جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ فروردين
English/العربيه
تازه ها
برگزاري كنفرانس بين المللي مهاجرت در  دانشگاه اصفهان " class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
برگزاري كنفرانس بين المللي مهاجرت در دانشگاه اصفهان
برگزاري كنفرانس بين المللي مهاجرت در دانشگاه اصفهان

كنفرانس بين المللي پژوهش در زمينه مهاجرت: چالش ها و تشريح راه حل ها، با همكاري اتحاديه اروپا و حضور سفير اتريش، در دانشگاه اصفهان برگزار شد.

به گزارش وب سايت خبريuinews دكتر هوشنگ طالبي رييس دانشگاه اصفهان  در اين همايش بر گسترش ديپلماسي قوي علمي در دانشگاه اصفهان تاكيد و تصريح نمود:دانشگاه اصفهان به عنوان يكي از 13 دانشگاه برتر ايران ، آمادگي تعامل با دانشگاه هاي برتر دنيا را دارد. وي در ادامه به معرفي رشته هاي تحصيلي اين دانشگاه پرداخت و افزود:دانشگاه اصفهان يكي از دانشگاه هايي است كه در رشته هاي علوم پايه، فني و مهندسي و علوم انساني دانشجويان ممتازي را به دنيا معرفي نموده است.

دكتر طالبي استحكام و گسترش ديپلماسي سياسي را مبتني بر تعامل علمي دانشگاه ها ي دنيا دانست و بيان داشت: دانشگاه اصفهان پتانسيل لازم به لحاظ برقراري ديپلماسي علمي پايدار با ديگر مراكز آموزش عالي دنيا را دارد. رييس دانشگاه همچنين پديده مهاجرت را از ابعاد مختلف قابل بررسي دانست و اظهار داشت: ايران جايگاه خوبي در زمينه ارائه خدمات به مهاجرين را دارد و مي تواند تجارب خود را با اتحاديه اروپا در اين زمينه و جلوگيري از مهاجرت غير قانوني به اشتراك بگذارد. وي با اشاره به حضور سفير اتريش و شماري از مسوولان و كارشناسان اتحاديه اروپا در اين رويداد، تصريح نمود : اميد است برگزاري اين كنفرانس، زمينه ساز اجراي طرح هاي مشترك پژوهشي بين دانشگاه ها و مراكز علمي ايران با اتحاديه اروپا درباره مهاجرت باشد.

شايان ذكر است اشتفان شولتز سفير اتريش در تهران نيز ضمن تشريح چالش هاي مهاجرتي ميان ايران و اتحاديه اروپا ، هدف از برگزاري اين همايش را به اشتراك گذاري تجربه ها، تعريف و اجراي طرح هاي تحقيقاتي مشترك و تجزيه و تحليل داده ها دانست. وي رسيدن به سياست گذاري مشترك در مورد مهاجرت را از اهداف اين كنفرانس قلمداد نمود و افزود: در ديدار هاي سال گذشته محمد جواد ظريف وزير امور خارجه ايران و فدريكا موگريني مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا ، 16 محور براي همكاري هاي مشترك بين ايران و اتحاديه اروپا مورد ارزيابي قرار گرفت، كه يكي از آن ها مسئله مهاجرت بود.

شولتز، برگزاري اين همايش را سرآغازي براي همكاري هاي مشترك درباره محورهاي مذكور دانست و بر استحكام و استمرار آن تاكيد نمود.

 سفير اتريش در تهران همچنين در ادامه افزود: ايران از سال 2012 وارد 2 طرح تحقيقاتي اروپا با نام هاي افق 2020 و اراسموس پلاس شده است كه كنفرانس امروز در راستاي طرح افق 2020 برگزار شده و قرار است در روز چهارشنبه گردهمايي ديگري در خصوص طرح هاي پژوهشي مشترك بين ايران و اتحاديه اروپا و تبادل استاد و دانشجو در دانشگاه اصفهان برگزار شود.

وي كنفرانس مهاجرت را يك رويداد علمي مهم دانست و افزود: طرح هاي پژوهشي ارايه شده در اين رويداد ، چند روز آينده در اتحاديه اروپا بررسي و مسائلي مانند چالش ها،فرصت ها و راه حل هاي اساسي درباره مهاجرت هاي قانوني و غير قانوني ، شبكه سازي در ابعاد مختلف و تبادلات بين المللي مورد بررسي قرار مي گيرد.

لازم به ذكر است دكتر سيد كميل طيبي مدير دفتر همكاري هاي علمي بين المللي دانشگاه اصفهان نيز  در اين كنفرانس اظهار داشت: اين كنفرانس با همكاري اتحاديه اروپا ،در قالب طرح ' افق 2020 ، برنامه كاري براي تحقيق و نوآوري ' (HORIZON 2020) و با توجه به اهميت موضوع مهاجرت برگزار مي شود.

وي افزود: اتحاديه اروپا برنامه افق 2020 را با هدف ارتقاي سطح علمي و توسعه فناوري در قالب طرحي 6 ساله از سال 2014 تا 2020 ميلادي در دست اجرا دارد كه بيش از 80 ميليارد يورو براي آن در نظر گرفته شده است و بر سه موضوع اولويت دار تمركز دارد كه شامل 'توليد علم بسيار عالي به منظور تقويت سطح جهاني تعالي علمي اتحاديه و پژوهش اتحاديه وسيستم نوآوري رقابتي تر'، 'پرورش رهبري صنعتي براي سرعت بخشيدن به توسعه فناوري براي حمايت ازكسب و كار و نوآوري' و 'مقابله با چالش هاي اجتماعي و پوشش حمايتي فعاليت هاي زنجيره اي از مرحله پژوهش تا توليد و تجارت' است.

گفتني است در اين كنفرانس بين المللي بيش از 20 مقاله در زمينه مهاجرت: چالش ها و تشريح راه حل ها، ارائه و مورد ارزيابي قرار گرفت.

 

 

تاریخ:
1397/09/06
تعداد بازدید:
154
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal