جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ فروردين
English/العربيه
تازه ها
بيانيه دانشگاه اصفهان  پيرو سخنان حسن عباسي در اين دانشگاه " class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
بيانيه دانشگاه اصفهان پيرو سخنان حسن عباسي در اين دانشگاه
اي مالك! تا مي تواني با دانشمندان و علماي پاكدامن معاشر باش و از حكمت حكماي كشور خويش به حد كافي استفاده كن. آري دانشمندان و ارباب حكمت تو را در تحكيم مباني مملكت كمك كنند و با نيروي فضيلت و كمال، اختلاف مردم را رفع و پريشاني ها را به يك جاي گرد ( امام علي عليه سلام-نهج البلاغه نامه 53)

به نام او كه حامي مظلومان عالم است

 

 اي مالك! تا مي تواني با دانشمندان و علماي پاكدامن معاشر باش و از حكمت حكماي كشور  خويش به حد كافي استفاده كن. آري دانشمندان و ارباب حكمت تو را در تحكيم مباني مملكت كمك كنند و با نيروي فضيلت و كمال،  اختلاف مردم را رفع و پريشاني ها را به يك جاي گرد                                                     ( امام علي عليه سلام-نهج البلاغه نامه 53)

 

 استادان معظم، دانشجويان معزز و دانشگاهيان گرانقدر

 پيرو سخنان حسن عباسي در دانشگاه اصفهان و ايراد كلمات موهن و خلاف اخلاق و ادب و به دور از شأن و منزلت دانشگاه در تالار مزين به نام پيامبر اعظم (ص) ، ضمن عرض تسليت و ابراز تأسف و شرمندگي و پوزش و عذر خواهي از ساحت والاي دانشگاهيان، توجه شما را به  نكات زير معطوف  مي دارد :

1.      معاونت فرهنگي، اجتماعي دانشگاه بر اساس سند اسلامي شدن دانشگاهها و سند راهبردي فرهنگي دانشگاه اصفهان و اهداف والاي نظام جمهوري اسلامي با هماهنگي مديريت و هيات نظارت بر فعاليت هاي فرهنگي دانشگاه،  سياست خود را در راستاي فراهم سازي بستر رشد و تعالي در عرصه تضارب افكار و انديشه‌ ها به مصداق آيه شريفه قرآن كريم «فبشر عباد الذين يستعمون القول فيتبعون احسن اولئك الذين هديهم الله و اولئك هم اولوالالباب» قرار داده و همواره سعي داشته تا محيطي فعّال، پويا با حضور حداكثري دانشجويان عزيز را توأم با آرامش و منزلت دانشگاه فراهم آورد و از هر گونه هيجانات كاذب و فضاي بداخلاقي مرسوم پرهيز نمايد تا تمام گرايش هاي فكري و سلايق سياسي بتوانند به اظهار نظرات و شكوفايي انديشه هاي خود در چار چوب قوانين و مقررات و رعايت آداب و اخلاق اسلامي انساني در رشد و بالندگي، دانش افزايي و مهارت آموزي دانشجويان كمك كنند.

2.      برنامه سخنراني روز گذشته توسط بسيج دانشجويي كه ادعاي ترويج ارزش هاي اسلامي و انقلابي را دارد برگزار شده ا ست، بديهي است مسووليت پاسخ گويي هر برنامه فرهنگي در دانشگاه بر عهده تشكل برگزار كننده است. به ويژه كه معاونت فرهنگي پس از مجوز هيأت نظارت، پيشاپيش در اين خصوص تذكرات لازم را به مسوول بسيج داده است.

3.      اين حق براي تمامي دانشگاهيان به طور عام و استادان بزرگوار بويژه عضو محترم و عزيزي كه در سخنراني اين فرد هتاك و بي ادب مورد بي مهري و تهمت واقع شده، محفوظ است تا بتوانند با شكايت هاي لازم از مراجع ذيصلاح به احقاق حق خود و احياي جايگاه و منزلت دانشگاه بپردازند.

4.      در پايان ذكر اين نكته را ضروري مي داند كه در عرصه انتخابات كه لازم ا ست با امنيت كامل و حضور حداكثري مردم برگزار شود، عده اي معلوم الحال با استفاده از شعارهاي عوام فريبانه سعي دررسيدن به اهداف خود دارند و به هر وسيله‌اي ، حتي تهمت، دروغ، بداخلاقي و هتاكي تمسك مي جويند. از اين رو از دانشجويان فرهيخته و استادان  معظم و دانشگاهيان محترم انتظار مي رود  با درايت و تدبير خود فضاي بسيار خوب دانشگاه را با آرامش و متانت، صيانت نموده و با دور انديشي خويش بر رشد فكري و آگاهي بخشي گام برداشته و رسالت خود را در راستاي تعالي فرهنگ به نحو احسن ايفا نمايند.  

 

من الله التوفيق و عليه التكلان

 معاونت فرهنگي  ـ اجتماعي  دانشگاه ا صفهان

تاریخ:
1396/02/18
تعداد بازدید:
256
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal