند.

وي با اشاره به سابقه فرهنگ و هنر در ايران افزود: پشتوانه غني هنر قبل از اسلام و خلق آثار پرآوازه منجر به شكل گيري تمدن بزرگ ايراني شد. تمدن پر نغز و مغزي كه شكوه آن افتخاري است براي كل بشريت و اهميت آن به جايي رسيده كه انديشمندان، هنر ايران را فرهنگ ساز و هويت ساز براي جهانيان مي‌دانند.

استاندار اصفهان گفت: همزمان با گسترش اسلام، هنرمندان با خلق آثار هنرمندانه اسلام را با آغوش باز پذيرفتند و بهترين سهم را براي رشد و تعالي اسلام ايفا كردند و به واسطه اين آثار هنري مرزهاي سياسي و جغرافيايي را درنورديده و بازارهاي بزرگ اقتصادي را گرفتند و مردم تمام دنيا را مسحور خود كردند.

زرگرپور با بيان اينكه اسلام كه در سرزمين اعراب متولد شد توسط زبان نرم و هنر هنرمندان ايراني به عنوان فرهنگ اسلامي گسترش يافت، اضافه كرد: هنرمندان ايراني بدون هيچ چشم داشت، پرچم هنر و ادب ايران را برافراشته و به هنرمندان امروزه تقديم كردند.

وي ادامه داد: برگزاري اين همايش با درون مايه حفاظت و صيانت از هنرها و تجليل از هنرمندان قابل تقدير است. اين همايش مي‌تواند نقطه عطفي در راستاي حفاظت و احياي هنرهاي بومي، ملي و اسلامي كشور باشد به شرط اينكه اولين و آخرين نباشد و اهداف و برنامه‌هاي هدفمندي در دو حوزه زماني و مكاني طراحي شود.

استاندار اصفهان با بيان اينكه هجدهمين اجلاس شوراي جهاني صنايع دستي با ميزباني اصفهان برگزار مي‌شود، گفت: همچنين با برگزاري اين همايش برگ زرين ديگري به دفتر تاريخچه اصفهان افزوده مي‌شود.

زرگرپور اظهار كرد: مايه خوشحالي است كه در اين همايش حضور توأمان انديشمندان، دانشگاهيان و هنرمندان پيشكسوت منجر به هم انديشي و شناسايي هنرهاي رو به فراموشي و آسيب شناسي پيرامون آن مي‌شود.

وي اظهار اميدواري كرد كه با ارايه راهكارهاي علمي زمينه رفع چالشهاي هنر و صناعات در تعامل با متوليان اين امر در اين حوزه فراهم شود.

استاندار اصفهان با بيان اينكه در سال اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل برگزاري اين همايش كوشش ارزشمندي است كه ثمرات گرانبهايي در پويايي و احياي صنايع دستي دارد، افزود: در برنامه توسعه بلند مدت استان اصفهان يكي از سه محور توسعه را توسعه و ارتقاء گردشگري، صنايع دستي و توريسم قرار داديم و سرمايه گذاري در زمينه گردشگري صنايع دستي و ميراث فرهنگي در راستاي تحقق اهداف بلندمدت توسعه استان خواهد بود
 
.
تاریخ:
1395/02/22
تعداد بازدید:
8
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal