جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ فروردين
English/العربيه
تازه ها
 توسعه بين المللي سازي دانشگاه ها به عنوان يك اصل در دولت ايران " class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
توسعه بين المللي سازي دانشگاه ها به عنوان يك اصل در دولت ايران
رئيس سازمان امور دانشجويان در شانزدهمين آيين نكوداشت دانش‌آموختگان غير ايراني و يازدهمين جشنواره فرهنگ ملل اظهار داشت: توسعه بين‌المللي‌سازي دانشگاه‌ها به عنوان يك اصل در اين دولت دنبال شده است.

 


رئيس سازمان امور دانشجويان در شانزدهمين آيين نكوداشت دانش‌آموختگان غير ايراني و يازدهمين جشنواره فرهنگ ملل اظهار داشت: توسعه بين‌المللي‌سازي دانشگاه‌ها به عنوان يك اصل در اين دولت دنبال شده است.

به گزارش وب سايت خبريuinews دكتر مجتبي صديقي دانشجويان غير ايراني به عنوان سفيران تخصصي فرهنگي ايران زماني كه به كشور خود برمي‌گردند، آن‌چه از جمهوري اسلامي برداشت كردند را بيان مي‌كنند تا همگان بدانند مردم ايران و نظام جمهوري اسلامي به امنيت و صلح جهاني و تعهدات بين‌المللي پايبند است.

بنا به گزارش مذكور، دكتر مجتبي صديقي رئيس سازمان امور دانشجويان در شانزدهمين آيين نكوداشت دانش‌آموختگان غير ايراني و يازدهمين جشنواره فرهنگ ملل توسعه بين‌المللي‌سازي دانشگاه‌ها يك اصل در اين دولت دانست و افزود:  هم اكنون حدود 27 هزار دانشجوي غيرايراني در كشور مشغول به تحصيل هستند كه با محاسبه آمار وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد به بيش از 34 هزار دانشجو مي‌رسند.

وي افزود: اين آمار كمي بايد بالاتر برود چون دانشگاه‌هاي ايران اين ظرفيت را دارند كه خدمات آموزشي خود را در اختيار دانشجويان كشورهاي ديگر قرار دهند به ويژه كشورهايي كه هم‌فكري و همگرايي بيشتري با ايران دارند.

دكتر صديقي در ادامه تصريح نمود: تلاش زيادي در دانشگاه‌ها در جهت زمينه‌سازي براي تحقق نظام آموزش عالي جمهوري اسلامي و توسعه آن در بخش كمي و كيفي مي‌شود كه نياز است به وسيله تبليغات اين قابليت‌ها در سطح جهان بيشتر معرفي شود.

وي خاطرنشان كرد: آمارها و نمودارهاي جهاني نشان مي‌دهد تعداد قابل توجهي از دانشگاه‌هاي ايران در چند سال اخير جزو دانشگاه‌هاي برتر دنيا قرار گرفته‌اند و با تلاش‌هايي كه جهت معرفي خود انجام مي‌دهند اين عدد بالاتر هم خواهد رفت.

دكتر صديقي اذعان داشت: تسهيلات براي جذب دانشجوي بيشتر در دانشگاه‌هاي ايران در حال فراهم شدن است تا راه جذب در دانشگاه و امكانات پذيرش بهبود يابد و امكانات اصولي و مورد نياز براي اقامت دانشجويان در ايران سريع‌تر دنبال شود.

وي ادامه داد: هم‌اكنون به اين حد در جذب دانشجوي خارجي رسيديم كه در يك ماه اعلام ظرفيت براي پذيرش شود و كارهاي اداري طوري ساماندهي شود كه به رفت و آمد كمتري براي ثبت نام نياز باشد و به همين منظور 11 واحد خدمات خاص دانشجويان بين‌الملل در سطح استان‌ها هستند كه اين تعداد بيشتر هم خواهند شد.

معاون وزير علوم، تحقيقات و فناوري يادآور شد: با تلاش‌هاي صورت‌گرفته 14 مركز آموزش زبان فارسي در سطح كشور وجود دارد تا دانشجويان غيرفارسي زبان براي يادگيري زبان فارسي بتوانند به نزديك‌ترين مركز به محل تحصيل خود مراجعه و اقدام به يادگيري زبان فارسي كنند.

وي اضافه كرد: در حوزه بورس تلاش بر هدف‌مندتر شدن پذيرش دانشجو شده تا آن‌هايي پذيرفته شوند كه به لحاظ كيفيت تحصيلي آماده ارائه خدمت بهتر و بيشتري به كشور خود هستند، به ويژه كشور همسايه افغانستان كه در دو سال اخير گزيده‌تر و هدف‌مندترپذيرفته شده‌اند و دانشگاه‌ها كار تربيتي دانشجو در افغانستان را دنبال خواهند كرد.

دكتر صديقي عنوان داشت: طبيعي است كه از آن‌جايي كه كشورهاي سوريه و عراق در مرحله بازسازي خود هستند تا وظيفه و خدمات بيشتري ارائه شود تا توسعه كشورهاي همسايه با كشور خودمان هم‌گرا شود تا در اين منطقه دنيا با هم‌فكري و هم‌گرايي جلو بريم.

وي تأكيد كرد: هدف برنامه ششم توسعه در بين‌المللي‌سازي دانشگاه‌ها رسيدن به 75 هزار دانشجوي بين‌المللي است؛ اگرچه ممكن است رقم بالايي به نظر برسد اما با تلاش‌هايي كه در اين زمينه صورت مي‌گيرد حتماً تحقق‌پذير خواهد بود.

رئيس سازمان امور دانشجويان بيان داشت: دانش‌آموختگان ارتباط با محل تحصيل خود را حفظ كنند و در كشورهاي خود سفير اعزام دوستان خود به ايران باشند و تبليغ دانشگاه خود در سطح كشور را برعهده داشته باشند.

وي تصريح كرد: دانشجويان غير ايراني به عنوان سفيران تخصصي فرهنگي ايران زماني كه به كشور خود برمي‌گردند، آن‌چه از جمهوري اسلامي برداشت كردند را بيان مي‌كنند تا همگان بدانند مردم ايران و نظام جمهوري اسلامي به امنيت و صلح جهاني و تعهدات بين‌المللي پايبند است و درحالي كه دشمنان ما از پايبندي به اين تعهدات چيزي متوجه نشده و چهارچوب‌هاي پذيرفته شده نظام بين‌المللي را به هم مي‌ريزند.

در ادامه اين مراسم عبدالحميد عليزاده مديركل امور دانشجويان غيرايراني وزارت علوم، تحقيقات و فناوري عنوان كرد: در راستاي هدف تمركززدايي آيين‌هاي نكوداشت دانش‌آموختگان غيرايراني هرساله در يك منطقه برگزار مي‌شود.

وي افزود: امروز در اين آيين 210 فارغ‌التحصيل از 11 دانشگاه كشور و 15 مليت در دانشگاه اصفهان گرد هم آمده‌اند كه آيين گشايش يازدهمين جشنواره فرهنگ و ملل از زيبايي‌هاي ويژه اين گردهمايي‌ها در قلب ايران، اصفهان و در قلب اصفهان، ميدان امام خميني(ره) برگزار مي شود.

 
 
 

 

 

 

تاریخ:
1397/04/16
تعداد بازدید:
41
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal