جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ فروردين
English/العربيه
تازه ها
نكوداشت استاد فرشچيان اثري ماندگار براي دانشگاه اصفهان شد" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
نكوداشت استاد فرشچيان اثري ماندگار براي دانشگاه اصفهان شد
رئيس دانشگاه اصفهان در مراسم نكوداشت استاد فرشچيان كه با حضور شخصيت هاي علمي و هنري استان در محل سالن همايش هاي پيامبر اعظم(ص) دانشگاه برگزارشد،اين نكوداشت را اثري ماندگار و نقشي جاويدان بر تارك پيشاني دانشگاه دانست.


رئيس دانشگاه اصفهان در مراسم نكوداشت استاد فرشچيان كه با حضور شخصيت هاي علمي و هنري استان در محل سالن همايش هاي پيامبر اعظم(ص) دانشگاه برگزارشد،اين نكوداشت را اثري ماندگار و نقشي جاويدان بر تارك پيشاني دانشگاه دانست.

 

به گزارش وب سايت خبري uinews دكترهوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان در مراسم نكوداشت استاد فرشچيان كه با حضور استاندار و ساير شخصيت هاي علمي و هنري استان روز 27 شهريور ماه سال جاري در محل سالن همايش هاي پيامبر اعظم (ص) دانشگاه اصفهان برگزار شد، ضمن تمجيد از چهره ماندگار استاد فرشچيان، اظهار داشت: زبان از تعريف و تمجيد استاد فرشچيان عاجز است، اما به حق ايشان،چهره اي ستودني و نامشان حيات بخش جان ها و هنرشان اعجاب انگيز است و افتخار نكوداشت اين استاد فرهيخته، اثري ماندگار و نقشي جاويدان بر تارك پيشاني دانشگاه خواهد ماند.

رئيس دانشگاه اصفهان درادامه افزود: استاد فرشچيان زيبايي و هنر را به اوج كمال رسانده اند چرا كه پا را از دايره ي تنگ منطق ها و استدلال ها فراتر نهاده و به دنياي اشراق و الهام پيوند خورده اند و امروز هنر ايشان مايه فر و شكوه بزرگ ترين موزه هاي هنري دنيا است.

دكتر طالبي در ادامه ضمن بيان عنايت و نظر خاص استاد فرشچيان به مراكز علمي و فرهنگي ، خواستار تجليل از استاد با احياي هنرستان هنر هاي زيباي اصفهان شد و احيا و نگاهداشت هنرستان هنرهاي زيباي اصفهان را ،احيا جايگاه هنر و علم در اصفهان قلمداد و بر بذل توجه مقامات استاني بر اين مهم، تاكيد نمود.

شايان ذكر است در اين مراسم دكتر رضايي نبرد فرشچيان پژوه از دانشگاه تهران نيز گزارش مبسوطي از آثا منشره استاد از سال 1328 تا زمان حال را ارائه  و در ادامه كتابشناسي استاد فرشچيان را در چهار بخش كتاب هاي اصلي و فرعي هنرمند،استفاده از آثار استاد، مطالب و نوشته هاي ايشان وآثار و نظرات ديگران درباره زندگي و آثار استاد را تحليل و ارزيابي نمود.

وي در ادامه افزود:استاد فرشچيان در طول زندگي حرفه اي خود علاوه بر انتشار آثار هنري در قالب كتاب هاي اصلي و فرعي،مطالب و نوشته هايي را نيز در قالب هاي گوناگون چون مقاله ها،مقدمه ها،تقريظ ها،دست نوشته ها،نامه ها ،اشعار و سخنراني ها در كتاب ها و نشريات و مراكز فرهنگي هنري گوناگون از خود به جاي گذاشته است.

وي استاد فرشچيان را از مفاخر ارزشمند جهان دانست كه در عرصه هاي علمي و هنري و ترويج فرهنگ مهر و آشتي به جهانيان و خدمت به آرمان هاي عدالت خواهانه و بشر دوستانه همواره پيشتاز بوده است و چون ستاره اي پر فروغ در آسمان علم و هنر جهان مي درخشد.  

خاطر نشان مي سازد  در اين مراسم لوح نشان عالي دانشگاه اصفهان همراه با آرم اين دانشگاه  توسط دكتر كياست پور استاد بازنشسته گروه فيزيك دانشگاه اصفهان به استاد فرشچيان تقديم شد واستاد نيز هديه‌اي را به تالار موزه دانشگاه اصفهان اهدا نمودند. همچنين تالار موزه دانشگاه اصفهان پس از بازديد استاد از آن،توسط مسئولين دانشگاه به نام استاد فرشچيان مزين شد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تاریخ:
1396/06/28
تعداد بازدید:
55
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal