جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ فروردين
English/العربيه
تازه ها
تجليل از پژوهشگران و فناوران برگزيده استان اصفهان" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
تجليل از پژوهشگران و فناوران برگزيده استان اصفهان
تجليل از پژوهشگران و فناوران برگزيده استان با حضور استاندار و هيات رييسه دانشگاه هاي استان برگزار شد.


مراسم تجليل از پژوهشگران و فناوران برگزيده استان با حضور استاندار، هيات رييسه دانشگاه هاي استان،پژوهشگران دستگاه هاي اجرايي در محل اتاق بازرگاني برگزار شد.

به گزارش وب سايت خبريuinews دكتر عباس رضايي استاندار اصفهان در اين مراسم،ضمن گراميداشت هفته پژوهش و ارج نهادن به پژوهش و پژوهشگر، اظهار داشت: دستاوردهاي علمي كشور،حاصل تلاش و كوشش پژوهشگران دانشگاهي است. وي در ادامه افزود:اعتقاد من اين است كه بايد پژوهشي بر روي خود پژوهش انجام شود تا از اين غربت خارج شود.

 

دكتر رضايي ضمن اشاره به جايگاه پژوهش در جهان، بيان داشت: مقاله محوري يكي از معضلاتي است كه بلاي جان پژوهش و پژوهشگر در جامعه ما شده است. وي در ادامه افزود: مقاله محوري بلايي است كه يك نفر با بيش از 200مقاله در يك سال، باعث تعجب و شگفتي همگان مي شود و بايداين پرسش مطرح شود كه اين مقالات تا چه حد مشكلات و معضلات جامعه را پاسخگو بوده اند.

دكتر رضايي در ادامه تصريح نمود: در حال حاضر كميسيون بررسي موانع توليد با هدف رفع مسائل و مشكلات جامعه در استانداري اصفهان تشكيل شده است. وي در اين راستا همت و تدبير اساتيد دانشگاه هاي بزرگ اصفهان را بسيار مهم قلمداد نمود و خواستار همكاري پژوهشگران اين دانشگاه براي حل مشكلات شهر و جامعه شد. وي تاكيد نمود كه ايجاد نشاط و اميد بايد از خودمان شروع شود و دانشگاه ها بايد، باتمركز بر اين مهم، فعاليت ها و پژوهش هاي خود را برنامه ريزي و تدوين نمايند.

 

شايان ذكر است دكتر رسول ركني زاده دبير كميته علمي جشنواره تجليل از پژوهشگران برتر استان نيز ضمن ارايه گزارش مبسوطي از عملكرد كميته ي علمي اين حشنواره اظهار داشت: هفته پژوهش امسال با شعار پژوهش هدفمند، فناوري ارزش آفرين در خدمت توليد ملي با هدف ترويج فرهنگ پژوهش و فناوري در سطح استان و ارتقاي جايگاه پژوهش و فناوري فعالان در اين حوزه، تشويق و ترغيب پژوهشگران و فناوران استان به توليد بيشتر علم و فناوري،كه عزت و ثروت ناشي از آن براي توسعه استان به كار گرفته مي شود،تبيين وضعيت موجود پژوهش و فناوري براي اشتغال و كارآفريني در سطح استان ها، شناسايي و عرضه يافته هاي پژوهش و فناوري در سطح استان و معرفي آن در سطح ملي و بين المللي، بستر سازي براي تجاري سازي يافته هاي پژوهش ها و فناوري هاي توسعه يافته در سطح منطقه اي و ملي، برقراري ارتباط سازنده ميان پژوهشگران و فناوران دستگاه هاي اجرايي و خريداران دستاوردها با تقويت ارتباط دانشگاه با صنايع و ساير مراكز مربوطه در سطح منطقه اي و ملي، ايجاد فضاي تعاملي براي آشنايي ذي نفعان حال و آينده واحد هاي پژوهشي و فناوري با يكديگر از اهداف تدوين شده هفته پژوهش در استان مي باشد كه مورد توجه قرار گرفته است.

وي در ادامه افزود: برگزاري برنامه هايي مانند دانشگاه با درب هاي باز در يكي از روزهاي هفته پژوهش و فناوري به منظور حضور پژوهشگران، صنعتگران، معلمان و دانش آموزان در دانشگاه ها و مراكز  پژوهشي و فناوري و معرفي توانمندي هاي دانشگاه ها در توسعه منطقه اي و ملي، ديدار با نخبگان ، پيش كسوتان علمي،مخترعان و كارآفرينان استان و تجليل از خدمات آنان ، برگزاري سمينارهاي شناسايي نيازهاي پژوهشي و فناوري توسط كارشناسان سازمان ها در دانشگاه ها و موسسات پژوهشي و فناوري به منظور حل چالش ها و تنگ ناهاي استان و برگزاري تورهاي پژوهشي براي بازديد از مراكز توليدي، معدني و پژوهشي استان از جمله برنامه هاي هفته پژوهش و فناوري بوده است كه مورد اجرا قرار گرفت.

گفتني است در اين مراسم، پژوهشگران برتر در بخش هاي فني و مهندسي، كشاورزي، علوم انساني، هنر، معماري و شهرسازي، علوم پايه، علوم پزشكي و دستگاه هاي اجرايي و فناوران برتر در بخش هاي فني و مهندسي و پارك هاي علم و فناوري و مراكز رشد معرفي و مورد تجليل قرار گرفتند.

در بخش فني و مهندسي، دكتر علي قربانپور از گروه مهندسي مكانيك دانشگاه كاشان و دكتر علي قاسمي از گروه مهندسي مواد دانشگاه مالك اشتر و در بخش مهندسي كشاورزي دكتر ناصر همدمي از گروه علوم و مهندسي صنايع غذايي دانشگاه صنعتي اصفهان به عنوان پژوهشگران برتر تقدير شدند.

در بخش علوم انساني دكتر محسن شاطريان از گروه جغرافيا دانشگاه كاشان، در بخش هنر دكتر احمد اكبري از گروه هنر دانشگاه كاشان در بخش معماري و شهرسازي دكتر محمود محمدي از گروه شهرسازي دانشگاه هنر اصفهان، در بخش علوم پايه دكتر بهزاد رضايي از گروه شيمي دانشگاه صنعتي اصفهان و دكتر كريمي شروداني از گروه شيمي دانشگاه اصفهان به عنوان پژوهشگران برتر تجليل شدند.

پژوهشگران برتر در بخش علوم پزشكي نيز دكتر محمود سلامي از گروه فيزيولوژي دانشگاه علوم پزشكي كاشان و دكتررسول صالحي از گروه ژنتيك و دكتر زيبا فرج زادگان از گروه پزشكي اجتماعي دانشگاه علوم پزشكي اصفهان و در بخش دستگاه هاي اجرايي دكتر پژمان روحي از شركت گاز استان اصفهان معرفي و تقدير شدند.

فناوران برگزيده استان اصفهان در سال 97 نيز در بخش فني و مهندسي دكتر احمد كرمانپور در رشته مهندسي مواد دانشگاه صنعتي اصفهان و در بخش پارك هاي علم و فناوري و مراكز رشد شركت صدرا طرح و تجهيز اسپادانا از شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان معرفي و مورد تجليل قرار گرفتند.

دكتر رسول ركني زاده با اشاره به امكانات محدود پژوهشگران كشورمان اظهار داشت: اميدواريم قدر و منزلت آنها بيش از پيش شناخته شود و صنايع و بخش هاي مختلف نيازهاي خود را به آنها براي رفع مشكلات جامعه منتقل كنند.

وي انتخاب چهار پژوهشگر برتر كشور در سال 97 از اصفهان را مايه افتخار اين استان خواند و خاطرنشان كرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان نيز در هفتمين جشنواره پژوهش و فناوري وزارت صنعت، معدن و تجارت رتبه برتر را كسب كرد.

شايان يادآوري است، دكتر رضايي استاندار اصفهان به عنوان رييس ستاد بزرگداشت هفته پژوهش و فناوري استان، دكتر هوشنگ طالبي رييس دانشگاه اصفهان به عنوان جانشين رييس ستاد هفته پژوهش و فناوري استان و دكتر رسول ركني زاده معاون پژوهش و فناوري دانشگاه اصفهان به عنوان دبير علمي جشنواره برگزيدگان پژوهش و فناوري در نوزدهمين هفته ملي پژوهش و فناوري استان اصفهان در سال 1397 بودند.

 

تاریخ:
1397/10/05
تعداد بازدید:
659
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal