جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ فروردين
English/العربيه
تازه ها
دهمين كنگره و نمايشگاه بين المللي مهندسي شيمي در دانشگاه اصفهان " class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
دهمين كنگره و نمايشگاه بين المللي مهندسي شيمي در دانشگاه اصفهان
رئيس دانشگاه اصفهان برگزاري دهمين كنگره و نمايشگاه بين المللي مهندسي شيمي در دانشگاه اصفهان را زمينه افزايش مراودات آموزشي و پژوهشي بين دانشگاه و صنايع كشور در بعد ملي و بين المللي دانست.


رئيس دانشگاه اصفهان برگزاري دهمين كنگره و نمايشگاه بين المللي مهندسي شيمي در دانشگاه اصفهان را زمينه افزايش مراودات آموزشي و پژوهشي بين دانشگاه و صنايع كشور در بعد ملي و بين المللي دانست.

به گزارش وب سايت خبريuinews دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان در مراسم افتتاحيه دهمين كنگره و نمايشگاه بين المللي مهندسي شيمي كه با حضور محققان ايراني و بين المللي در تمام رشته هاي مهندسي شيمي در دانشگاه اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: موجب افتخار است كه به مناسبت برگزاري اين كنگره به عنوان بزرگ ترين رويداد علمي اين حوزه و اجتماع مهندسان شيمي كشور، ميزبان دانشجويان، اساتيد، پژوهشگران و فرهيختگان حوزه صنعت و دانشگاه باشيم. اميد است كه برگزاري اين كنگره علاوه بر ايجاد بستر مناسب براي تبادل يافته هاي علمي، عاملي براي تقويت همبستگي، گسترش تعاملات و افزايش نشاط علمي در جامعه مهندسي شيمي باشد.

رئيس دانشگاه اصفهان در ادامه بيانات خود افزود: برگزاري اين همايش با مشاركت انجمن هاي علمي، دانشگاه هاي بزرگ و صنعت مي تواند زمينه افزايش مراودات آموزشي و پژوهشي بين دانشگاه و صنايع كشور در بعد ملي و بين المللي را فراهم آورد.

دكتر طالبي همچنين بيان داشت: به طور قطع بخش اعظم اهداف يك همايش علمي تنها در سايه حضور افراد جهت ارائه آخرين دستاوردهاي علمي، ميزگردها ، كارگاه ها و جلسات هم انديشي و برگزاري ديد و بازديد هاي علمي، آشنايي با تجهيزات و دستاوردهاي توليد شده، محقق مي شود.

وي در ادامه خواستار برگزاري جلسات هم انديشي و ميزگردهاي علمي در متن و حاشيه اين همايش شد و افزود: برگزاري اين جلسات باعث مي شود كه محققان و دانشجويان بتوانند زمان بيشتري را در فضاي بحث و تبادل سپري نمايند.

دكتر طالبي همچنين تصريح نمود: در اين كنگره حدود 400 پژوهشگر داخلي و حضور بيش از 15 تن از متخصصان خارجي و نيز حضور ارزشمند رئيس انجمن جهاني مهندسي شيمي و مقامات عالي رتبه وزارت خانه ها،پژوهشكده ها و صاحبان و مديران صنايع حاكي از علاقه و اهتمام جدي جامعه مهندسي شيمي به برگزاري هرچه باشكوه تر اين رويداد علمي است.

رئيس دانشگاه افزود: با توجه به گستردگي حضور و تاثيرگذاري اقتصادي دانش مهندسي شيمي در صنايع كشور به صورت عام و در مواردي به صورت خاص از قبيل صنايع نفت، گاز، پتروشيمي، صنايع شيميايي، مهندسي، غذايي و داروسازي كه در آن ها كشور ما مزيت نسبي دارد، لازم است كه دانشگاه ها و ساير موسسات آموزشي و پژوهشي كشور علاوه بر به كارگيري متخصصان توانمند در عرصه آموزش، پژوهش و مديريت به روزآمدي شيوه هاي نوين و كارآمد در حوزه آموزش دانشجويان نيز اهتمام ورزند و شعار تربيت دانشجوي خلاق و كارآفرين را مورد توجه ويژه قرار دهند.

دكتر طالبي در ادامه بيان داشت:مطمئنا" سيل انديشه هاي ناب و خلاقانه نسل جوان مي تواند سد بلند مشكلات را در هم شكسته و سبب دگرگوني كيفي،كمي و نيل به استقلال صنعت كشور شود و در اين راستا لازم است فعالان عرصه آموزش، علاوه بر مقوله آموزش هاي دانش بنيان به آموزش مهارت هاي كارآفريني نيز توجه نمايند.

وي در ادامه تصريح نمود: دانشگاه اصفهان به عنوان يكي از بزرگ ترين دانشگاه هاي جامع كشور، از پتانسيل قابل توجهي در اين زمينه برخوردار است و براي نيل به اين اهداف، اقدامات زير بنايي را آغاز نموده است و اميد دارد كه با تكيه بر توان اعضاي هيات علمي و تقويت مراودات ملي و بين المللي خود در اين راستا گام هاي موثري بردارد. با توجه به صنعتي بودن شهر اصفهان به خصوص وجود صنعت پتروشيمي، پالايشگاه و صد ها صنعت كوچك و بزرگ در اين زمينه، دانشگاه اصفهان بر آن است كه ضمن مشاركت در ارائه خدمات علمي پژوهشي به واحد هاي موجود و ايفاي نقش موثر در پيشبرد اهداف پژوهشي واحد هاي صنعتي، با به كارگيري توان دانشكده ها و پژوهشكده هاي خود به رفع معضلات زيست محيطي موجود از قبيل آلودگي آب و هوا نيز اهتمام ورزد.

دكتر طالبي همچنين ضمن بيان پتانسيل بالاي گروه مهندسي شيمي دانشگاه اصفهان افزود: هرچند اين گروه قدمتي بيست ساله دارد و در مقايسه با ساير دانشكده ها از سابقه كمتري برخوردار است ولي توانسته با رعايت استاندارد هاي آموزشي و پايبندي بر موضوع حفظ و ارتقا كيفيت آن ، فارغ التحصيلان كارآمدي را در اين حوزه تربيت نمايد. اين گروه در حال حاضر در مقاطع كارشناسي، كارشناسي ارشد، دكتري و پسا دكتري دانشجو و پژوهشگر مي پذيرد و پتانسيل بسيار مناسبي براي فعاليت هاي پژوهشي در حوزه هاي مهندسي پليمر، مهندسي فرآيند، مهندسي محيط زيست و كاتاليست و راكتورهاي صنعتي دارد. اميد است كه در آينده نزديك، توانمندي دانشگاه اصفهان و گروه مهندسي شيمي در پيشبرد اهداف كلان مرتبط با اين حوزه در سطح ملي و بين المللي بيشتر مورد توجه قرار گيرد.

شايان ذكر است دكتر عطا ا... ساري عضو هيات علمي گروه مهندسي شيمي دانشگاه اصفهان و دبير علمي كنگره در بخش دانشگاه اصفهان نيز اظهار داشت:

اين كنگره با هدف گردهمايي محققان ايراني و بين المللي در تمام رشته هاي مهندسي شيمي از دانشگاه ها و صنايع مختلف براي ارائه و تبادل يافته هاي علمي و پيشرفت هاي اخير و با حضور حدود 30 نفر از استادان و متخصصان خارجي برگزار مي شود.وي در ادامه افزود: ارزيابي نيازهاي آموزشي و تحقيقاتي جامعه مهندسي شيمي با در نظر گرفتن پيشرفت فناوري در جهان نيز ديگر هدف اين كنگره بين المللي است كه توسط انجمن مهندسي شيمي ايران و دانشگاه اصفهان برگزار مي شود.

وي افزود: اين كنگره داراي 17 محور اصلي است كه از ميان آنها مي توان به ترموديناميك، فرآيندهاي جداسازي، مدل سازي و شبيه سازي، ديناميك سيالات محاسباتي، مهندسي فرايند و كنترل، صنايع غذايي و دارويي، فناوري نانو، علوم و تكنولوژي پليمر، نفت و مخزن مهندسي، فناوري پايدار و سبز و مهندسي محيط زيست و ايمني اشاره كرد.

دكتر ساري بيان داشت: از جمله مهمانان و سخنرانان كليدي اين كنگره نيز مي توان به پروفسور فيليپ تانگوي (Tanguy) رئيس پلي تكنيك 'اكول' (Ecole) از مونترال كانادا، پروفسور گونتر ريچارد ووزني (Günter Richard Wozny) از دانشگاه صنعتي برلين و رييس انجمن مهندسي شيمي جهان (WCEC) اشاره كرد.

گفتني است انجمن مهندسي شيمي ايران (IAChE) از سال 1370 تا كنون 15 كنگره ملي سالانه و 9 كنگره بين المللي برگزار كرده است.مهندسي شيمي (Chemical engineering) شاخه‌اي از علوم مهندسي است كه با طراحي، ساخت و بهره‌برداري از فرايندها و كارخانجات مرتبط با صنايع شيميايي درگير است.

 

تاریخ:
1397/02/17
تعداد بازدید:
183
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal