جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ فروردين
English/العربيه
تازه ها
فعاليت هاي علمي فراتر از مرزهاي سياسي و جغرافيايي است " class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
فعاليت هاي علمي فراتر از مرزهاي سياسي و جغرافيايي است
رئيس دانشگاه اصفهان در نخستين نشست كارگروه همكاري هاي علمي بين المللي ايران و كره جنوبي كه با حضور سفير كره جنوبي در دانشگاه اصفهان برگزار شد، فعاليت هاي علمي را فراتر از مرزهاي سياسي قلمداد نمود.


رئيس دانشگاه اصفهان در نخستين نشست كارگروه همكاري هاي علمي بين المللي ايران و كره جنوبي كه با حضور سفير كره جنوبي در دانشگاه اصفهان برگزار شد، فعاليت هاي علمي را فراتر از مرزهاي سياسي قلمداد نمود.

به گزارش وب سايت خبري uinews دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان درنخستين نشست كارگروه همكاري هاي علمي و بين المللي ايران و كره جنوبي كه با حضور كيم سئونگ هو سفير كره جنوبي در ايران، در محل تالار دكتر رزمجو دانشگاه اصفهان برگزار شد، ضمن بيان سياست هاي وزارت علوم در راستاي اجراي برنامه ششم توسعه مواردي مانند افزايش دانشجويان خارجي،افزايش فعاليت هاي مشترك پژوهشي با طرف هاي بين المللي و افزايش مبادله استاد و دانشجو را از اهداف اين برنامه قلمداد نمود.

رئيس دانشگاه در ادامه بيانات خود افزود: فعاليت هاي علمي فراتر از مرزهاي سياسي و جغرافيايي است  كه مسئوليت آن بر عهده همه دانشمندان جهان است. وي همچنين تصريح نمود: در بسياري از مواقع همكاري هاي بين كشورها به خاطر فعاليت هاي سياسي دچار نوسان مي شود ولي همكاري هاي كشورها در قالب فعاليت هاي علمي، مخصوصا" بين دانشگاه ها و دانشمندان از اين قائده مستثني است و تزلزلي در آن ايجاد نمي شود.

دكتر طالبي با اشاره به تشكيل اتاق هاي فكر و مطالعاتي در تعدادي از دانشگاه هاي ايران، براي همكاري هاي علمي و بين المللي ، اظهار داشت: كره جنوبي يكي از كشورهاي هدف جمهوري اسلامي ايران و وزارت علوم براي توسعه روابط علمي است و دانشگاه اصفهان به عنوان دانشگاه معين در اين زمينه انتخاب شده است.

رئيس دانشگاه با اشاره به پيشرفت قابل توجه كشور كره جنوبي در 30 سال اخير افزود: اين كشور با برخورداري از زيرساخت هاي علمي و فني قوي كه برخاسته از دانشگاه هاي خوب اين كشور است، توانسته پله هاي ترقي را در مقايسه با بسياري از كشورها با موفقيت بيشتري طي نمايد كه جاي تامل و تفكر دارد.

وي همچنين افزود: دانشگاه هاي كره در دو بعد خصوصي و دولتي در حال فعاليت مي باشند كه در اين راستا دانشگاه هاي خصوصي رتبه هاي بهتري نسبت به دانشگاه هي دولتي كسب نموده اند. دكتر طالبي همچنين با اشاره به همكاري در شبكه جاده ابريشم، انعقاد تفاهم نامه هاي مشترك، برگزاري دوره هاي مشترك آموزشي و پژوهشي ، بر استحكام و قدمت روابط علمي و پژوهشي ايران و كره تاكيد نمود.

رئيس دانشگاه در پايان با بيان ظرفيت هاي متقابل بين دو كشور بر گسترش فعاليت هاي علمي تاكيد و نقش دانشگاه ها در استحكام اين روابط را بسيار قابل توجه دانست. وي كره را يكي از كشورهاي هدف براي فعاليت هاي علمي ايران قلمداد نمود.

شايان يادآوري است، سال گذشته به دنبال سفر وزير وقت علوم، تحقيقات و فناوري و هيات همراه در پاييز امسال به كره جنوبي، اين دو كشور موافقت نمودند كه همكاري هاي خود را در حوزه آموزش عالي توسعه داده و زمينه هاي گسترش آن را بيش از پيش فراهم سازند. بدين ترتيب وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري، دانشگاه اصفهان را به عنوان مسئول كارگروه ملي هماهنگي و پيگيري همكاري هاي بين المللي با كشور كره جنوبي برگزيد.

گفتني است، در اين نشست، دكتر سيد كميل طيبي مدير دفتر همكاريهاي علمي و بين المللي دانشگاه اصفهان،نمايندگان دانشگاه هاي عضو كارگروه هماهنگي و پيگيري همكاري هاي علمي و بين المللي با كره جنوبي كه شامل دانشگاه هاي اصفهان،هنر اصفهان،صنعتي امير كبير،جامع علمي و كاربردي، تهران،صنعتي شريف،اراك،زنجان،بيرجند، شهركرد، تربيت مدرس و آيت الله حائري ميبد و همچنين پژوهشگاه فضايي ايران حضور داشتند و تعدادي از آن ها به ارائه گزارش عملكرد فعاليت ها و برنامه هاي خود پرداختند. 

 
تاریخ:
1396/11/15
تعداد بازدید:
16
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal