جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ فروردين
English/العربيه
تازه ها
حضور پررنگ بخش بين الملل در يازدهمين جشنواره ملي حركت، زمينه ساز تعامل علمي بيشتر " class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
حضور پررنگ بخش بين الملل در يازدهمين جشنواره ملي حركت، زمينه ساز تعامل علمي بيشتر
حضور پررنگ بخش بين الملل در يازدهمين جشنواره ملي حركت، زمينه ساز تعامل علمي بيشتر


معاون فرهنگي اجتماعي وزارت علوم تحقيقات و فناوري در مراسم اختتاميه يازدهمين جشنواره ملي حركت كه با حضور بيش از 80 دانشجوي خارجي در دانشگاه اصفهان برگزار شد،حضور پررنگ بخش بين الملل در اين دوره از جشنواره را ،زمينه ساز تعامل علمي بيشتر بين دانشگاه هاي ايران و جهان دانست.

 

به گزارش وب سايت خبريuinews دكتر غلامرضا غفاري معاون فرهنگي اجتماعي وزارت علوم تحقيقات و فناوري در مراسم اختتاميه يازدهمين جشنواره ملي حركت كه به منظور تقدير و معرفي برترين هاي حوزه هاي مختلف فعاليت هاي انجمن هاي علمي دانشگاه هاي سراسر كشور برگزار شد،اظهار داشت: امروز شاهد بزرگ ترين رويداد حوزه دانشجويي در دانشگاه اصفهان هستيم كه با فعاليت هاي داوطلبانه ، خاصه در حوزه انجمن هاي علمي دانشجويي موفق به برگزاري چنين رويداد بزرگي در كشور شده اند.

دكتر غفاري در ادامه بيانات خود افزود: اين جشنواره با توجه به ماهيت خود، منحصر به فضاهاي دانشگاهي نيست و در حال حاضر صنعت،جامعه و دولت را نيز در بردارد. وي همچنين ضمن اعلام آمادگي دانشگاه براي ارتباط با بخش هاي مختلف صنايع و ديگر حوزه هاي فعال جامعه و دولت بيان داشت: فلسفه برگزاري اين جشنواره به نگاهي كه نسبت به تشكيل و تقويت انجمن هاي علمي و دانشجويي وجود دارد، معطوف مي شود.

 دكتر غفاري دانشگاه را عرصه توليد دانش نظري دانست و افزود: امروزه بايد اين دانش نظري به صحنه عمل و كاربرد نزديك شود و اثر بخشي بيشتر نظام دانشگاهي در حوزه هاي عمومي محسوس تر از گذشته باشد.

معاون فرهنگي اجتماعي وزارت علوم تحقيقات و فناوري در ادامه ، انجمن هاي علمي را نقطه اتصالي براي ارايه دانش و آموخته هاي دانشگاهي به دانشجويان دانست و افزود: اين انجمن ها در پي حلقه ي اتصالي هستند كه دستاوردهاي دانشگاه را در بدنه ي جامعه بروز دهند.

دكتر غفاري ضمن تاكيد بر تاثير شگرف خرد جمعي در توسعه علوم و فناوري در عصر حاضر اظهار داشت: تقويت انجمن هاي علمي مي تواند براي پرهيز از فرد گرايي و رسيدن به خرد جمعي، راهگشا باشد.

وي در پايان حضور بيش از 80 دانشجوي خارجي در اين جشنواره را از ويژگي هاي بارز آن قلمداد و تصريح نمود: مشاركت دانشجويان خارجي حركت ميمون و مباركي در راستاي توسعه همكاري هاي بين المللي است كه با استمرار آن مي توانيم در راه پيشرفت و توسعه اقتصادي گام هاي موثرتري برداريم.

 

شايان ذكر است حجت الاسلام و المسلمين دكتر جعفر شانظري دبير جشنواره ملي حركت نيز ، حركت را نخستين گام كمال هر موجود تعريف كرد و افزود:جشنواره ملي حركت فعاليت خود را از سال 1378 در جهت رشد ايده هاي خلاقانه و ارائه دستاوردهاي علمي دانشجويان و ايجاد انگيزه و نشاط در انجمن هاي علمي دانشجويي توسط حوزه فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم آغاز نمود.

وي در ادامه افزود: اين جشنواره حركتي است در جهت شكوفايي استعدادهاي جوانان انديشمند اين مرز و بوم با هدف افزايش مشاركت دانشجويان در فعاليت هاي علمي و تعامل دانشجويان سراسر كشور و نيز حمايت آنان توسط مسئولان و تقدير از دانشجويان ممتاز در اين زمينه، گام مهمي در جهت پيشرفت و توسعه روز افزون كشور عزيزمان ايران است.

دكتر شانظري همچنين بيان داشت: در اين جشنواره انجمن هاي علمي دانشجويي سراسر كشور در حوزه هاي علمي،برگزيده فعاليت هاي خلاقانه،نشريه،مسابقه،محتواي ديجيتال، كتاب،اختراع، كارآفريني و بخش ويژه با هم به رقابت پرداختند.

جشنواره حركت پس از گذراندن شش دوره خود در دانشگاه هاي پايتخت از هفتمين دوره خود به شهرهاي مختلف ايران سفر كرد.

دكتر شانظري همچنين افزود: جشنواره ملي حركت از دوره هفتم تا دهم به ترتيب به ميزباني شهرهاي شيراز، مشهد،كرمان و كرمانشاه برگزار شد و امسال يازدهمين دوره از اين جشنواره همزمان با تاسيس بيست سالگي تاسيس نهاد انجمن علمي در كشور به اصفهان سفر كرد.

وي در ادامه تصريح نمود: آن چه اين دوره از جشنواره را از ساير دوره ها متمايز نموده است، حضور پررنگ دو بخش جديد ارتباط با صنعت و بخش بين الملل است و يكي از اهداف اساسي برگزاري اين جشنواره،آشنايي صاحبان صنايع و معادن و حرفه ها و مشاغل و نيز سازمان هاي دولتي و غير دولتي با ظرفيت ها و توانمندي هاي انجمن هاي علمي دانشجويي مي باشد.

دبير جشنواره ملي حركت در ادامه افزود: تفاهم نامه همكاري مبني بر برگزاري يازدهمين دوره از جشنواره ملي حركت در اواخر تيرماه 1397 امضا و دانشگاه اصفهان به عنوان ميزبان اين جشنواره انتخاب گرديد.

جلسات هم انديشي و همكاري از ابتداي مرداد ماه برگزار و نهايتا" دبيرخانه جشنواره با حضور مسئولان وزارت علوم در يازدهم مهر ماه افتتاح و دبير خانه مركزي جشنواره مشخص و بر اين اساس ثبت گرديد. از 106 دانشگاهي كه به دبيرخانه مركزي ارسال آثار داشته اند حدود 100 دانشگاه در بخش نمايشگاهي شركت نموده اند. تعداد نفرات شركت كننده: 88 نفر كارشناس و تعداد 320 نفر دانشجو جهت حضور در اين نمايشگاه اعلام آمادگي نمودند.

در اين دوره كه تاكيد بر بخش بين الملل و ارتباط با صنعت داشته است، تعداد 85 نفر از دانشجويان دانشگاه هاي سراسر دنيا و تعداد 44 نفر از مراكز صنعتي و مشاوران كسب و كار و كارآفرينان در اين جشنواره حضور داشتند.

گفتني است در پايان از برگزيدگان اين جشنواره، با حضور هيات رييسه دانشگاه و مسوولان وزارت علوم تحقيقات و فناوري، تقدير به عمل آمد.

 
 
 
 
 
 
تاریخ:
1397/09/07
تعداد بازدید:
110
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal