جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ فروردين
English/العربيه
تازه ها
غرفه دانشگاه اصفهان به عنوان غرفه برتر مديريت سبز معرفي شد" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
غرفه دانشگاه اصفهان به عنوان غرفه برتر مديريت سبز معرفي شد
غرفه دانشگاه اصفهان در اولين نمايشگاه دستاوردهاي اجرايي دانشگاه ها،موسسات آموزشي،پژوهشي و پارك هاي علم و فناوري در حوزه مديريت سبز به عنوان غرفه برتر معرفي و دكتر محمد حسين اميد معاون اداري و مالي و مديريت منابع وزارت علوم،تحقيقات و فناوري از دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان براي كسب اين موفقيت تقدير به عمل آورد.


غرفه دانشگاه اصفهان در اولين نمايشگاه دستاوردهاي اجرايي دانشگاه ها،موسسات آموزشي،پژوهشي و پارك هاي علم و فناوري در حوزه مديريت سبز به عنوان غرفه برتر معرفي و دكتر محمد حسين اميد معاون اداري و مالي و مديريت منابع وزارت علوم،تحقيقات و فناوري از دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان براي كسب اين موفقيت تقدير به عمل آورد.

 

به گزارش وب سايت خبري uinews  دفتر فني و طرح هاي عمراني دانشگاه اصفهان به همت دكتر ولي اله ميرخاني معاون اداري و مالي دانشگاه و دستور اكيد دكتر طالبي رئيس دانشگاه اصفهان اقدام به برگزاري نمايشگاه دستاوردهاي مديريت سبز در تاريخ دوم بهمن تا 12 بهمن در دانشگاه اصفهان نمودند. همچنين از تاريخ 16 تا 20 بهمن نيز نمايشگاهي در سازمان برنامه و بودجه كشور برگزار شد كه از بين 180 دانشگاه شركت كننده 30 دانشگاه انتخاب و از بين اين 30 دانشگاه  نيز 8 دانشگاه انتخاب و از تاريخ 23 تا 27 بهمن در مجلس شوراي اسلامي  نيز غرفه خود را به نمايش گذاشتند.

شايان ذكر است دراولين نمايشگاه دستاوردهاي اجرايي دانشگاه ها،موسسات آموزشي،پژوهشي و پارك هاي علم و فناوري در حوزه مديريت سبز كه در دانشگاه خليج فارس بوشهر برگزار شد، غرفه دانشگاه اصفهان به عنوان بهترين غرفه مورد تقدير قرار گرفت.  

 

گفتني است مهم ترين اقدامات مديريت سبز دانشگاه اصفهان به شرح زير است:

دانشگاه اصفهان با حدود 280 هكتار زمين و حدود 70 سال قدمت يكي از مهم ترين دانشگاه هاي كشور است با توجه به اين موضوع كه خيلي از ساختمان هاي اين دانشگاه قديمي هستند،موضوع اتلاف انرژي يكي از چالش هاي اصلي در زمينه ي مديريت سبز دانشگاه به حساب مي آيد. خوشبختانه طي سال هاي اخير مديريت دانشگاه اقدامات بسيار خوبي در زمينه ي صرفه جويي در مصرف انرژي،مواد و حفظ محيط زيست كه به اختصار مديريت سبز ناميده مي شود در دانشگاه اصفهان انجام شده است . لازم به ذكر است كه برخي از اين اقدامات براي اولين بار در سطح دانشگاه هاي كشور در دانشگاه اصفهان انجام شده و امور فني دانشگاه اصفهان اين آمادگي را دارد كه به منظور ترويج مديريت سبز، تجربيات خودش را به راحتي در اختيار ساير دانشگا ه ها قرار دهد. يكي از اين كارها سيستم ذخيره سازي سرمايش يا آيس بانك در موتورخانه هاي دانشكده هاي زيست شناسي و علوم تربيتي جديد است كه اساس كار اين سيستم به اين صورت است كه در ساعاتي از شبانه روز و عموما" شب ها كه سيستم سرمايش ساختمان در حال كاركردن حداقل يا آماده باش به سر مي برد،  آيس بانك با توليد و ذخيره سازي يخ مقدار زيادي از انرژي برودتي را در خودش ذخيره مي كند و سپس در اوج ساعات مورد نياز عمدتا" ظهر و عصر تابستان با آزاد سازي برودت ذخيره شده علاوه بر كمك به سيستم سرمايش باعث پيك مصرف و نهايتا" با كوچك تر شدن و كاهش دستگاه ها نقش به سزايي در مصرف انرژي و كاهش هزينه دارد. يكي ديگر از كارهاي خيلي مهم ،شبكه جمع آوري و تصفيه فاضلاب خوابگاه ، استفاده مجدد از آب خاكستري تصفيه شده به منظور آبياري فضا سبز دانشگاه و ساير مصارف صرفه جويي در مصرف آب از اهداف اين پروژه است. با توجه به خشكسالي هاي اخير و مشكلات كمبود آب ،همچنين با توجه به وسعت فضاي سبز دانشگاه و خطر خشك شدن درخت ها موضوع استفاده از آب خاكستري از اهميت زيادي برخوردار است كه در صورت تكميل شدن اين طرح در مجموع حدود 200000 ليتر در مصرف آب صرفه جويي مي شود. همچنين تمامي شاخص هاي 9 گانه مديريت سبز كه با زير مجموعه هايش بيش از 100 موضوع مختلف را در زمينه ي مديريت سبز شامل مي شود تماما" در دانشگاه اصفهان در حال پياده سازي است .

 
تاریخ:
1395/12/04
تعداد بازدید:
48
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal