جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ فروردين
English/العربيه
تازه ها
برگزاري دومين همايش ملي قرآن و علوم زيستي در دانشگاه اصفهان" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
برگزاري دومين همايش ملي قرآن و علوم زيستي در دانشگاه اصفهان
دومين همايش ملي قرآن و علوم زيستي با محوريت غذاي سالم، دوشنبه 9 اسفند ماه با حضور دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان، آيت الله سيدحسن عالمي نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي، دكتر سيدهدايت حسيني رئيس انستيتو تغذيه كشور و اساتيد و پژوهشگران دانشـگـاه‌ها، حوزه‌هاي علميه، دانشـجويان و طلاب در محل تالار صائب دانشكده ادبيات و علوم انساني دانشگاه اصفهان برگزار شد


دومين همايش ملي قرآن و علوم زيستي با محوريت غذاي سالم، دوشنبه 9 اسفند ماه با حضور دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان، آيت الله سيدحسن عالمي نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي، دكتر سيدهدايت حسيني رئيس انستيتو تغذيه كشور و اساتيد و پژوهشگران دانشـگـاه‌ها، حوزه‌هاي علميه، دانشـجويان و طلاب در محل تالار صائب دانشكده ادبيات و علوم انساني دانشگاه اصفهان برگزار شد.

 

 

به گزارش وب سايت خبري UINEWS دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان در مراسم افتتاحيه اين همايش اظهار داشت: جوامع دنيا اهميت خاصي را در رابطه با سلامت و غذاي سالم قائل هستند و از آنجايي كه توصيه‌هاي قرآني و ديني ما نيز بر اين امر تاكيد دارند، ما نيز به عنوان مصرف كننده و افرادي كه راهكار علمي ارائه مي‌دهند بايد توجه بيشتري در اين زمينه داشته باشيم.

وي در ادامه افزود: اين گردهمايي مي‌تواند شروعي  براي فعاليت‌هاي بيشتر در حوزه‌ي قرآن و علوم زيستي به صورت آكادميك باشد به گونه‌اي كه دانشمندان با ارائه نتايج خود و گشودن درهاي جديد در حوزه‌ي غذاي سالم از بروز بسياري از بيماري‌ها در جامعه پيشگيري كنند. رئيس دانشگاه اصفهان با ابراز خرسندي از فعاليت در اين زمينه بيان كرد: اميدواريم با انتشار تحقيقات انجام شده، پلي بين دانشگاه، جامعه و حوزه ايجاد شود.

دكتر هوشنگ طالبي با بيان جامع بودن دانشگاه اصفهان گفت: پتانسيل و ظرفيت موجود در دانشگاه بايد از صورت بلقوه بودن به بلفعل تبديل شود كه اين همايش و كاري كه در آن انجام شده يكي از نمونه‌هاي آن است. دانشگاه اصفهان پژوهشگراني دارد كه در حوزه علوم زيستي و علوم انساني و قرآني فعاليت مي‌كنند و ما به عنوان مديريت دانشگاه اين زمينه را فراهم مي‌كنيم تا اين افراد بتوانند در اين راه ماموريت‌گرا قدم بردارند و همكاري‌هاي لازم را با يكديگر داشته باشند.

در ادامه دكتر محمدرضا ستوده‌نيا عضوهيات علمي دانشكده ادبيات و علوم انساني دانشگاه اصفهان و دبير علمي دومين همايش ملي قرآن و علوم زيستي بيان كرد: انگيزه‌ي برگزاري اين همايش تقريب بين حوزه‌ي قرآن و علوم تجربي است تابه صورت آكادميك مطالعات ميان رشته‌اي انجام پذيرد و هدف ديگر معرفي خاستگاه‌هاي ديني مطالعات تجربي است.

وي افزود: در قرآن كريم و روايات در ارتباط با علوم زيستي بسيار اشاره شده است و انگيزه‌ي اينگونه‌ همايش‌ها تشويق كردن رجوع محققين به قرآن و روايات و تشخيص خاستگاه‌هاي حقيقي است.

لازم به ذكر است دومين همايش ملي قرآن و علوم زيستي با ارائه 172 مقاله به صورت سخنراني و پوستر و همچنين 4 پايان‌نامه و 2 كتاب برگزيده شده دوشنبه 9 اسفند ماه در محل تالار صائب دانشكده ادبيات و علوم انساني دانشگاه اصفهان برگزار شد.

 

 

تاریخ:
1395/12/09
تعداد بازدید:
30
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal