جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ فروردين
English/العربيه
تازه ها
امضاي تفاهم نامه همكاري بين دانشگاه اصفهان و اداره حفاظت محيط زيست اصفهان " class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
امضاي تفاهم نامه همكاري بين دانشگاه اصفهان و اداره حفاظت محيط زيست اصفهان
امضاي تفاهم نامه همكاري بين دانشگاه اصفهان و اداره حفاظت محيط زيست اصفهان


تفاهم نامه همكاري بين دانشگاه اصفهان و اداره حفاظت محيط زيست اصفهان با هدف ارتقاي مطالعات و تحقيقات زيست محيطي از طريق افزايش سطح مشاركت جامعه دانشگاهي، مديريت و پيشگيري از آلودگي و تخريب محيط و دانش افزايي براي ترويج فرهنگ، اخلاق و سواد محيط زيستي در پنج ماده و 17 بند امضا شد.

به گزارش وب سايت خبريuinews در راستاي تحقق فرازي از اصل پنجاهم قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران كه در آن حفاظت از محيط زيست به عنوان يك وظيفه عمومي تلقي گرديده، اعمال سياست هاي زيست محيطي نظام و نيل به اهداف سند چشم انداز بيست ساله استان در امور آمايش، محيط زيست و توسعه پايدار و بنابر ضرورت توسعه مشاركت جامعه دانشگاهي در اين زمينه، تفاهم نامه همكاري علمي، پژوهشي و فرهنگي در حوزه محيط زيست بين دانشگاه اصفهان به نمايندگي دكتر هوشنگ طالبي و اداره كل محيط زيست استان اصفهان به نمايندگي دكتر سيد رحمان دانيالي با عنوان اختصاري دانشگاه و اداره كل مبادله گرديد.

شايان يادآوري است، ارتقاي مطالعات و تحقيقات محيط زيستي از طريق افزايش سطح مشاركت جامعه دانشگاهي در انجام طرح ها و برنامه هاي محيط زيستي در راستاي مديريت و پيشگيري از آلودگي و تخريب محيط زيست در استان اصفهان و همچنين، دانش افزايي براي ترويج فرهنگ اخلاق و سواد محيط زيستي در بين اقشار مختلف جامعه به عنوان يك اصل از اصول شهروندي و يكي از مهارت هاي زندگي از اهداف اين تفاهم نامه عنوان شد.


لازم به ذكر است، دكتر هوشنگ طالبي رييس دانشگاه اصفهان در مراسم امضاي اين تفاهم نامه اظهار داشت:محيط زيست در جامعه ما از يك مسئله فراتر رفته و به آسيب بدل شده است.

دكتر طالبي همچنين افزود: يكي از رسالت هاي دانشگاه حفاظت از محيط زيست است كه بايد در اين خصوص اهتمام بيشتري داشته باشد.

وي با بيان اينكه خاك، آب و هواي كشور با مشكل مواجه است بيان داشت: با وحدت و همدلي بيشتر مي توانيم از افزايش مشكلات زيست محيطي در جامعه جلوگيري كنيم.

رئيس دانشگاه اصفهان با بيان اينكه بايد براي همه فعاليت هاي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي نسخه زيست محيطي وجود داشته باشد،تصريح نمود: دانشگاه اصفهان با بيش از 300 پايان نامه در مقطع دكترا و بيش از يك هزار پايان نامه در مقطع كارشناسي ارشد تلاش مي كند تا با امضاي اين تفاهم نامه، رسالت خود را در راستاي حل مسائل زيست محيطي به جامعه انجام دهد.
در ادامه دكتر سيد رحمان دانيالي مديركل حفاظت محيط زيست استان اصفهان نيز بيان داشت: اين استان ديگر گنجايش و ظرفيت استقرار صنايع جديد را دارا نيست و حتي صنايع قديمي از قبيل فولاد مباركه نيز به اذعان و گفته كارشناسان مكان يابي نامناسبي داشته و نبايد در استان اصفهان مستقر مي شد.

وي گفت: دانشگاه اصفهان و محيط زيست مي توانند در زمينه آمايش سرزمين و استقرار واحدهاي صنعتي همكاري خوبي داشته باشند.

مديركل حفاظت محيط زيست استان اصفهان با بيان اينكه امروز كمبود آب به عنوان معضل جدي در استان اصفهان مطرح است افزود: مسئولان استان تلاش مي كنند تا روش هاي علمي استفاده از پساب را در جامعه نهادينه كنند و اين امر نيازمند مطالعه اوليه و ارايه روش هاي علمي و كاربردي، توسط اساتيد دانشگاهي است.

وي تاكيد كرد: زنگ خطر تالاب گاوخوني به صدا در آمده اما توجه لازم به آن نمي شود.
دكتر دانيالي گفت: بعد از آب شرب، حقابه زيست محيطي در اولويت محيط زيست قرار دارد اما مسئولان وزارت نيرو اعتقادي به اين حقابه ندارند.

مديركل حفاظت محيط زيست استان اصفهان با بيان اينكه اولويت طرح هاي تحقيقاتي زيست محيطي با دانشگاه اصفهان است گفت: اميدواريم پيشنهادهاي اجرايي اساتيد دانشگاهي با همفكري اداره كل حفاظت محيط زيست در قالب اين تفاهم نامه عملي شود.

گفتني است اين تفاهم نامه مشتمل بر يك مقدمه، 5 ماده و 17 بند در دو نسخه يكسان تنظيم و در تاريخ 7/5/97 به تاييد طرفين رسيد. دو طرف متعهد خواهند بود از تاريخ امضاي اين تفاهم نامه، مواد آن را به دقت رعايت و از هرگونه اقدامي كه موجب نقض مفاد آن شود، خودداري نمايند.

 

تاریخ:
1397/05/07
تعداد بازدید:
4
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal