جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ فروردين
English/العربيه
تازه ها
دهمين اجلاس دانشگاه هاي سطح يك كشور در دانشگاه اصفهان برگزار شد" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
دهمين اجلاس دانشگاه هاي سطح يك كشور در دانشگاه اصفهان برگزار شد
دهمين اجلاس دانشگاه هاي سطح يك كشور با حضور روساي 13 دانشگاه سطح يك كشور و استاندار اصفهان در تالار دكتر رزمجو دانشگاه اصفهان برگزار شد.

دهمين اجلاس دانشگاه هاي سطح يك كشور در دانشگاه اصفهان برگزار شد

دهمين اجلاس دانشگاه هاي سطح يك كشور با حضور روساي 13 دانشگاه سطح يك كشور و استاندار اصفهان در تالار دكتر رزمجو دانشگاه اصفهان برگزار شد.

به گزارش وب سايت خبري uinews دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان به عنوان ميزبان ساير روساي دانشگاه هاي سطح يك كشور اظهار داشت: دانشگاه اصفهان با قدمت 70 ساله يكي از بزرگترين دانشگاه هاي سطح يك كشور است كه ضمن داشتن سابقه ي درخشان در منطقه ،توانسته با تربيت نخبگان و انديشمندان بزرگ منشا اثر در كشور باشد.

دكتر طالبي در ادامه بيانات خود به سير تغييرات و تحولات دانشگاه اصفهان از زمان تاسيس در سال 1325 تا كنون پرداخت و اظهار داشت: در سال 1365 مجموعه پزشكي،داروسازي و دندانپزشكي از دانشگاه اصفهان منفك شدند و دانشگاه مستقلي را زير نظر وزارت بهداشت ، تشكيل دادند. همچنين پيش از اين در سال 1360 نيز رشته باغباني از دانشگاه اصفهان منفك و به دانشگاه صنعتي اصفهان اضافه گرديد. وي در ادامه افزود: ساختمان هاي دانشگاه از لحاظ كاربردي براي رشته هاي پزشكي تعبيه شده بود و اين جدا سازي دو دوره فرصت سوزي را براي دانشگاه به همراه آورد و دانشگاه حالت ايستايي به خود گرفت. رئيس دانشگاه اصفهان در ادامه در مورد راه اندازي رشته هاي موجود و تاسيس ساختمان ها ،دانشكده ها ، آزمايشگاه و ساير امكانات پرداخت و افزود:در حال حاضر دانشگاه اصفهان داراي 15000 دانشجو كه 52% آن ها در مقطع تحصيلات تكميلي و 660 نفر عضو هيات علمي كه 40% آن ها دانشيار به بالا هستند ،مشغول به فعاليت و دانش افزايي است.

دكتر طالبي رويكرد فعلي دانشگاه را تبديل كمي به كيفي دانست و اظهار داشت: رويكرد ما حركت به سمت افزايش تحصيلات تكميلي است كه در حال حاضر اين مهم با  52% از دانشجويان  كه در مقطع تحصيلات تكميلي در حال تحصيل هستند محقق شده است و اين نشان از تبديل وضعيت از كمي به كيفي است .

رئيس دانشگاه اصفهان همچنين در ادامه بيانات خويش افزود: در حال حاضر دانشگاه اصفهان بعد از دانشگاه تهران و دانشگاه علامه ، رتبه سوم علوم انساني كشور رابه خود اختصاص داده است .

دكتر طالبي در پايان ضمن ابراز خرسندي از حضور روساي دانشگاه هاي سطح يك كشور در دانشگاه اصفهان ،اظهار اميدواري نمود كه با همكاري و همراهي همه دانشگاه هاي سطح يك، بتوان گام هاي موثري در راه اعتلاي علم و دانش در كشور عزيزمان ايران برداشته شود.

شايان ذكر است در ادامه اين نشست ،دكتر نيلي رئيس دانشگاه تهران نيز اظهار داشت: خالي ماندن صندلي ها و ظرفيت دانشگاه ها در دانشگاه هاي سطح يك كشور مصداقي ندارد و هنوز رقابت واقعي و اصلي بر سر صندلي هاي همين دانشگاه هاي سطح يك و تراز اول كشور است.

 وي در ادامه اظهار داشت: افزايش كيفي و كمي مقالات توليد شده، ارتباط با صنعت، كشاورزي و دولت، ارتباط بين المللي با دانشگاه هاي تراز اول جهاني و همفكري براي هدايت 5 دانشگاه برتر به جمع 200 دانشگاه برتر دنيا كه از برنامه هاي وزارت علوم است، از اهداف و فلسفه اصلي اين نشست است

 رييس دانشگاه تهران افزود: افتخارات بزرگي در اين دانشگاه ها وجود دارد و بسياري از مديران كشوري و بزرگان و افراد افتخارآميز امروز كشور از دل همين دانشگاه ها بيرون آمده اند و چه بسا مديران آينده كشور، امروز در همين دانشگاه ها مشغول تحصيل هستند و در مجموع كيفيت علمي اين دانشگاه ها مقارن با كيفيت علمي، عملياتي و مديريتي كشور است.

 دكتر نيلي در ادامه  به استفاده از ظرفيت دانشگاه ها براي حل مشكلات و مسائل كشور اشاره نمود و گفت:.چالش كمبود و مشكلات آبي شديد در اصفهان بدون حمايت و كمك دانشگاه هاي اصفهان حل نخواهد شد. مشكلاتي كه نه تنها مختص به اصفهان بلكه ملي و جهاني هستند.

 وي در ادامه افزود: در بسياري از كشورها، سازمان ها و دستگاه ها گرايش به همكاري با دانشگاه ها پيدا نموده اند چرا كه راه حل بسياري از مشكلات امروز جهان را در دانشگاه ها مي دانند و با همكاري دانشمندان و متخصصين مجرب مي توان بر بسياري از مشكلات فائق آمد.  

 رييس دانشگاه تهران در پايان اظهار داشت: سازمان ها به تنهايي قادر به رفع مشكلات نيستند و كشوري همچون ايران با افق بلند اهدافش بايد دانشگاه ها را در مسير اهداف به كار ببندد. اما مساله اينجاست كه دانشگاه هاي كشور جداي از تلاش براي بهبود و رشد داخلي، چگونه با ديگر دانشگاه ها و سازمان ها در ارتباط باشند.

 

 

تاریخ:
1395/07/01
تعداد بازدید:
73
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal