جستجوSepratorTopMenuارتباط با ماSepratorTopMenuورود اعضاءSepratorTopMenuنقشه سایتSepratorTopMenuاعضای هیأت علمیSepratorTopMenuدانشجویانSepratorTopMenuصفحه اصلی
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ فروردين
English/العربيه
تازه ها
كنفرانس ها منابع تامين كننده ايده و فكر براي فعاليت هاي علمي آينده  " class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
كنفرانس ها منابع تامين كننده ايده و فكر براي فعاليت هاي علمي آينده
رييس دانشگاه اصفهان در سومين كنفرانس بين المللي اينترنت اشيا،كنفرانس ها را منابع تامين كننده ي ايده و فكر براي فعاليت هاي علمي آينده قلمداد نمود.

 


رييس دانشگاه اصفهان در سومين كنفرانس بين المللي اينترنت اشيا،كنفرانس ها را منابع تامين كننده ي ايده و فكر براي فعاليت هاي علمي آينده قلمداد نمود.

به گزارش وب سايت خبريuinews دكتر هوشنگ طالبي رييس دانشگاه اصفهان درسومين كنفرانس بين المللي اينترنت اشيا و كاربردها اظهار داشت: كنفرانس ها جلوه و تجلي ارائه دستاوردهاي علمي پژوهشگراني است كه آخرين داشته هاي علمي خود را با ديگران به اشتراك مي گذارند.

 

 رئيس دانشگاه اصفهان همچنين بيان داشت: كنفرانس­ها مرز وسرخط علمي هستند و به همين دليل است كه همواره يكي از منابع تامين كننده ايده و فكر براي فعاليت­هاي علمي و پژوهشي آينده مي باشند.

دكتر طالبي بر حركت جامعه به سوي آسان سازي تاكيد و افزود: واقعيت اين است كه امروزه، اينترنت وسيله­ اي براي آسان سازي زندگي انسان ها شده است و اين نشان دهنده­ي اين است كه اين موضوع، آينده روشني براي فعاليت­هاي علمي ما دانشگاهيان رقم مي زند و بايد هم جامعه و هم دانشگاه­ها در اين خصوص سرمايه گذاري كنند.بي ترديد آينده iot آينده بسيار روشني است و اگر كسي علاقه­مند به فعاليت­هاي علمي باشد مي­تواند در اين موضوع سرمايه گذاري نمايد.

وي در ادامه ضمن اشاره به افزايش فعاليت هاي بانوان در مشاغل مختلف جامعه اظهار داشت:  در حال حاضر 60 درصد دانشجوها را خانم­ها و 40 درصد را آقايان تشكيل مي دهند و اين نشان از فعاليت چشم گير بانوان در جامعه است و طبيعي است كه اين خانم ها بايد بين كار و زندگي تعادل ايجاد نمايند و اين جاست كه اهميت IOT نمايان مي شود و به اين خانم ها كمك مي كند كه با هوشمند كردن محل زندگي و كار خود،  هم بهترين كار را عرضه نمايند و هم بهترين خانواده را داشته باشند.

دكتر طالبي در رابطه با سرمايه گذاري دانشگاه اصفهان در در زمينه iot اظهار داشت: دانشگاه اصفهان اين آمادگي را دارد كه در زمينه IOT،به دليل آينده­اي كه اين موضوع مي تواند براي جامعه داشته باشد، سرمايه گزاري نمايد.

 

شايان ذكر است دكتر حسين ماهوش دبير اجرايي اين كنفراس نيز ضمن ازايه گزارشي مبسوط از تاريخچه اينترنت اشيا در دانشكده مهندسي كامپيوتر دانشگاه اصفهان اظهار داشت: فعاليت­ها از سال 93 به صورت جدي شروع شد و بعد از آن در فروردين 95 در زمينه iot   يك نشست برگزار كه از تمام دانشگاه­ها حضور پيدا كردند و پس از آن با ابتكار آقاي دكتر براآني كميته iot و اينترنت اشيا در دانشكده مهندسي كامپيوتردانشگاه اصفهان تشكيل شد.

دبير كنفرانس ادامه داد: اولين كنفرانس بين المللي در سال 96 برگزار شد و تعداد 120 مقاله به دبيرخانه كنفرانس رسيد. و تصميم بر اين بود كه اين كنفرانس به صورت يك سال در ميان در دانشگاه اصفهان برگزار شود و به پيشنهاد دكتر ترك لاداني يك تفاهم نامه بين دانشگاه اصفهان و فردوسي مشهد امضا شد و تصميم بر اين شد كه يك سال در اصفهان و يك سال در مشهد برگزار شود كه دوره چهارم كنفرانس در سال 99 در 7 و 8 خرداد در دانشگاه فردوسي مشهد برگزار خواهد شد.

دكترماهوش همچنين افزود: در اين كنفرانس 110 مقاله به دبيرخانه كنفرانس ارسال شد، كه 40 مقاله مورد پذيرش قرار گرفت، 12 مقاله براي ارائه شفاهي و 26 مقاله هم براي ارائه پوستري پذيرش شده­اند و 4 سخنراني كليدي و يك سخنراني تخصصي  و همچنين 4 كارگاه آموزشي در زمينه هاي مختلف در دومين روز كنفرانس برگزار مي­شود و ما در اين كنفرانس توانستيم حمايت ITEE رو بگيرم كه مقالات انگليسي در ITEE ايندكس مي­شوند.

وي در رابطه با اينترنت اشيا اظهار داشت: شبكه اينترنت در دهه نود به صورت همگاني و جهاني درآمده است كه در تمام نقاط جهان دسترسي به اينترنت براي همه افراد تضمين شده است. اينترنت اشيا در سال 1999 توسط كلوين ارائه شد و به صورت وسيع و امروزي در آمده است. هر شي اعم از انسان، كالا، ساختمان، گياهان،خاك و هرجسمي كه بتواند اطلاعاتي را از طريق يك شبكه ارتباطي دريافت و ارسال كند گفته مي­شود كه اين يك شي IOT است.

دبير كنفرانس ادامه داد: در گذشته اگر مي­خواستيد دماي يك محيط را بدست آورد و ارسال كنيد به يك كارت ورود و خروج كامپيوتر، يك سيستم كامپيوتري و يك شبكه ارتباطي احتياج داشتيد اين وسايل در آن زمان بسيار حجيم و پرهزينه بود ولي امروزه با پيشرفت سيستم­هاي ارتباطي اين امر تسهيل شده و شما با صرف چند ده دلار مي توانيد اين كار را انجام دهيد و چون اين محدود و ارزان شده ما مي­توانيم آن را در جاهاي زيادي به كارببريم. الان كاربردهاي اينترنت اشيا در زمينه­هاي سلامت، كشاورزي، بهينه سازي انرژي، صنعت و ... بسيار زياد است و اينترنت اشيا پيشرفت خودش را مديون فناوري­هاي جانبي است.

دكترماهوش گفت: اگر فردي مشكل قلبي دارد و ضربان قلبش بايد كنترل شود، اگر اين فعاليت قبلا در بيمارستان­ها انجام مي­شد اكنون با پوشيدن يك لباس مخصوص مي­توان تمام اين موارد را دريافت و به بيمارستان ارسال كرد تا از اين طريق آن فرد را كنترل كنند و در زمان خطر متوجه شوند و بتوانند مراقبت هاي لازم را انجام دهند. شبكه­هاي ارتباطي خيلي وسيع شده­اند و 90 درصد خشكي­هاي زمين پوشش اينترنت دارند در صورتي كه قبلا چنين نبود.

وي اظهار كرد: پيشرفت IOT منجر به وجود آمدن پلت فرم­هاي IOT شد كه تكنولوژي چند لايه هستند و امكانات زيادي براي ساختن اپليكيشن­هاي IOT مي­توانند ايجاد كنند يعني سرعت توليد برنامه­هاي كاربردي را افزايش مي­دهند. در دنيا 400 و 500 پلتفرم IOT وجود دارد كه حدودا 20 مورد معروف هستند.

گفتني است، اين كنفرانس در 28 و 29 فروردين برگزار مي­شود كه در روز اول علاوه بر سخنراني دبير كنفرانس و رئيس دانشگاه، پرفسور Raouf Boutaba  از دانشگاه واترلو كاندا، دكتر مزدا حمدي از پژهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات ايران و پرفسور حسين صراف زاده از دانشگاه Unitech نيوزيلند، دكتر محمدحسين نورايان از شركت فناپ و Rob Van Kranenburg مسئول شوراي اروپايي اينترنت اشيا سخنراني مي­كنند و همچنين سه نشست ارائه شفاهي و اختتاميه برگزار مي­شود و در روز بعد كارگاه آموزشي اينترنت اشيا صنعتي، كارگاه آموزشي هوشمندسازي كارخانه در بستر اينترنت اشيا، كارگاه آموزشي سيستم اندازه­گيري هوشمند مصرف انرژي مبتني بر اينترنت اشيا و كارگاه آموزشي رايانس اشيا برگزار خواهد شد.


 
تاریخ:
1398/01/28
تعداد بازدید:
51
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
1درخواست مجوز پخش آگهیدرخواست مجوز عکاسیرزرو پایه های تبلیغاتیرزرو محیط های نمایشگاهیدرخواست مجوز بازدید از دانشگاه78رزرو سالن همایش پیامبر اعظم (ص)
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal