جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ فروردين
English/العربيه
تازه ها
ديدار سفير جمهوري ارمنستان با رئيس دانشگاه اصفهان " class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
ديدار سفير جمهوري ارمنستان با رئيس دانشگاه اصفهان
آرتاسش تومانيان سفير ارمنستان در ايران با دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان ديدار و گفتگو و بر تعاملات علمي دوجانبه تاكيد نمودند.


آرتاسش تومانيان سفير ارمنستان در ايران با دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان ديدار و گفتگو و بر تعاملات علمي دوجانبه تاكيد نمودند.

به گزارش وب سايت خبري uinews آرتاسش تومانيان سفير جمهوري ارمنستان روز يكشنبه 7 شهريور ماه سال جاري با حضور در تالار دكتر رزمجو دانشگاه اصفهان با دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه ديدار و گفتگو نمود. بنا به گزارش مذكور دكتر طالبي در اين نشست با ارائه گزارشي از دستاوردهاي علمي،آموزشي و پژوهشي دانشگاه اصفهان، اين دانشگاه را به عنوان يكي از 14 دانشگاه برتر كشور معرفي نمود. رئيس دانشگاه همچنين با استناد به رتبه بندي موسسه لايدن هلند، دانشگاه اصفهان را در رده1000 ،دانشگاه برتر جهان معرفي نمود و در ادامه افزود:كشور ايران از نظر توليد مقالات علمي در مجلات معتبر ISI رتبه اول منظقه را كسب نموده است . وي ضمن بيان دستاوردهاي موفق علمي دانشگاه اصفهان بر تحكيم روابط دانشگاه هاي ارمنستان و اصفهان تاكيد نمود و خواستار تبادل علمي ،آموزشي و پژوهشي بين دانشگاه ها شد.

دكتر طالبي در ادامه بيانات خود افزود:جامعه ارامنه اصفهان حدود 50 سال پيش ساختماني را به نام ارمنولوژي در دانشگاه اصفهان تاسيس كردند كه هم اكنون تيز تدريس زبان ارمني با حضور اساتيد مجرب و دانشجوياني مقاطع ارشد و دكتري در دانشگاه اصفهان انجام مي شود. وي در پايان بر تحكيم روابط بين دو كشور و متقابلا" تحكيم روابط دانشگاه ها تاكيد نمود و اين مهم را بسيار لازم و ضروري قلمداد نمود.

شايان دكر است 'آرتاشس تومانيان' سفير ارمنستان نيز يكي از مشتركات عميق دو كشور،ايران و ارمنستان را اهميت دادن به آموزش، فرهنگ و مباحث انساني دانست. 

وي همچنين در ادامه افزود: ارمني ها حدود 25 سال است داراي حكومت مستقل شده و از همان اولين روزهاي استقلال خود ارتباط عميقي با ايرانيان در زمينه مباحث فرهنگي و آموزشي برقرار نموده اند. 

تومانيان با اشاره به علاقمندي خود به فراگيري زبان و ادبيات فارسي، بر ضرورت تعامل و همكاري دانشگاه اصفهان با دانشگاه ارمنستان از لحاظ علمي و آموزشي بويژه در تدريس زبان و ادبيات فارسي تاكيد كرد

وي در ادامه تصريح كرد: مسلم است ايران در زمينه علوم و فناوري داراي پيشرفت هاي عظيمي است و تعامل دانشگاه هاي دو كشور مي تواند موجب افزايش سطح علمي دانشجويان شود

 

سفير ارمنستان افزود: با توجه به تجربيات دانشگاه اصفهان و ارمنستان، علاوه بر تبادل دانشجو مي توان در كارهاي تحقيقاتي و مطالعاتي نيز با يكديگر همكاري كرد

لازم به دكر است در اين ديدار، چگونگي همكاري فرهنگي، علمي و دانشگاهي بين دانشگاه اصفهان و ارمنستان مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

 

تاریخ:
1395/06/08
تعداد بازدید:
27
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal