جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ فروردين
English/العربيه
تازه ها
ساخت دستگاه هشدار دهنده خواب آلودگي رانندگان دردانشگاه اصفهان " class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
ساخت دستگاه هشدار دهنده خواب آلودگي رانندگان دردانشگاه اصفهان
دكتر سيد امير حسن منجمي عضو هيات علمي دانشكده مهندسي كامپيوتر دانشگاه اصفهان از طراحي و ساخت دستگاه هشدار دهنده خواب آلودگي رانندگان و كاهش 50 درصدي آمار حوادث مرگبار جاده اي خبر داد.


 دكتر سيد امير حسن منجمي عضو هيات علمي دانشكده مهندسي كامپيوتر دانشگاه اصفهان از طراحي و ساخت دستگاه هشدار دهنده خواب آلودگي رانندگان و كاهش 50 درصدي آمار حوادث مرگبار جاده اي خبر داد.

به گزارش وب سايت خبري uinews  دكتر سيد امير حسن منجمي عضو هيات علمي دانشگاه اصفهان اظهار داشت: دستگاه هشدار دهنده خواب آلودگي رانندگان با استفاده از تكنيك هاي هوش مصنوعي و پردازش تصوير با نظارت بر رفتار راننده و با اعلام خواب آلودگي و يا عدم توجه به جلو در كمتر از صدم ثانيه با هشدارها و پيام هاي صوتي راننده را از شرايط پرمخاطره آگاه مي سازد.

وي در ادامه افزود: اين دستگاه از واحد پردازنده، دوربين و واحد هشداردهنده تشكيل شده و به گونه اي طراحي شده كه روي انواع خودروي سبك و سنگين و ماشين آلات صنعتي قابل نصب است.

دكتر منجمي تشخيص نزديك به 100درصدي موارد خواب آلودگي و بي توجهي راننده به جلو، امكان فعاليت در روز و شب، قابليت نصب بر روي اپراتورهاي دوربين هاي مدار بسته و رانندگان ماشين آلات صنعتي و خياباني را از مهمترين ويژگي هاي اين دستگاه برشمرد.

عضو هيات علمي دانشكده مهندسي كامپيوتر با اشاره به اينكه اين سيستم مجهز به دوربين و برنامه هوشمند تشخيص است گفت: اين دستگاه در مدت زمان 4سال و با هزينه اي حدود 400ميليون ريال طراحي و ساخته شده و با شماره 80564 در اداره كل ثبت شركت ها و مالكيت صنعتي به ثبت رسيده است.

تاریخ:
1396/05/25
تعداد بازدید:
41
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal