جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ فروردين
English/العربيه
تازه ها
همكاري جمهوري چك با دانشگاه اصفهان " class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
همكاري جمهوري چك با دانشگاه اصفهان
معاون وزير صنعت و تجارت جمهوري چك با اشاره به اعتقاد خود به جوانان و دانشجويان، اظهارداشت: يكي از وظايف من برقراري ارتباط با دانشگاه هاي اصفهان به ويژه دانشگاه اصفهان است.


معاون وزير صنعت و تجارت جمهوري چك با اشاره به اعتقاد خود به جوانان و دانشجويان، اظهارداشت: يكي از وظايف من برقراري ارتباط با دانشگاه هاي اصفهان به ويژه دانشگاه اصفهان است.

به گزارش وب سايت خبر uinews به نقل از اداره كل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري اصفهان، رسول زرگرپور در ديدار ادوارد موريچكي، معاون وزير صنعت و تجارت جمهوري چك با ايشان با اظهار خرسندي از رشد مبادلات ايران و چك طي دو سال گذشته و پس از برجام اظهار داشت : هنوز ظرفيت هاي زيادي براي ادامه و توسعه روابط بين دو كشور وجود دارد.

وي در ادامه به بيان ويژگي هاي اصفهان پرداخت و گفت: استان اصفهان با بيش از 5 ميليون نفر جمعيت در مركز ايران قرار گرفته است.

استاندار اصفهان با بيان اينكه بيشترين صنعت كشور در اصفهان واقع شده است، افزود: 10 درصد صنايع بزرگ كشور از جمله صنايع هواپيماسازي، هسته اي، شيميايي، نظامي و فولاد و 15 درصد توليد ناخالص ملي بخش صنعت در اين استان توليد مي شود.

وي افزود: صنايع استان اصفهان در گذشته مبادلات خوبي را با كشور چك داشتند و اين مبادلات مي تواند در آينده تقويت شود.

زرگرپور با بيان اينكه 700 معدن در استان اصفهان فعال است، گفت: نيمي از سنگ هاي ساختماني و تزئيني كشور در اين استان توليد مي شود.

وي افزود: اصفهان به دنبال سازگاري صنايع خود با محيط زيست است و شركت هاي دانش بنيان مي توانند در اين حوزه فعال شوند.

استاندار اصفهان با بيان اينكه اصفهان پس از تهران پيشرفته ترين و دانشگاهي ترين استان كشور است، تصريح كرد: با توجه به اينكه چند دانشگاه اصفهان در رنكينگ بين المللي قرار دارند و با دانشگاه هاي اروپايي مبادلات خوبي داشته اند، اين مراكز مي توانند با دانشگاه هاي كشور چك نيز تعامل خوبي داشته باشند.

وي با اشاره به اهميت گردشگري براي استان اصفهان، گفت: اصفهان جزو 10 شهر ديدني جهان است و در 4 دوره پايتخت ايران بزرگ بوده است و امروز پايتخت فرهنگ و تمدن ايران اسلامي است.

زرگرپور با اشاره به رشد چندين برابر گردشگري اصفهان پس از برجام، اظهارداشت: سرمايه گذاري هاي داخلي و خارجي قابل توجهي در بخش گردشگري در اين استان صورت گرفته است و هنوز ظرفيت براي اين امر وجود دارد كه مي تواند مورد توجه قرار گيرد.

وي با بيان اينكه اصفهان مي تواند در حوزه ي جذب توريست ارتباطات بيشتري با كشور چك داشته باشد، افزود: اين استان مي تواند با يكي از استان هاي كشور چك تفاهم و مبادلات بيشتري داشته باشد.

استاندار اصفهان با بيان اينكه صنايع چك در اصفهان شناخته شده است، افزود: كارخانه فولاد مباركه اصفهان توليدات خود را به اروپا صادر مي كند و مي توانيم در ارتباط با سازگاري صنايع با محيط زيست و بازسازي آن مشاركت خوبي با جمهوري چك داشته باشيم.

وي با اشاره به ظرفيت هاي استان در حوزه ي حمل و نقل، اظهارداشت: 200 كيلومتر راه و قطار سريع السير اصفهان -تهران در دست اقدام است كه مي تواند براي كشور چك قابل توجه باشد.

زرگرپور استفاده از تجربيات كشور چك در زمينه ي مشكل آب را مفيد خواند و افزود: اصفهان اعلام آمادگي مي كند كه در نمايشگاه هاي كشور چك حضور يابد.

وي افزود: اتاق بازرگاني اصفهان قوي ترين اتاق كشور است و ارتباط با اين اتاق اهميت بالايي دارد و با توجه به اينكه موارد قابل توجهي براي همكاري وجود دارد بايد سفراي دو كشور كمك نمايند تا اين موارد اجرايي گردد.

گسترش ارتباطات چك با اصفهان در زمينه حمل و نقل، قطارهاي برقي، آب و زمين شناسي

معاون وزير صنعت و تجارت جمهوري چك نيز در اين ديدار ضمن ابراز خرسندي از حضور در اصفهان، اظهارداشت: استان اصفهان استان بسيار مهمي براي ايران است و نه تنها از بعد اقتصادي بلكه از لحاظ تاريخي و فرهنگي نيز جمهوري چك اشتراكات زيادي با ايران و اصفهان دارد.

وي با بيان اينكه پايتخت اين كشور نيز جزو 10 شهر ديدني جهان است، افزود: سرمايه گذاري هاي خوبي در اين كشور براي گردشگران ايجاد شده است.

ادوارد موريچكي به ظرفيت هاي جمهوري چك در بخش حمل و نقل، قطارهاي برقي و اتوبوس اشاره كرد و گفت: توليدكنندگان چك مي توانند توليدات و تجربيات خود را به ايران منتقل كنند.

وي با بيان اينكه اين كشور مي تواند در بخش زمين شناسي ارتباطات خوبي با اصفهان داشته باشد، افزود: شركت هايي در جمهوري چك وجود دارد كه تكنولوژي هاي زيادي را در ارتباط با صنعت، معدن و تجارت در اختيار دارند.

معاون وزير صنعت و تجارت جمهوري چك مديريت آب را يك چالش مشابه بين ايران و چك برشمرد و گفت: آب يك ارزش بسيار بالايي براي آينده ما خواهد داشت و فكر مي كنيم كه تكنولوژي هاي ما مي تواند براي آب و پساب به ايران ارائه شود.

ادوارد موريچكي با اشاره به جلسه تخصصي خود با اتاق بازرگاني اصفهان، اظهارداشت: با توجه به توافق دو وزارت خانه؛ تلاش خواهيم كرد كه گام به گام اين توافقات را پيگيري كنيم.

وي  با اشاره به اعتقاد خود به جوانان و دانشجويان، اظهارداشت: يكي از وظايف من برقراري ارتباط با دانشگاه هاي اصفهان به ويژه دانشگاه اصفهان است.

تاریخ:
1396/07/19
تعداد بازدید:
10
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal