جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ فروردين
English/العربيه
تازه ها
ديدار رئيس موسسات امام صدر با رئيس دانشگاه اصفهان " class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
ديدار رئيس موسسات امام صدر با رئيس دانشگاه اصفهان
سيده ربابه صدر رئيس موسسات امام صدر در لبنان با دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان ديدار و گفتگو نمود.


سيده ربابه صدر رئيس موسسات امام صدر در لبنان با دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان ديدار و گفتگو نمود.

به گزارش وب سايت  خبريuinews دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان در ديدار با خانم سيده ربابه صدر خواهر امام صدر كه در محل دفتر رياست دانشگاه اصفهان برگزار شد، رمز جاودانگي انديشه امام موسي صدر را در نوع نگاه او به كرامت انساني معرفي نمود و اظهار داشت: امام صدر معتقد بود كه دين و علم با يكديگر به دنيا مي آيند و در سرشت بشر زاده شده اند. وي بر اين باور بودكه هم دين و هم علم در پيوند دادن انسان با حقيقت و واقعيت نقش موثر دارند چرا كه هر دو سعي مي‌كنند تا واقعيت و هستي را رمزگشايي نمايند.رئيس دانشگاه در ادامه ضمن تاكيد بر ضرورت شناخت فرهنگي و همبستگي مذهبي جوانان ايراني با مردم لبنان اظهار داشت: شناخت فرهنگ مردم مسلمان لبنان براي دانشجويان لازم و ضروري است و اين مهم در نشر دين و فرهنگ تقريب و وحدت بين مسلمانان نقش موثري دارد.

شايان ذكر است در اين جلسه ضمن ارائه گزارشي از فعاليت ها و بررسي زمينه هاي همكاري في مابين مواردي مانند:اعطاي بورس تحصيلي براي فارغ التحصيلان موسسات صدردر دانشگاه اصفهان،برگزاري دوره هاي آموزشي كوتاه مدت براي معلمان و كادر موسسات امام صدر،راه اندازي دوره هاي تخصصي در زمينه هاي فناوري هاي نوين،تعليم و تربيت و صنايع دستي، برگزاري همايش ها و كارگاه هاي تخصصي جهت معرفي افكار امام موسي صدر مطرح و مورد تاكيد قرار گرفت .  

 

 همچنين خانم سيده ربابه صدر مدير مؤسسات امام صدر لبنان جايگاه فعلي اين موسسات در كمك به محرومان را بسيار مهم دانست و ادامه داد: امروز مؤسسات امام موسي صدر الگوي خدمت رساني و آموزش و پرورش فرزندان شهدا و محرومان لبنان است كه مؤسسات مشابه از تجربيات و دانش و شيوه‌هاي ابداعي آن الگوبرداري مي‌كنند. با افتخار مي‌گويم كه مؤسسات امام موسي صدر امروز افتخار شيعه، افتخار اسلام و افتخار بشر است. مدال سازمان ملل متحد و نشان‌ها و تقديرنامه‌هاي گوناگون از مؤسسات بين‌المللي و منطقه‌اي و رجال جهاني گواهي بر اين ادعا است.

 

در ادامه خانم سيده حوري صدر دختر امام موسي صدر و رئيس مركز پژوهشي امام صدر در تهران اظهار داشت:دو موسسه، يكي در ايران و ديگري در لبنان، به چاپ و نشر آثار امام موسي صدر همت گماشته اند. «مركز الامام موسي الصدر للأبحاث و الدراسات» بيروت با مديريت آقاي صدرالدين صدر، فرزند ارشد امام موسي صدر، در كنار پيگيري پرونده ربودن امام صدر و با اميد آزادي ايشان، نسبت به تهيه و چاپ آثار امام موسي صدر به صورت موضوعي اقدام كرده است. عناوين متعددي كتاب در اين مركز به چاپ رسيده كه بيشتر آنها به صورت مستقل و يا در قالب مقالاتي مختلف در مؤسسۀ فرهنگي تحقيقاتي امام موسي صدر در تهران ترجمه و چاپ شده است.در حال حاضر مهم‌ترين عنوان منتشر نشده به زبان فارسي، مجموعۀ 12 جلدي «مسيرة الامام موسي صدر» است كه در سال جاري در لبنان به چاپ دوم رسيده است و اين مجموعه در مؤسسۀ فرهنگي تحقيقاتي امام موسي صدر ترجمه شده و به زودي رونمايي خواهد شد. اين مجموعه به روزشمار زندگي و فعاليت‌هاي امام موسي صدر، به‌خصوص در دورۀ 18 سالۀ حضور ايشان در لبنان، اختصاص دارد. تمامي اسناد و مدارك مكتوبِ مربوط به ايشان، با ذكر منبع و سند آن، در كتاب گرد آمده است.

گفتني است در پايان از سوي دكتر طالبي رئيس دانشگاه اصفهان، 2 بورس تحصيلي دكتري به موسسات امام موسي صدر در لبنان اهدا شد.


 
 
تاریخ:
1396/11/04
تعداد بازدید:
31
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal