جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ فروردين
English/العربيه
تازه ها
دانشگاه اصفهان يكي از دانشگاه هاي سرآمد آموزش عالي است" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
دانشگاه اصفهان يكي از دانشگاه هاي سرآمد آموزش عالي است
دكتر شريعتي نياسر معاون آموزشي وزارت علوم تحقيقات و فناوري در مراسم گراميداشت روز معلم در جمع اساتيد دانشگاه اصفهان اظهار داشت: دانشگاه اصفهان يكي از دانشگاه هاي سرآمد آموزش عالي است .دكتر شريعتي نياسر معاون آموزشي وزارت علوم تحقيقات و فناوري در مراسم گراميداشت روز معلم در جمع اساتيد دانشگاه اصفهان اظهار داشت: دانشگاه اصفهان يكي از دانشگاه هاي سرآمد آموزش عالي است .

به گزارش وب سايت خبري uinews دكتر شريعتي نياسر در مراسم گراميداشت روز معلم با حضور در جمع اساتيد دانشگاه اصفهان ، اين دانشگاه را يكي از دانشگاه هاي شاخص و ارزشي كشور دانست و اظهار داشت: استان اصفهان با حدود 300000 دانشجو و 6400 نفر هيات علمي از لحاظ تعداد استاد و دانشجو، بعد از تهران مقام دوم كشور را به خود اختصاص داده است. وي در ادامه بيانات خود افزود: دانشگاه اصفهان با 15000 دانشجو و 700 عضو هيات علمي نقش قابل توجه و جايگاه ويژه اي در شاخص هاي علمي كشور داراست. دكتر شريعتي همچنين افزود: 22% از دانشجويان استان اصفهان در مقطع تحصيلات تكميلي و 77% در حوزه علوم انساني و 5% در علوم پايه مشغول به تحصيل هستند. وي سياست گذاري هاي انجام شده براي علوم پايه را نيازمند بازنگري و تصحيح دانست واظهار داشت :در سال هاي اخير تمهيداتي در راستاي تغيير سياست ها و افزايش سهم علوم پايه انجام شده است.

دكتر شريعتي در ادامه بيانات خود افزود: كشور ايران در اوايل انقلاب 175000 دانشجو و امروز چهار ميليون و سيصد و چهل هزار دانشجو و به عبارتي 25 برابرافزايش دانشجو داشته است. در سال 84 جمعيت دانشجو دو ميليون و دويست هزار نفر و در سال 92 چهار ميليون و هشتصد هزار نفر، تعداد مراكز آموزش عالي در سال 84 بالغ بر 920 و در سال 92 حدود 2800 مركز بوده است.

معاون آموزشي وزارت علوم تحقيقات و فناوري در ادامه با اشاره به روند رو به رشد دانشگاه هاي غير دولتي ، خواستار قانونمند بودن اين دانشگاه ها شد و افزود: آئين نامه هاي موجود با توجه به تعريفي كه از ماموريت هاي هر دانشگاه شده تدوين و در اختيار اين دانشگاه ها قرار گرفته است و هر كدام موظف هستند كه در راستاي مامورت خود گام بردارند.

وي در ادامه اجراي طرح آمايش آموزش عالي را يكي از مهم ترين دغدغه هاي وزارت علوم دانست كه شامل هشت كليد واژه اصلي مي شود و بايد براي اين هشت نكته برنامه ريزي جامعي انجام پذيرد.

وي اولين نكته مهم در اين طرح را ساماندهي موسسات آموزش عالي دانست و گفت: در بخش دولتي از ميان 143 مركز آموزش عالي دولتي نزديك 50 درصد مراكز زير خط استاندارد قابل قبول هستند و در طرح ساماندهي صحبت از انحلال هيچ موسسه اي نيست بلكه تنها بحث ارتقا مطرح است.

وي در ادامه به بحث منطقه بندي مراكز آموزش عالي اشاره كرد و افزود: طرح تقسيم مراكز آموزش عالي به 10 منطقه انجام و ابلاغ شده و ما امروز پيگير گسترش طرح تفويض اختيار براي مراكز آموزش عالي دانشگاهي و مراكز منطقه اي هستيم تا تصميماتي كه در نشست هاي منطقه اي انجام مي شود دقيق تر و كارشناسي تر باشد و اين طرح شامل گسترش  رشته ها،ايجاد تقويم زماني سال تحصيلي،مرتفع كردن ابهامات قوانين و اصلاحات آئين نامه اي مي شود.

دكتر شريعتي نياسر به تفويض اختيار در دانشگاه ها اشاره كرد و گفت:دانشگاه هاي سطح 1 و 2 با سابقه طولاني مي توانند برنامه ريزي و تدوين و بازنگري برنامه هاي درسي خود را شخصا" انجام دهند و بدون هماهنگي به صورت مستقيم دوره هاي آموزشي با خارج از كشور نيز برقرار كنند. وي در ادامه در خصوص 1ديرش مستقيم دانشجو توسط مراكز پژوهشي گفت:غالبا"مديران پژوهشي بر اين باورند كه اگر نياز ها و مشكلات مراكز پژوهشي مرتفع شود ديگر اين مراكز نيازي به پذيرش مستقيم دانشجو ندارند و در اين رابظه طي گفتگويي كه با مراكز دانشگاهي و پژوهشي داشتيم پيش نويس طرح تعامل با پژوهشگاه ها و مراكز پژوهشي را آماده كرديم.

دكتر شريعتي نياسر در پايان سخنانش به امر آموزش اشاره كرد و گفت:به نظر مي رسد بايد به امر آموزش به طور متمركز توجه بيشتري شود و ما 10 روز اول ارديبهشت را دهه سرآمدي آموزش نامگذاري كرديم كه در اين دهه به تعامل بين دستگاه ها در مناطق، پيوند ميان آموزش و پژوهش،ارتقا شيوه هاي نوين آموزش در دانشگاه ها، تعامل ميان استاد و دانشجو و آوردن آموزش در بستر جامعه پرداخته مي شود.

 

 

تاریخ:
1396/02/13
تعداد بازدید:
27
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal