جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين
English/العربيه
تازه ها
 كارگاه بين‌المللي "تبيين فراز و فرود جايگاه رسول‌الله (ص) از منظر اسلام‌شناسان اروپايي" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
كارگاه بين‌المللي "تبيين فراز و فرود جايگاه رسول‌الله (ص) از منظر اسلام‌شناسان اروپايي
كارگاه بين‌المللي "تبيين فراز و فرود جايگاه رسول‌الله (ص) از منظر اسلام‌شناسان اروپايي" در تالار صائب دانشكده ادبيات و علوم انسانيَ دانشگاه اصفهان برگزار شد.

 


 

كارگاه بين‌المللي "تبيين فراز و فرود جايگاه رسول‌الله (ص) از منظر اسلام‌شناسان اروپايي" در تالار صائب دانشكده ادبيات و علوم انسانيَ  دانشگاه اصفهان برگزار شد.

به گزارش وب سايت خبريuinews دكتر اصغر منتظرالقائم، مدير گروه تاريخ دانشگاه اصفهان با اشاره به نزاعي كه ميان اسلام و مسيحيت در جهان مطرح شده، اظهار داشت : دانشمندان اسلام و مسيحيت معتقدند كه اين نزاع، ساختگي است و در آن قصد دارند رفتار و اعمالي كه داعش و گروه‌هاي تروريستي به نام اسلام انجام مي‌دهند را به نام پيغمبر اسلام تمام كنند.

وي درادامه افزود: هدف ازبرگزاري اين كارگاه آگاهي بخشي به دانشجويان دكتري و مردم، توسعه مطالعات در مورد غرب و شخصيت پيامبر اسلام است كه از سال گذشته برنامه‌ريزي و هم اكنون در حال اجرا است.

مدير قطب علمي مطالعات فرهنگ و تمدن شيعه در دوره صفويه با اشاره به اينكه گروه تاريخ دانشگاه اصفهان در راس برگزاري اين كارگاه قرار داشته است، ادامه داد: اداره كل ارشاد اسلامي استان اصفهان، دفتر تبليغات اسلامي اصفهان و قطب علمي فرهنگي و تمدن شيعه در عصر صفويه براي برگزاري اين كارگاه همكاري كردند. 

دكترمنتظرالقائم در ادامه افزود: پروفسور جان تولن از دانشگاه نانت و دكتر محمد نيستاني از مركز اسلامي پاريس و تحصيل كرده دانشگاه مارسي فرانسه در موضوع اين كارگاه همكاري داشته‌اند.

وي افزود: شركت‌كنندگان اين كارگاه بيشتر دانشجويان رشته‌هاي تاريخ اسلام و تشيع هستند اما از رشته‌هاي ديگر همچون علوم قرآن و حديث و حتي طلابي از حوزه‌هاي علميه هم در اين كارگاه شركت كرده‌اند.

گفتني است  در اين كارگاه دانشجويان با ديدگاه‌هاي نوين، نظرات اروپاييان و آثار و روش‌شناسي آنها آشنا مي‌شوند و مي‌توانند در رساله‌هايشان از اين موارد استفاده كنند.

تاریخ:
1395/06/16
تعداد بازدید:
37
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal