جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ فروردين
English/العربيه
تازه ها
ديدار مشاور وزير كشور بوسني و هرزگوين با رئيس دانشگاه اصفهان " class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
ديدار مشاور وزير كشور بوسني و هرزگوين با رئيس دانشگاه اصفهان
مشاور وزير و رئيس اداره آسيا و آفريقا بوسني و هرزگوين به همراه هياتي از ديپلمات هاي ارشد اين كشوربه منظورآشنايي با دانشگاه اصفهان و توسعه روابط علمي و فرهنگي، با رئيس دانشگاه اصفهان ديدار و گفتگو نمودند.


 مشاور وزير و رئيس اداره آسيا و آفريقا بوسني و هرزگوين به همراه هياتي از ديپلمات هاي ارشد اين كشوربه منظورآشنايي با دانشگاه اصفهان و توسعه روابط علمي و فرهنگي، با رئيس دانشگاه اصفهان ديدار و گفتگو نمودند.

به گزارش وب سايت خبري uinews دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان در ديدار با هيات ديپلماتيك كشور بوسني وهرزگوين كه روز يكشنبه 26 شهريور در محل تالاردكتر رزمجو دانشگاه اصفهان برگزار شد، بر استحكام روابط در ابعاد علمي و فرهنگي بين دو كشور تاكيد و ضمن بيان آخرين دستاوردهاي علمي و توانمندي هاي دانشگاه اصفهان خواستار گسترش همكاري هاي علمي از جمله تبادل استاد و دانشجو و انجام پروژه هاي مشترك تحقيقاتي شدند. وي در ادامه بيانات خود اظهار داشت: دانشگاه اصفهان با توجه به شاخص هاي رتبه بندي وزارت علوم تحقيقات و فناوري به عنوان يكي از 13 دانشگاه سطح يك كشور و در نظام رتبه بندي تايمز در سال 2016-2017 در جمع برترين دانشگاه هاي دنيا قرار گرفته و دستاوردهاي خوبي را به دنيا عرضه نموده است

دكتر طالبي در پايان خاطر نشان ساخت كه دانشگاه اصفهان يك بورس تحصيلي دكتري در رشته هاي زبان و ادبيات فارسي،تاريخ و يا علوم به دانشجويان بوسني و هرزگوين ، اهدا مي نمايد.

شايان ذكر است در ادامه دكتر سيد كميل طيبي مدير دفتر همكاري هاي علمي و بين المللي نيز ضمن معرفي دانشگاه اصفهان و تشريح فعاليت هاي علمي در دانشكده ها و گروه هاي آموزشي اين دانشگاه اظهار داشت: يكي از استراتژي هاي اخير دانشگاه اصفهان حركت به سمت بين المللي سازي در قالب همكاري هاي مشترك علمي،تبادل استاد و دانشجو و به ويژه همكاري با اتحاديه اروپا در چارچوب افق 2020 است. وي همچنين از دانشگاه هاي بوسني و هرزگوين دعوت به عمل آورد كه به عنوان طرف سوم در ارتباط با اتحاديه اروپا با دانشگاه اصفهان همكاري نمايند.

لازم به ذكر است در اين نشست دكتر لوبو گركاويچ مشاور وزير و رئيس اداره آسيا و آفريقا نيز دانشگاه اصفهان را فراتر از تصور خود دانست و از همكاري هاي دوجانبه علمي بين دانشگاه هاي دو كشور و خصوصا دانشگاه اصفهان استقبال نمود.

 نبوشيا گويه رئيس اداره روابط عمومي وزارت خارجه بوسني نيز علاقه به افزايش شناخت نسبت به فرهنگ و سياست در ايران را انگيزه حضورش در اين نشست ذكر كرد و افزود : دانشگاه اصفهان از لحاظ امكانات،ساختار فيزيكي و علمي بسيار بالاتر از حد تصور ما است و تجميع رشته هاي مختلف در يك دانشگاه ،بسيار جالب و حائز اهميت است. وي زمينه هاي همكاري دوجانبه را بسيار خوب ارزيابي و بر تسريع اين همكاري تاكيد نمود.

گفتني است، در اين نشست مشاور وزير، رئيس روابط عمومي،رئيس اداره تابعيت،رايزن امور حقوقي،دبير اول اداره تحليل و برنامه ريزي،دبير اول اداره حقوقي وكارشناسان اداره ديپلماسي اقتصادي كشور بوسني و هرزگوين ، حضور داشتند.

 
 

 

تاریخ:
1396/06/26
تعداد بازدید:
14
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal