جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ فروردين
English/العربيه
تازه ها
همايش بين المللي هنر و صناعت در دانشگاه اصفهان برگزار شد" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
همايش بين المللي هنر و صناعت در دانشگاه اصفهان برگزار شد
رييس دانشگاه اصفهان در مراسم افتتاحيه همايش بين المللي هنر و صناعات اظهار داشت: برگزاري همايش بين المللي هنر و صناعات در فرهنگ و تمدن هنر ايراني – اسلامي با تأكيد بر هنرهاي رو به فراموشي چراغي بود كه ما روشن كرديم و اميدواريم با دبيرخانه دائمي كه تشكيل مي‌شود، اين شعله روشن نگاه داشته شود تا دلگرمي براي هنرمندان باشد.

رييس دانشگاه اصفهان در مراسم افتتاحيه همايش بين المللي هنر و صناعات اظهار داشت: برگزاري همايش بين المللي هنر و صناعات در فرهنگ و تمدن هنر ايراني – اسلامي با تأكيد بر هنرهاي رو به فراموشي چراغي بود كه ما روشن كرديم و اميدواريم با دبيرخانه دائمي كه تشكيل مي‌شود، اين شعله روشن نگاه داشته شود تا دلگرمي براي هنرمندان باشد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه اصفهان، دكتر هوشنگ طالبي امروز (چهارشنبه) در اولين همايش بين المللي "هنر و صناعات در فرهنگ و تمدن هنر ايراني – اسلامي با تأكيد بر هنرهاي رو به فراموشي" با اشاره به برگزاري اين همايش در راستاي اعتلاي هنر و هنرمند شهر و استان اصفهان، اظهار كرد: به دنبال دستور رييس شوراي فرهنگ و تمدن اسلامي، دانشگاه اصفهان مجري اين همايش شد و فعاليتش را از دو سال گذشته آغاز نمود.

وي در ادامه افزود: اولين گام برگزاري اين همايش نشست تخصصي با دانشگاه هنر براي تعيين سه محور تخصصي همايش بود. همچنين 14 جلسه شوراي راهبري كنفرانس همايش، پنج جلسه توسط كميته علمي براي تعيين چهره‌هاي ماندگار هنر و پنج جلسه براي داوري عكس و فيلم برتر جشنواره صورت گرفت.

رييس دانشگاه اصفهان با بيان اينكه اين همايش دو محور متفاوت دارد، افزود: محور آكادميك شامل سخنراني‌ها و پوسترهايي است كه در قالب مقالات عرضه مي‌شود و محور دوم فعاليت‌هاي عملي از جمله جشنواره فيلم و عكس، كارگاه زنده هنرمندان و معرفي و تقدير چهره‌هاي ماندگار هنر و تاريخ شفاهي هنر خواهد بود.

دكتر طالبي با بيان اينكه حدود 432 عكس و 38 فيلم مستند كوتاه براي جشنواره ارسال شد، اظهار داشت: هدف اين بود كه بسياري از هنرهاي ناشناخته و در حال فراموشي كه در گوشه و كنار كشور رقم مي‌خورد شناسانده شود.

وي با بيان اينكه نمايشگاه فيلم و عكس همايش در موزه هنرهاي معاصر برگزار مي‌شود، ادامه داد: كارگاه زنده هنرمندان در سراي اسپادانا برگزار خواهد شد و قرار است از عكس‌ها و فيلم‌هاي برتر انتخاب شده براساس شاخص‌هايي كه كميته علمي در نظر گرفته، تقدير شود.

رييس دانشگاه اصفهان در ادامه افزود: اساسي‌ترين كار در اين همايش تجليل از چهره‌هاي ماندگار بود، كه در اين راستا، اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان ليستي از هنرمندان و هنرهاي در حال فراموشي تهيه كرد كه 106 نفر از هنرمندان انتخاب و از بين آنها 32 هنرمند به عنوان چهره هاي ماندگار تعيين شدند. ماندگارترين كار اين است كه اين همايش را ماندگار كنيم و قرار است كتاب نفيسي از مجموعه عكس‌ها با عنوان هنرهاي ماندگار تقرير شود.

دكتر طالبي با بيان اينكه فعاليت اصلي ديگر در اين همايش تهيه تاريخ شفاهي هنر با همكاري گروه تاريخ دانشگاه اصفهان و رشته ذي ربط در دانشگاه هنر است، ادامه داد: تاريخ شفاهي هنر موجب ماندگاري هنر و هنرمندان مي‌شود. اين حداقل كاري بود كه به عنوان بخش دانشگاهي براي هنر و هنرمند انجام داديم تا جايگاه والاي هنرمندان را والاتر نگاه داريم.

تاریخ:
1395/02/22
تعداد بازدید:
19
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal