جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين
English/العربيه
تازه ها
لزوم سنجش اثر بخشي فعاليت هاي علمي دانشگاه در جامعه " class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
لزوم سنجش اثر بخشي فعاليت هاي علمي دانشگاه در جامعه
رئيس دانشگاه اصفهان در مراسم بازديد و ديدار مدير كل صدا و سيماي مركز اصفهان از دانشگاه بر لزوم سنجش اثر بخشي فعاليت هاي علمي دانشگاه در جامعه تاكيد نمود.


رئيس دانشگاه اصفهان در مراسم بازديد و ديدار مدير كل صدا و سيماي مركز اصفهان از دانشگاه بر لزوم سنجش اثر بخشي فعاليت هاي علمي دانشگاه در جامعه تاكيد نمود.

به گزارش وب سايت خبريuinews دكتر احمدي افزادي مدير كل صدا و سيماي مركز اصفهان به اتفاق مديران ارشد اين حوزه ضمن بازديد از دانشگاه اصفهان، با هيات رئيسه دانشگاه ديدار و گفتگو نمود.

بنا به گزارش مذكور، در اين ديدار دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان بر همكاري هاي في مابين دانشگاه و صدا و سيما، با هدف توليد برنامه هاي علمي و آموزشي و اعتلاي آگاهي و شناخت علمي مردم نسبت به مسائل پيرامونشان تاكيد نمود.

رئيس دانشگاه در ادامه افزود: گستره ارزيابي فعاليت ها و دستاوردهاي علمي و پژوهشي در سنجش اثر بخشي اين فعاليت ها نهفته است. وي افزود:اگر پژوهشي بسيار مورد استناد قرار بگيرد و در نشريات علمي سطح بالا چاپ گردد، براي رتبه بندي دانشگاه مفيد است ولي آن چه مهم تر است، اثر بخشي آن به جامعه و دانشگاه و انتقال دانش از حوزه پژوهش به حوزه اجرايي است، كه بايد مورد توجه قرار گيرد.

وي اثر بخشي تحقيقات علمي دانشگاه اصفهان را قابل توجه دانست و با اشاره به نظام هاي رتبه بندي لايدن،تايمز و ديگر نظام هاي رتبه بندي معتبر جهاني اظهار داشت:دانشگاه اصفهان به عنوان 1000 دانشگاه برتر جهان و 13 دانشگاه برتر كشور مورد توجه قرار گرفته است و در حال حاضر با 15000 دانشجو، 650 عضو هيات علمي و 1200 كارمند اثر بخشي آن بسيار مطلوب و مناسب ارزيابي شده است.

دكتر طالبي ضمن معرفي پتانسيل هاي 13 دانشكده دانشگاه اصفهان اظهار داشت:در حال حاضر 8 دانشكده در حوزه علوم انساني، 4 دانشكده در حوزه علوم پايه و فني و مهندسي، فناوري هاي نوين و شيمي در حال فعاليت هستند كه ظرفيت بسيار خوبي براي ساخت و توليد محتوي برنامه هاي علمي،آموزشي وپژوهشي، صدا و سيما را دارا مي باشد.

رئيس دانشگاه اصفهان همچنين بر لزوم راه اندازي مركز پژوهشي مشترك با همكاري صدا و سيما تاكيد و خواستار تسريع راه اندازي اين مركز و همكاري هاي دوجانبه شد.

لازم به ذكر است در ادامه مراسم دكتر احمدي افزادي نيز بر تعامل بيشتر دانشگاه و سازمان صدا و سيما به عنوان دو نهاد بزرگ فرهنگ ساز تاكيد نمود. وي همچنين بحث سرمايه هاي اجتماعي را مورد ارزيابي قرار داد و افزود: برخي از معضلات اجتماعي با تدبير در مسئوليت هاي اجتماعي ،استفاده از دستاوردهاي شركت هاي دانش بنيان،استعانت از تمدن و فرهنگ غني ايراني اسلامي قابل بررسي است و رسانه ملي و دانشگاه دو ركن اساسي و اصلي در برنامه ريزي و هدايت اين تدبير هستند.

دكتر افزادي ، دانشگاه اصفهان را به عنوان يكي از 1000 دانشگاه برتر دنيا به عنوان يك سرمايه ملي قلمداد و بر لزوم اثر بخشي آن تاكيد نمود.

مدير كل صدا و سيماي اصفهان در ادامه افزود: در حال حاضر فضاي مجازي يك فضاي آشفته و يك آنارشي اطلاعات و ارتباطات است كه شكلي از هژموني فرهنگي را ايجاد مي نمايد.

وي هژموني فرهنگي را همچون سلطه هاي نظامي و سياسي خطرناك و نامرئي تلقي كرد و افزود:سلطه فرهنگي يا هژموني فرهنگي، ارزش ها و اعتقادات ملي يا زباني مردم را تحت الشعاع قرار مي دهد. وي همچنين با اشاره به منويات مقام معظم رهبري به سه اصل فرهنگ سازي،آگاه بخشي و اطلاع رساني اشاره و بر اين سه مهم تاكيد نمود.

مدير كل صدا وسيماي اصفهان در ادامه بيان داشت:صدا و سيما به عنوان رسانه ملي و دانشگاه اصفهان نيز به عنوان قطب علمي و فرهنگي استان ، رسالت سنگيني در اشاعه علم و فرهنگ در بين جوانان اين مملكت دارند. دكتر احمدي توجه به علوم انساني را ركن اساسي در پيشرفت فرهنگي جامعه دانست و گفت:شهر اصفهان از طريق علوم انساني مي تواند نمودهاي علمي و فرهنگي خود را به جهان عرضه نمايد . وي راه اندازي يك گروه توليد در دانشگاه اصفهان را ضروري قلمداد نمود و گفت: راه اندازي گروه توليد و اتاق فكر در دانشگاه مي تواند راهكارهاي مناسب و سريع براي استفاده از عملكردهاي علمي و فرهنگي دانشگاه و رسانه ملي باشد.

شايان يادآوري است در اين نشست مشترك كه با حضور هيات رئيسه دانشگاه و جمعي از مديران ارشد صدا و سيماي مركز اصفهان برگزار شد، دكتر عابدي رئيس دانشكده علوم تربيتي و روانشناسي در خصوص مديريت روان جامعه،دكتر زينليان دبير شوراي راهبري مديريت سبز و مسئول كميته اصلاح الگوي مصرف و مدير امور فني و نظارت بر طرح هاي عمراني نيز در خصوص سياست هاي مديريت سبز در دانشگاه و تاثير آن در استان، دكتر قنبري سرپرست اداره برنامه ريزي و نظارت فرهنگي اجتماعي به تحليل وضعيت اجتماعي جامعه پرداختند، همچنين دكتر طيب نيا مشاور رئيس دانشگاه در امور خيرين دز خصوص وقف و فعاليت هاي خيرين در حوزه علم و فناوري و دكتر نساج عضو هيات علمي گروه حسابداري نيز در خصوص مديرت سياسي جامعه سخنراني نمودند.

گفتني است مدير كل صدا و سيما و هيات همراه به اتفاق دكتر محمد رضا ايرواني مشاور رپيس دانشگاه و دبير هيات رييسه از موزه دانشگاه با مديريت دكتر بنكدار، دفتر كارآفريني و رشد با مديريت دكتر كوفيگر  و آزمايشگاه مركزي به مديريت دكتر تنگستاني نژاد، بازديد به عمل آوردند.

 
 
 
 
تاریخ:
1396/12/01
تعداد بازدید:
14
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal