۱۳۹۹ جمعه ۱۴ آذر
افتتاحيه چهل و ششمين گردهمايي مديران تربيت بدني دانشگاه ها
چهل و ششمين گردهمايي مديران تربيت بدني دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي كشور با حضور معاونين وزارت ورزش در دانشگاه اصفهان برگزار شد.
به گزارش خبر نگار وب سايت خبري uinews دكتر علي اكبر كجباف معاون دانشجويي دانشگاه و دبير منطقه 7 در مراسم افتتاحيه چهل و ششمين گردهمايي مديران تربيت بدني دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي كشور ضمن بيان اهميت سلامت روح و جسم جوانان اظهار داشت: امروزه هويت بخشي ايران اسلامي از ديدگاه هاي مختلف قابل توجه است، هويت بخشي فرهنگ ايراني، هويت بخشي ايران اسلامي است كه در قالب روحيه بندي جسماني از طرق مختلف امكان پذير است. وي در ادامه افزود: رسالت ما تربيت دانشجوي مسلمان ورزشكاري است كه علاوه بر تربيت جسم به تربيت روح نيز توجه نمايد. دكتر كجباف همچنين داشتن ايمان را از اولين شاخصه ها براي ورزش دانشجويي دانست و همچنين داشتن روحيه اخلاق قهرماني را لازم و ضروري قلمداد كرد و گفت: در ورزش، اخلاق قهرماني بسيار حائز اهميت است كه دانشگاهيان بايد به سمت آن سوق داده شوند.
در ادامه مراسم دكتر پور كياني مدير كل تربيت بدني سازمان دانشجويان نيز ورزش را مانند پادتني دانست كه مي تواند دانشجويان را در مقابل بسياري از معضلات اجتماعي واكسينه كند. وي در ادامه بر تدوين راهكارهاي قانوني و فرهنگي در قالب كارگروه هايي با حضور مسئولين تربيت بدني تاكيد نمود و در پايان آمادگي دانشگاه ها براي تعامل هرچه بيشتر با ساير بخش ها و سازمان هاي كشور در زمينه پيشبرد اهداف ورزش دانشجويي را اعلام نمود.
شايان ذكر است در اين نشست دكتر سلطان حسيني مدير كل ورزش جوانان استان و عضو هيات علمي دانشكده علوم ورزشي دانشگاه اصفهان نيز با اشاره به منويات مقام معظم رهبري، ورزش را يك فريضه دانست و اظهار داشت: امروز مسئوليت مديران در حيطه ورزش بسيار سنگين است چرا كه ورزش ارمغان شادي و نشاط و سلامتي براي جامعه است. وي همچنين شهر اصفهان را يكي از پر افتخار ترين شهرهاي ايران دانست كه در عرصه 8 سال دفاع مقدس با داشتن 5% از جمعيت كل كشور نزديك به 12% از شهدا ، 11%اسرا،12%جانبازان، 20%فرماندهان دفاع مقدس را به خود اختصاص داده است . همچنين بيشترين خيرين در امر مدرسه سازي،دانشگاه سازي و ... متعلق به اصفهان است. وي در ادامه تاكيد كرد با وجود پتانسيل بسيار بالاي علمي، فرهنگي و ورزشي در دانشگاه هاي اين استان ،مي توان سرمايه گذاري در امر ورزش را بسيار ضروري قلمداد نمود.
گفتني است اين نشست دو روزه به تبيين برنامه هاي سال 94 اداره كل تربيت بدني سازمان امور دانشجويان در زمينه ساختار و تشكيلات و مديريت منابع ورزشي دانشگاهي به منظور تقويت و توسعه كمي ورزش دانشگاهي و همچنين بررسي راهكارهاي تعامل با ديگر سازمان هاي ورزشي و چگونگي عقد تفاهم نامه ها با فدراسيون هاي ورزشي و همكاري بين بخشي در امور ورزش در دانشگاه ها صورت گرفت.
تاریخ:
1393/12/11
تعداد بازدید:
192
منبع:
Powered by DorsaPortal