جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ فروردين
English/العربيه
تازه ها
امضاي تفاهم‌نامه ايجاد كنسرسيوم همكاري هاي بين‌المللي" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
امضاي تفاهم‌نامه ايجاد كنسرسيوم همكاري هاي بين‌المللي
تفاهم‌نامه ايجاد كنسرسيوم همكاري هاي بين‌المللي مراكز علمي و فناوري پيشرو استان در دانشگاه صنعتي اصفهان امضا شد.


تفاهم‌نامه ايجاد كنسرسيوم همكاري­هاي بين‌المللي مراكز علمي و فناوري پيشرو استان در دانشگاه صنعتي اصفهان امضا شد.

به گزارش وب سايت خبريuinews، تفاهم‌نامه ايجاد كنسرسيوم همكاريهاي علمي بين‌المللي مشترك ميان رؤساي دانشگاه‌هاي صنعتي اصفهان، اصفهان، علوم پزشكي، هنر و شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان طي مراسمي در دانشگاه صنعتي اصفهان به امضا رسيد. اين كنسرسيوم پيرو اعلان در همايش گرنت­هاي بين­المللي در بهمن ماه 1397 و براي نخستين بار به پيشنهاد دانشگاه صنعتي اصفهان براي همسو نمودن فعاليت‌هاي علمي بين‌المللي مشترك ميان مراكز علمي و فناوري پيشرو اصفهان و به منظور استفاده بهينه از توانمندي‌هاي علمي پژوهشي و اجرائي و بهره‌مندي از تجربيات طرفين ايجاد گرديد.

شايان ذكر است، در اين آيين كه با حضور رؤسا و مديران بين الملل اين مراكز، مسئولان استان و جمعي از اعضاي هيات علمي دانشگاه­ها برگزار شد، دكتر سيد محمود مدرس هاشمي رياست دانشگاه صنعتي اصفهان ضمن خوشامدگويي به ميهمانان به اهميت همكاري و تعامل دانشگاه‌ها و مراكز علمي پرداخت. وي با توجه به وجود ارتباطات بين‌المللي اين مراكز، تشكيل اين كنسرسيوم را نقطه عطفي براي گسترش روابط و پيشرفت دانشگاه‌ها و تبديل اصفهان به يك قطب علمي در كشور دانست. وي در اين خصوص خاطر نشان كرد: استان اصفهان بدون همكاري‌هاي بين‌المللي رشدي نخواهد داشت و يقين دارم با اين هم‌افزايي اتفاقات بهتري رقم خواهد خورد. وي با تأكيد بر اين كه يكي از ظرفيت‌هاي مهم استان، علم و فناوري و مراكز علمي است، تصريح كرد: اصفهان پس از تهران به جهت تعداد دانشجو و اعضاي هيأت علمي و بسياري از شاخص‌هاي كمّي و كيفي استاني سرآمد است و دو دانشگاه اصفهان و صنعتي اصفهان در بين دانشگاه‌هاي سطح يك كشور دارد و دانشگاه علوم پزشكي اصفهان نيز دانشگاهي تأثيرگذار بوده و شهرك علمي تحقيقاتي اصفهان نيز از بي نظيرترين مراكز در سطح كشور است.

دكتر مدرس هاشمي با اشاره به اهميت شكل‌گيري فعاليت‌هاي بين‌المللي افزود: پس از شكل‌گيري كنسرسيوم، در تمام عرصه‌ها هم‌افزايي شكل خواهد گرفت، البته پيش از آن هم همكاري‌هاي خوبي ميان دانشگاه‌هاي هنر، اصفهان، صنعتي اصفهان، علوم پزشكي و شهرك علمي تحقيقاتي بوده است، اما نياز به گام‌هاي بلندتري در اين خصوص است.

سپس دكتر هوشنگ طالبي رييس دانشگاه اصفهان با اظهار رضايت از تشكيل اين كنسيرسيوم به اهميت آن در توسعه روابط علمي بين­المللي در سطح استان اشاره نمود و اينكه يك الگوي مناسب و كارامدي براي كشور خواهد بود. ايشان با بيان اين كه نمي­توان ديپلماسي علمي را از طريق تحريم­ها متوقف نمود، آن را فراتر از ديپلماسي سياسي و اقتصادي دانسته و همكاري­هاي علمي بين­المللي با دانشگاه­ها و مراكز علمي معتبر در سطح جهاني در هر شرايطي از گذشته ادامه داشته و همچنان ادامه مي­يابد. وي افزود ممكن است در جايي به لحاظ سياسي و اقتصادي با مشكلاتي برخورد نماييم، ولي يك راه گريز ارتباطات علمي است كه منجر به ايجاد گشايش مي­شود.  دكتر طالبي در پايان اظهار اميدواري نمود كه تشكيل كنسرسيوم به ارتقاء رتبه علمي بين­المللي دانشگاه­هاي استان و كسب جايگاه واقعي آنها كمك نمايد.

همچنين دكتر طاهره چنگيز، رييس دانشگاه علوم پزشكي اصفهان نيز با ايراد سخناني اظهار داشت نهالي كه امروز كاشته مي‌شود نهال همكاري و هم‌افزايي ميان پنج مركز بزرگ آموزشي و پژوهشي استان است كه سايه آن بر كل كشور انداخته و سبب توسعه علمي و اجتماعي كشور خواهد شد. وي ادامه داد: علوم پزشكي تنها مجموعه آموزشي، پژوهشي و فناورانه دانشگاه نيست بلكه با ورودش به كنسرسيوم، مرزهاي دانشگاه به اندازه مرزهاي استان خواهد شد.

در ادامه دكتر مصطفي كياني، رييس دانشگاه هنر اصفهان با بيان اين كه ظرفيت اصفهان در علم و فناوري و هنر بالا است، گفت: ما دومين مركز هنري در كشور هستيم و در سال گذشته توانستيم پس از سال‌ها رشته موسيقي را در دانشگاه بازگشايي كنيم. وي افزود: اصفهان در زمينه موسيقي و نمايش پيشكسوت است و اميدوارم پس از شكل‌گيري اين كنسرسيوم علاوه بر همكاري در زمينه بين‌المللي همكاري‌هاي داخلي را هم بيشتر از قبل كنيم.

در ادامه، دكتر سيد مهدي ابطحي، رييس شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان با اشاره به آمار اصفهان در زمينه علمي گفت: بر اساس آمار سازمان ملي نخبگان، 10 درصد نخبگان كشور از استان اصفهان هستند، 10 درصد واحد هاي فناور كل پارك‌ها از شهرك علمي تحقيقاتي اصفهان است. همچنين 17 درصد گردش مالي شركت‌هاي دانش‌بنيان در اصفهان است. ولي بايد اذعان نمود كه بيشترين مهاجرت نخبگان از اصفهان و سومين شهر مهاجرپذير براي كارگران است. ايشان افزود: شهرك آماده هر گونه همكاري در اين كنسرسيوم است و هرچند در دانشگاه‌هاي نسل سوم رقابت در ارزش آفريني بسيار جدي است، اما اعتقاد داريم در عرصه‌هاي بين‌المللي بايد همكاري‌هاي مناسبي داشته باشيم.

دكتر سيد حسن قاضي عسكر، معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري، نيز در اين مراسم همكاري دانشگاه‌ها و مديران استان را نقطه عطفي به منظور كاهش مشكلات اقتصادي دانست و به لزوم بازنگري در نظام آموزش عالي، مطالعات تطبيقي و تبادل دانشجو اشاره كرد. وي اظهار داشت تشكيل اين كنسرسيوم حتي براي تأمين تجهيزات هم كارساز است. دكتر ارباب شيراني، معاون برنامه‌ريزي و توسعه سرمايه انساني شهرداري اصفهان، نيز از تأسيس مركز مطالعات شهري به منظور استفاده از ظرفيت كليه دستگاه‌ها خبر داد و بر همكاري آن با اين كنسرسيوم تاكيد نمود. همچنين آقاي سالاريان، رئيس نمايندگي وزارت امور خارجه در استان اصفهان، به ظرفيت بالاي اصفهان به منظور جذب توريست علمي و ديپلماسي عمومي، اشاره نمود و اين كنسرسيوم را نمونه خوبي براي كل كشور دانست و بر لزوم توسعه روابط بين‌المللي تأكيد نمود.

در پايان اين مراسم تفاهم‌نامه ايجاد كنسرسيوم همكاري‌هاي علمي بين‌المللي مشترك ميان رؤساي دانشگاه‌هاي صنعتي اصفهان، اصفهان، علوم پزشكي، هنر و شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان به امضاي طرفين رسيد.

تاریخ:
1397/12/25
تعداد بازدید:
26
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal