جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ فروردين
English/العربيه
تازه ها
راه اندازي مركز صلاحيت هاي تدريس (TDC) در دانشگاه اصفهان" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
راه اندازي مركز صلاحيت هاي تدريس (TDC) در دانشگاه اصفهان
دكتر يوسف شاقول معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه در جمع اصحاب رسانه از راه اندازي مركز صلاحيت هاي تدريس (TDC) در دانشگاه اصفهان خبر داد.

 


دكتر يوسف شاقول معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه در جمع اصحاب رسانه از راه اندازي مركز صلاحيت هاي تدريس (TDC) در دانشگاه اصفهان خبر داد.

به گزارش وب سايت خبريuinews دكتر يوسف شاقول معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي به اتفاق دكتر مجيد مقدم مدير دفتر استعداد هاي درخشان و سرپرست دانشجويان غير ايراني، دكتر منصور شريعتي مدير برنامه ريزي و نظارت آموزشي، دكتر حميد بيدرام مدير امور آموزشي و دكتر اكبر ملك پور مدير آموزش هاي الكترونيكي و آزاد كه از مديران حوزه معاونت آموزشي و تحصيلات تكميلي هستند در نشست خبري با حضور اصحاب رسانه كه به مناسبت دهه سرامدي آموزش عالي در محل تالار دكتر رزمجو دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: كليات طرح پيشنهادي مركز توسعه صلاحيت هاي حرفه اي تدريس (TDC) به منظور ارتقاي توانمندي اعضاي هيات علمي، بهبود كيفيت آموزش و تدريس در دانشگاه و ارائه خدمات مرتبط به ساير دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي با بهره گيري از توان نيروهاي متخصص دانشگاه اعم از اعضاي هيات علمي و كارشناسان مصوب و به زودي راه اندازي خواهد شد.

وي در ادامه افزود: با عنايت به اهميت موضوع ارتقاي كيفيت آموزشي دانشگاه و استقرار نظام كيفيت و ميزان اهميت شاخص هاي ارزشيابي، اعتبار سنجي و تضمين كيفيت در دانشگاه، كميته اي متشكل از افراد حقيقي و حقوقي با هدف بررسي و ارزيابي فعاليت هاي انجام شده و در حال انجام در حوزه معاونت آموزشي، احصاي استاندارد هاي لازم براي يك سازمان آموزشي و پژوهشي، ارائه فهرستي از راهكارها، فعاليت ها، امكان سنجي و شناسايي زمينه ها و امكان هاي عملي و شرايط اجرايي آن تشكيل شد.

معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي در ادامه بيانات خود اظهار داشت: مقدمات لازم براي تشكيل انجمن دانش آموختگان دانشگاه اصفهان به منظور شناخت و بهره گيري از توان و تجربه علمي و اجرايي دانش آموختگان از طريق تنظيم و برقراري ارتباط منسجم و مستمر با آنان توسط حوزه معاونت آموزشي دانشگاه از جمله برگزاري جلسه براي تعيين هيات موسس، تدوين و تصويب اساسنامه انجام شد.

دكتر شاقول تصريح نمود: كميته كارشناسي آمار و اطلاعات در حوزه معاونت آموزشي براي ساماندهي اطلاعات دانشجويان و اعضاي هيات علمي با هدف استفاده از سامانه واحد و حذف سامانه هاي موازي تشكيل شدكه از جمله اقدامات آن بررسي و اصلاح و بازبيني فرايند ها، تكميل بانك اطلاعاتي اعضاي هيات علمي و دانشجويان، ايجاد قابليت هاي جديد در نظام آموزشي و ... انجام شده است.

وي همچنين گفت: به منظور تشويق اعضاي هيات علمي به سمت فعاليت هاي آموزشي شاخص، بسترهاي مناسب در دستورالعمل ارتقا ايجاد و بر اساس آن براي اولين بار اعطاي پايه تشويقي صرفا آموزشي به اعضاي هيت علمي اجرا شد.

همچنين، طرح ساختار و سطح بندي دانشكده ها و گروه هاي آموزشي بر اساس معيارهاي كيفي آموزشي بازبيني و اجرا گرديد.

دكتر شاقول بيان داشت: تمهيدات لازم براي شروع سال تحصيلي جديد شامل برگزاري جلسات هماهنگي با ساير معاونت ها و ادارات مرتبط دانشگاه ، تهيه بخش آموزشي كتابچه راهنما به منظور آشنايي دانشجويان با قوانين آموزشي، اطلاع رساني نحوه ثبت نام (حضوري و غير حضوري)، آماده سازي كلاس ها، برگزاري جشن استقبال از دانشجويان جديد الورود و ... پيش بيني و انجام شد تا روز هاي آغازين ورود به دانشگاه براي دانشجويان ايام خوش و خاطره انگيزي باشد.

وي افزود: به منظور ايجاد ساختار منظم آموزشي، بهبود و ارتقاي نظم و انضباط حاكم بر تشكيل به هنگام كلاس ها،برگزاري امتحاناتبا شرايط امن فيزيكي و رواني براي دانشجويان و بهره مندي هرچه بيشتر ايشان از حضور اساتادان در ساعات راهنمايي و رفع اشكال، دستورالعمل برنامه زمان بندي هفتگي اعضاي هيات علمي تهيه و اجرا شد.

دكتر شاقول تصريح نمود: به منظور اجراي سياست هاي حمايت و هدايت استعدادهاي درخشان و به منظور شناسايي دانشجويان نخبه، ممتاز و استعدادهاي برتر، شيوه نامه اجرايي آيين نامه حمايت از جذب و حفظ دانشجويان ممتاز، تهيه و مصوب شد. بر اساس آن مواردي از جمله پرداخت تسهيلات كمك هزينه هاي تحصيلي ماهيانه براي ايشان از اول مهرماه 1396 اجرايي شد. همچنين در زمينه جذب استعداد هاي برتر، همايشي با عنوان انتخاب خردمندانه، براي متقاضيان انتخاب رشته تحصيلي در دانشگاه برگزار شد.

معاون آموزشي و تحيلات تكميلي با اشاره به طرح كهاد اظهار داشت: به منظور ايجاد فرصت تحصيلي براي دانشجويان دوره كارشناسي براي آشنايي و فراگيري از فنون ساير رشته هاي تحصيلي مورد علاقه خود، حوزه معاونت آموزشي دانشگاه مطابق با آيين نامه مربوط، شيوه نامه دوره هاي كهاد را تهيه و مصوب كرد.

همچنين شيوه نامه دستياران آموزشي به منظور استفاده از دانشجويان تحصيلات تكميلي نخبه در فرآيندهاي آموزشي مانند حل تمرين درس و به منظور ايجاد آمادگي براي پذيرش مسئوليت هاي شغلي ، تهيه و تدوين گرديد.

وي اذعان داشت: ميزان پذيرش دانشجويان تحصيلات تكميلي به ويژه در مقطع دكتري، با توجه به ملاك هاي كيفي آموزشي و پژوهشي با هماهنگي حوزه معاونت پژوهش و فناوري دانشگاه، تعيين و اعلام شد.

دكتر شاقول خاطر نشان ساخت: فرم هاي ارزشيابي از پايان نامه ها، دوره هاي تحصيلي و جامع دانشگاه در مقاطع كارشناسي و تحصيلات تكميلي توسط دانش آموختگان دانشگاه در راستاي برآورد نزديكي آموزش هاي دانشگاهي به فضاي كسب و كار در جامعه، بازبيني و اصلاح شد.

وي در ادامه گفت: جلسات توجيهي با گروه ها براي برنامه ريزي و اجراي هماهنگ ارزيابي دروني و برنامه پنج ساله آموزشي، برگزار و آمار و اطلاعات وضعيت موجود شاخص هاي آموزشي به آنان ارائه شد.

بر اساس رويكرد آموزش عالي، مقدمات لازم براي استفاده از ظرفيت ارائه 10 درصد دروس به صورت مجازي در دانشگاه در حال انجام و پيگيري است.

دكتر شاقول خاطرنشان ساخت: از ديگر دستاوردهاي معاونت آموزشي، بهره گيري مناسب از ظرفيت آيين نامه طرح همكاري با متخصصان و دانشمندان ايراني غير مقيم از 400 دانشگاه برتر دنيا با هدف انتقال دانش، تجربه و ايده هاي فناورانه به كشوراست كه به تنظيم بيش از 20 قرارداد در دانشگاه منجر شد.

شايان ذكر است درپايان پرسش هايي از سوي خبرنگاران حاضر در جلسه مطرح شد كه مديران حوزه معاونت آموزشي به موارد مطروحه پاسخ دادند.  

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


تاریخ:
1397/02/09
تعداد بازدید:
112
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal