جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ فروردين
English/العربيه
تازه ها
حضور دكتر ساسان به خاطر مطلوبيت خدمت ايشان " class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
حضور دكتر ساسان به خاطر مطلوبيت خدمت ايشان
رئيس دانشگاه اصفهان در مراسم نكوداشت دكتر عبدالحسين ساسان، بهترين نيت را گام برداشتن در راه خدمت به مردم قلمداد نمود و حضور دكتر ساسان را به خاطر مطلوبيت خدمت ايشان مغتنم دانست.


رئيس دانشگاه اصفهان در مراسم نكوداشت دكتر عبدالحسين ساسان، بهترين نيت را گام برداشتن در راه خدمت به مردم قلمداد نمود و حضور دكتر ساسان را به خاطر مطلوبيت خدمت ايشان مغتنم دانست.

به گزارش وب سايت خبريuinews مراسم نكوداشت دكتر عبدالحسين ساسان استاد بازنشسته گروه اقتصاد دانشگاه به عنوان يكي از افراد برجسته در خدمات علمي جهان، با حضور مقامات عالي رتبه استاني، كشوري و دانشگاهي در محل سالن همايش هاي پيامبر اعظم(ص) دانشگاه اصفهان برگزار شد.

 

بنا به گزارش مذكور، دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان در اين مراسم ضمن گراميداشت مقام علمي و اخلاقي اين استاد برجسته اظهار داشت: نگاه دكتر ساسان به معلمي، به عنوان شغل نبود بلكه به اين جايگاه عشق مي ورزيد و در جايي كه صحبت ا ز مقاله هاي ISI نبود، ايشان داوري بسياري از مقالات علمي جهان را برعهده داشتند و از قدرت تدريس و اداره كلاس بسيار بالاي برخوردار بودند. دكتر طالبي در ادامه بيانات خود به مراتب اخلاقي دكتر ساسان اشاره و افزود: بالاتر از مراتب علمي، مراتب اخلاقي ايشان بوده و هست كه نشان از مقام شامخ ايشان در شاخص هاي علمي و اخلاقي است كه بالاترين نمره ممكن را در اين ابعاد مي توان به ايشان اختصاص داد.

رئيس دانشگاه همچنين بيان داشت: در كنار نوآوري هاي نوين، توجه به نكات بسيار ريز و مهم از ديگر ويژگي هاي دكتر ساسان بود. طرحي كه براي ساختمان كتابخانه دانشكده اقتصاد دانشگاه اصفهان طراحي كردند نماد سنت ها و ميراث فرهنگي شهر اصفهان است. دكتر طالبي افزود: در سال 1376 كه رياست دانشگاه را عهده دار بودم، بر اساس ذهنيت و شناخت قبلي كه از توانايي ها و منش دكتر ساسان داشتم از ايشان درخواست نمودم كه مسئوليت معاونت عمراني و مشاور رئيس دانشگاه را عهده دار شوند تا با استفاده از خلاقيت ها، نوآوري ها، تدبير و تبحر خود در فضاي علمي و ساختاري دانشگاه مفيد و موثر باشند.

وي در ادامه افزود: در آن زمان دو پروژه مهم و فعال كتابخانه مركزي و ساختمان فيزيك را در حال كار داشتيم كه به دليل نبود اعتبارات كافي نيمه تمام مانده بود كه با درايت دكتر ساسان هر دو را به اتمام رسانده و مورد بهره برداري قرار داديم.

دكتر طالبي همچنين، تفكر و تسلط فراوان دكتر ساسان در مباحث اجرايي و فعاليت هاي علمي را از ويژگي هاي بارز و شاخص ايشان قلمداد نمود و افزود علاوه بر اين ايشان از صبر و حوصله بسيار بالايي برخوردار بودند وبه حق مي توان گفت كه ايشان، يك معلم واقعي،مهندسي زبر دست،مدير اجرايي كارآمد و شخصيتي علمي و اخلاق مدار براي دانشگاه و دانشجو بوده و هستند و به عنوان الگو براي همه دانشگاهيان از جايگاه بالا و ارزشمندي برخوردارند.

 

شايان ذكر است، دكتر مجيد صامتي دبير اجرايي كنفرانس نكوداشت دكتر عبدالحسين ساسان نيز در اين مراسم اظهار داشت: نگاه و انديشه شگرف و توسعه گرايانه دكتر ساسان در برخورد با مسائل علمي، شاگردان را به تامل و دقت و تغيير در نحوه انديشيدن وا مي داشت. پيشگام در تدوين ادبيات اقتصاد بخش عمومي به عنوان يك گرايش جديد در علم اقتصاد كه در آن دوران كم تر نسبت به آن شناخت وجود داشت و بعضا" واژه هاي ناشناخته را معادل سازي و تسهيل براي آموزش مي نمود. وي افزود: فراموش نمي كنيم زماني كه ايران را غبار غم آلود جنگ فرا گرفته بود و غالب مردم با ياس و نااميدي زندگي روزمره را ادامه مي دادند، استاد با تعميق نگاه رو به جلو تمام انرژي خود را صرف آموزش و پژوهش و ايجاد زير ساخت هاي فيزيكي و معنوي لازم براي اهدافي نظير تاسيس بنياد تحقيقات اقتصادي(بتا)، كتابخانه آزادگان كه هدف آن ايجاد فضاي كالبدي تحقيقات علمي بود مي كردند.

دكتر صامتي همچنين افزود: در فضاي اجتماعي، هم فكري در مسائل اقتصادي و اجتماعي مردم شهر اصفهان، همكاري با صنعت، نگراني نسبت به مسائلي كه هم اكنون شهر و ايران به آن مبتلا است نظير رشد بي رويه جمعيت، كمبود امكانات و كمبود آب و آلودگي در دوران جنگ و ابتداي انقلاب از ديد استاد مغفول نماند.

وي افزود: استادي در تمام ابعاد وسيع و متواضع كه امروز جايگاه و قلم خود را به دستم سپرده است و همواره خود را شاگرد ايشان مي دانم و در اين انديشه ام كه چگونه اين همه زحمت و تلاش صادقانه را جبران نمايم.

لازم به ذكر است در اين مراسم مهندس معين رئيس شوراي شهر اصفهان، مهندس كرباسي زاده رئيس شوراي توسعه پايدار اتاق بازرگاني،و مهندس مهدي پور معاون اسبق آموزش و

پرورش استان نيز به ايراد سخن در خصوص ويژگي هاي بارز شخصيت علمي و اخلاقي دكتر ساسان پرداختند.

گفتني است در ادامه دكتر ساسان نيز ضمن تشكر از همه حاضرين در جلسه و برگزار كنندگان اين مراسم، به تحليل و ارزيابي مسائل اقتصادي جامعه پرداخت و راهكارهاي علمي اين مسائل را ارائه نمود.

همچنين در پايان ضمن رونمايي از تصوير دكتر ساسان از زحمات چندين ساله ايشان در عرصه هاي علمي و اخلاقي تقدير به عمل آمد.

 
تاریخ:
1397/02/23
تعداد بازدید:
86
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal