۱۳۹۹ جمعه ۱۴ آذر
نشريات دانشجويي نماد هويت فرهنگي، سياسي و اجتماعي
معاون فرهنگي و اجتماعي دانشگاه اصفهان در مراسم افتتاحيه جشنواره نشريات دانشجويي دانشگاه اصفهان و دانشگاه علوم پزشكي اصفهان اظهار داشت: نشريات دانشجويي نماد هويت فرهنگي، سياسي و بيانگر آرمان و ايدئال هاي دانشجويي است.


معاون فرهنگي و اجتماعي دانشگاه اصفهان در مراسم افتتاحيه جشنواره نشريات دانشجويي دانشگاه اصفهان و دانشگاه علوم پزشكي اصفهان اظهار داشت: نشريات دانشجويي نماد هويت فرهنگي، سياسي و بيانگر آرمان و ايدئال هاي دانشجويي است.

به گزارش وب سايت خبريuinews دكتر جعفر شانظري معاون فرهنگي و اجتماعي دانشگاه اصفهان در مراسم افتتاحيه جشنواره نشريات دانشجويي كه در محل تالار شريعتي دانشگاه علوم پزشكي برگزار شد،اظهار داشت: پيام آخرين پيام آور آسماني حضرت محمد(ص)در دو مولفه "اقرا باسم ربك" و "ن والقلم "تبلور يافت كه اين خود نشان جاودانگي و معجزه اوست و تاكيد بر برتري قلم است از اين رو معاونت فرهنگي جهت رشد و بالندگي فرهنگي به بخش نشريات دانشجويي اهميت ويژه اي داده و جشنواره اي را جهت تشويق و ترغيب صاحبان قلم برگزار نموده است.

معاون فرهنگي و اجتماعي دانشگاه اصفهان در ادامه افزود: با توجه به اينكه نشريات دانشجويي نماد هويت فرهنگي، سياسي و بيانگر آرمان و ايدئال هاي دانشجويي است ، دغدغه دانشجويان را به مسئولان منتقل مي كند و عامل ايجاد  پويايي و نشاط سياسي، فرهنگي، اجتماعي و علمي در دانشگاه است و درايجاد فرهنگ نقد و گفتگو و اصلاح پذيري جامعه مي تواند، مؤثر باشد و باعث تبلور نشاط علمي در دانشگاه ها شود.

وي همچنين گفت: دو دانشگاه اصفهان و علوم پزشكي اصفهان بر آن شد تا جشنواره نشريات دانشجويي وقايع نگاري در نشريات دانشجويي را برپا نمايد تا  زمينه ي نويسندگي، كارگروهي، مديريت كارگروهي، تعامل فرهنگي و رقابت سازنده را علاوه بر فعاليت علمي خود تجربه كنند تا نشريات دانشجويي از ارتقاي كمي و كيفي برخوردار گردد. با اين هدف برگزاري جشنواره ازطريق پوستر و فضاي مجازي آذر ماه به دانشجويان دو دانشگاه اطلاع رساني و سپس از اول دي ماه تا 15 بهمن ماه آثار در بخش نشريات برتر، آثار برتر و ويژه در دبيرخانه جشنواره جمع آوري گرديد. در اين مرحله 1612 اثر «483 اثر از دانشگاه اصفهان و 1129 اثر از دانشگاه علوم پزشكي اصفهان» به دبيرخانه جشنواره رسيد كه در اختيار هيئت داوران قرار گرفت.پس از داوري آثار كه به همت روزنامه اصفهان زيبا تا اول اسفندماه انجام شد ، 91 اثر«25 اثر در بخش نشريات برتر و 66 اثر در بخش اثار برتر » به عنوان اثر برتر اعلام گرديد و در بخش ويژه به علت كم بودن آثار « وجود يك يا دو اثر» از سوي هيئت داوران برگزيده اعلام نشد.

حجت الاسلام والمسلمين دكتر شانظري تصريح نمود: در حاشيه اين جشنواره 12 كارگاه آموزشي در خصوص فنون روزنامه نگاري با عنوان هايي شامل نقادي در نشريات دانشجويي در قالب طنز، تدوين مجلات چندرسانه اي، مخاطب شناسي، نقد نشريات دانشجويي، كاريكاتور و صفحه آرايي برگزار شد، نمايشگاه هايي از نشريات دانشجويي دو دانشگاه بر پا گرديد و مسابقه اي با عنوان خبرنويسي در اين نمايشگاه ها اجرا شد كه به اين جشنواره شور و نشاط بخشيد.

گفتني است مراسم اختتاميه جشنواره روز چهارشنبه 16 بهمن در تالار شهيد آويني به ميزباني دانشگاه اصفهان برگزار و به نشريات واجد امتياز هدايايي پرداخت خواهد شد.

 

 

 

تاریخ:
1396/12/14
تعداد بازدید:
179
منبع:
Powered by DorsaPortal