جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ فروردين
English/العربيه
تازه ها
نظارت كيفي مبتني بر درك متقابل با موسسات استان، امري ضروري است" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
نظارت كيفي مبتني بر درك متقابل با موسسات استان، امري ضروري است
رئيس دانشگاه اصفهان در جلسه معارفه دبير هيات نظارت،ارزيابي و تضمين كيفيت عتف استان اصفهان ، بر لزوم نظارت كيفي مبتني بر درك متقابل با موسسات استان تاكيد نمود.


رئيس دانشگاه اصفهان در جلسه معارفه دبير هيات نظارت،ارزيابي و تضمين كيفيت عتف استان اصفهان ، بر لزوم نظارت كيفي مبتني بر درك متقابل با موسسات استان تاكيد نمود.

به گزارش وب سايت خبريuinews دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان در جلسه معارفه دبير هيات نظارت،ارزيابي و تضمين كيفيت عتف استان اصفهان كه با حضور دكتر محمد رضا ايرواني مشاور رئيس دانشگاه و دبير هيات رئيسه، دكتر يوسف شاقول معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي ، دكتر جعفر شانظري معاون فرهنگي و جمعي از اساتيد و كاركنان دفتر نظارت و ارزيابي در محل اتاق شورا معاونت آموزش و تحصيلات تكميلي دانشگاه برگزار شد، ضمن تاكيد بر بازنگري آئين نامه هيات نظارت،ارزيابي و تضمين كيفيت استاني، بر ضرورت توجه بيشتر به پايش و رصد دانشگاه و تقويت ساختار و نيروي انساني هيات نظارت تاكيد نمود.

بنا به گزارش مذكور دكتر طالبي رسالت دانشگاه اصفهان را مبتني بر نظارت كيفي موسسات علمي دانست و تمهيدات لازم در راستاي عدم تبديل اين موسسات علمي به بنگاه هاي اقتصادي را ضروري قلمداد نمود.

رئيس دانشگاه، هچنين همكاري در ارزيابي عملكرد، استفاده از ظرفيت اعضاي هيات علمي و كارمندان بازنشسته و مشغول به خدمت،تمركز زدايي و تفويض اختيار،گزارش دهي نظامند،اتكاي بيشتر به برنامه محوري و توجه به فرهنگ سازي موسسات و ملاحظه گزارش هاي نظارتي در نظام تصميمي گيري را به عنوان بخشي از دستور كار دفتر نظارت دانست و بر همكاري هرچه بيشتر و تعامل با موسسات علمي زير مجموعه دانشگاه، با تاكيد بر نظارت كيفي سفارش نمود.

دكتر طالبي در اين جلسه به معرفي دكتر حميد رضا شاوران به عنوان دبير هيات نظارت،ارزيابي و تضمين كيفيت پرداخت و ضمن ارزيابي مثبت از تجربه مديريتي ايشان ، خواستار شناسايي نقاط قوت، ضعف و چالش هاي موسسات آموزش عالي استان،نهادينه سازي فرهنگ نظارت و ارزيابي و ارتقاي كيفيت آموزشي، پژوهشي،فرهنگي و اداري و پشتيباني اين موسسات شد.

رئيس دانشگاه در ادامه ضمن تقدير از  زحمات دكتر اسكند قلي پور، پايه گزاري مكانيزم ها ي نظارتي از سوي ايشان را بسيار خوب ارزيابي نمود و خواستار استفاده بهينه مديريت جديد، از تغييرات و بازنگري هاي مفيد براي موسسات آموزش عالي استان شد.  

شايان ذكر است در اين جلسه دكتر قلي پور نيز به بيان جايگاه ويژه هيات نظارت پرداخت و  اظهار داشت: استان اصفهان با 300 هزار دانشجو كه جمعي از آن ها شهريه پرداز هستند، در بحث تضمين كيفيت و خروجي فارغ التحصيلان باسواد بسيار مورد توجه هيات نظارت قرار دارد.وي در ادامه افزود: ما با يك نگرش سيستمي بحث تضمين كيفيت را جلو برديم و پيرو آن به دليل بازه بازديد هاي زير نظام هاي مختلف، بحث افزايش كميت را نيز در دستور كار خود قرار داديم . وي در ادامه به ارائه گزارش مبسوط از روند كار هيات نظارت پرداخت و از حمايت هاي هيات رئيسه دانشگاه و كاركنان دفتر هيات نظارت تشكر نمود.

لازم به ذكر است در پايان دكتر حميد رضا شاوران نيز با اشاره به نظارت عيني نگر و باليني، به توصيف نظارت اثر بخش در استان پرداخت و افزود: براي نظارت اثر بخش توافق كامل وجود ندارد و بايد برداشت مجريان نظارتي به هم نزديك تر باشد همچنين تغيير قوانين و مقررات و دستورالعمل ها و توزيع دانشجويان بسيار متنوع است و اين امر تلاطم زيادي در سيستم آموزش عالي ايجاد كرده است. وي همچنين با اشاره به فرآيند نظارتي تنش زا و تفسير جنگ سرد بين مجريان نظارت و موسسات آموزش عالي، اين موارد را از سختي ها و مشكلات هيات نظارت قلمداد نمود.

گفتني است در اين جلسه حكم انتصاب دكتر حميد رضا شاوران كه از سوي دكتر سعدان زكائي رئيس مركز نظارت و ارزيابي آموزش عالي صادر شده بود، قرائت گرديدو تقدير نامه اي نيز از سوي دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان به دكتر اسكندر قلي پور اهدا شد.   

 
 
تاریخ:
1396/10/24
تعداد بازدید:
39
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal