جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ فروردين
English/العربيه
تازه ها
 برگزاري ميزگرد تخصصي در زمينه علم عروض و موسيقي شعر در زبان هاي عربي و فارسي در دانشگاه اصفهان " class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
برگزاري ميزگرد تخصصي در زمينه علم عروض و موسيقي شعر در زبان هاي عربي و فارسي در دانشگاه اصفهان
به مناسبت هفته پژوهش روز دوشنبه 22 آذر ماه سال جاري از ساعت 9 تا 12 جلسه سخنراني و ميزگرد تخصصي در زمينه علم عروض و موسيقي شعر در زبانهاي عربي و فارسي، توسط گروه زبان و ادبيات عربي دانشگاه اصفهان با شركت استادان دو رشته از 3 دانشگاه كشور، و حضور فعال استادان و دانشجويان، در تالار امام دانشكده زبانهاي خارجي برگزار شد.


به مناسبت هفته پژوهش روز  دوشنبه 22 آذر ماه سال جاري از ساعت 9 تا 12 جلسه سخنراني و ميزگرد تخصصي در زمينه علم عروض و موسيقي شعر در زبانهاي عربي و فارسي، توسط گروه زبان و ادبيات عربي دانشگاه اصفهان  با شركت استادان دو رشته از 3 دانشگاه كشور، و حضور فعال استادان و دانشجويان، در تالار امام دانشكده زبانهاي خارجي برگزار شد.

به گزارش وب سايت خبري uinews  در مراسم هفته پژوهش دانشكده زبان هاي خارجي  ميزگرد تخصصي در زمينه علم عروض و موسيقي شعر در زبان هاي عربي و فارسي، توسط گروه زبان و ادبيات عربي 22 آذر ماه در تالار امام اين دانشكده برگزار شد.

بنا به گزارش مذكور در اين مراسم خانم دكتر گنجي مدير گروه زبان و ادبيات عربي ضمن خوشامدگويي به استادان و دانشجويان، دليل پرداختن به اين موضوع را كمبود متخصصان در زمينه آموزش و پژوهش در علم عروض و ضرورت و اهميت اين موضوع عنوان كرد و اين جلسه را مقدمه اي بر يك كارگاه آموزشي تخصصي قلمداد نمود كه در برنامه هاي آتي اين گروه قرار دارد.

 در ادامه  دكتر علي اصغر قهرماني مقبل، دانشيار دانشگاه دولتي خليج فارس بوشهر و رئيس دانشكده علوم انساني اين دانشگاه، تحت عنوان «بررسي مشكلات تقطيع و ركن‌بندي عروضي در شعر عربي و فارسي» سخنراني نمود. پس از اين سخنراني، ميزگرد تخصصي در زمينه مشكلات و مسائل آموزش و پژوهش علم عروض و موسيقي شعر در زبان عربي و فارسي،  آقايان دكتر علي اصغر قهرماني مقبل، دكتر محمد فشاركي، دكتر ماجد نجاريان، دكتر محمد خاقاني و خانم دكتر نرگس گنجي به بيان ديدگاه هاي خود پرداختند و به برخي از سؤالات حاضران پاسخ داده شد.

شايان ذكر است در پايان اين مراسم  مهمانان حاضر در ميزگرد، ضمن تقدير از پرداختن گروه زبان عربي دانشگاه اصفهان بخاطر اهتمام‌ به علم عروض و بررسي تطبيقي آن، استمرار چنين برنامه هايي را خواستار شدند.

تاریخ:
1395/09/28
تعداد بازدید:
42
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal