۱۳۹۹ جمعه ۱۴ آذر
معاون فرهنگي دانشگاه اصفهان گفت :دانشگاه محيطي فرهنگ ساز است.
با عنايت به ضرورت فعال سازي شوراي هماهنگي فعاليت هاي فرهنگي و اجتماعي دانشگاه هاي منطقه6 كشور و انسجام بخشي فعاليت هاي فرهنگي اجتماعي با در نظر داشتن ويژگي هاي بومي و منطقه اي نواحي مختلف ،نشست معاونين و مديران فرهنگي و اجتماعي دانشگاه هاي منطقه 6 كشور به همت معاونت فرهنگي و اجتماعي دانشگاه اصفهان در تالار معارف اين دانشگاه برگزار شد.


با عنايت به ضرورت فعال سازي شوراي هماهنگي فعاليت هاي فرهنگي و اجتماعي دانشگاه هاي منطقه6 كشور و با توجه به لزوم هماهنگ سازي و انسجام بخشي فعاليت هاي فرهنگي اجتماعي با در نظر داشتن ويژگي هاي بومي و منطقه اي نواحي مختلف ،نشست معاونين و مديران فرهنگي و اجتماعي دانشگاه هاي منطقه 6 كشور به همت معاونت فرهنگي و اجتماعي دانشگاه اصفهان در تالار معارف اين دانشگاه برگزار شد.  

به گزارش وب سايت خبري uinews دكتر جعفر شانظري در اين نشست ضمن اشاره به اهميت فرهنگ و پرورش در دانشگاه ها اظهار داشت: حقيقت دانشگاه بر مبناي سه عنصر آموزش،پژوهش و پرورش استوار است كه در اين راستا مبحث پرورش، كه عنصري هويت ساز و فرهنگ ساز است بسيار حائز اهميت مي باشد.وي در ادامه افزود : دانشگاه محيطي فرهنگ ساز است و سرمايه هاي انساني دانشگاه،كه در قالب استاد و دانشجو در حال فعاليت هستند ، از جايگاه خطيري برخوردارند و در فرهنگ سازي جامعه نقش موثر و سازنده اي مي توانند داشته باشند. دكتر شانظري ضمن تاكيد بر مهندسي فرهنگي در جامعه افزود: امروز براي جلوگيري از بحران اضطراب و تحير در نسل جوان، بايد به مهندسي فرهنگي اهميت بيشتري داده شود.وي مسائل فرهنگي را از مسائل بنيادي و كليدي دانست كه نبايد از آن غفلت نمود.

معاون فرهنگي دانشگاه در ادامه بيانات خود، اظهار داشت: علم و دانش، نقشه راه را براي انسان روشن مي كند، اما به تنهايي نمي تواند انسان را از بحران ها نجات دهد و علمي نجات بخش است كه با احلاق و فرهنگ درآميخته باشد.

دكتر شانظري نگاه به دانش را به عنوان يك فعاليت جهاد گونه تلقي و بر حاكميت موازين اخلاقي و افزايش درك اجتماعي تاكيد نمود.

شايان ذكر است در اين مراسم چهار نشست تخصصي برگزار و مورد استفاده حاضرين در جلسه، قرار گرفت. گفتني است: نشست اول با موضوع جامعه ايراني و تغييرات فرهنگي ،نشست دوم با عنوان كاربست و برنامه ريزي فرهنگي در دانشگاه ها ، نشست سوم با موضوع جريان شناسي فرهنگي معاصر و نشست چهارم با عنوان مسئوليت اجتماعي در دانشگاه ها برگزار و در خاتمه حاضرين، از طريق پرسش و پاسخ به تبادل انديشه و نظر پرداختند.  

تاریخ:
1396/07/25
تعداد بازدید:
192
منبع:
Powered by DorsaPortal