۱۳۹۹ جمعه ۱۴ آذر
اختتاميه جشنواره وقايع نگاري در نشريات دانشجويي
مراسم اختتاميه جشنواره وقايع نگاري در نشريات دانشجويي دانشگاه هاي اصفهان و علوم پزشكي اصفهان، روز چهارشنبه 16 اسفند در تالار شهيد آويني دانشگاه اصفهان برگزار شد.


مراسم اختتاميه جشنواره وقايع نگاري در نشريات دانشجويي دانشگاه هاي اصفهان و علوم پزشكي اصفهان، روز چهارشنبه 16 اسفند در تالار شهيد آويني دانشگاه اصفهان برگزار شد.

به گزارش وب سايت خبري uinews حجت الاسلام و المسلمين دكتر جعفر شانظري معاون فرهنگي اجتماعي دانشگاه اصفهان در مراسم اختتاميه جشنواره نشريات دانشجويي اظهار داشت: نشريات دانشجويي نماد هويت فرهنگي، سياسي و بيانگر آرمان و ايده ال هاي دانشجويي است ، دغدغه دانشجويان را به مسؤولان منتقل مي كند، عامل ايجاد  پويايي و نشاط سياسي، فرهنگي، اجتماعي و علمي در دانشگاه هاست. درايجاد فرهنگ نقد و گفتگو و اصلاح پذيري جامعه مي تواند، مؤثر باشد و باعث تبلور نشاط علمي در دانشگاه ها شود. دو دانشگاه اصفهان و علوم پزشكي اصفهان بر آن شد تا جشنواره نشريات دانشجويي وقايع نگاري در نشريات دانشجويي را برپا نمايد تا اين زمينه ايجاد شود تا دانشجويان نويسندگي، كارگروهي، مديريت كارگروهي، تعامل فرهنگي و رقابت سازنده را علاوه بر فعاليت علمي خود تجربه كنند و اين خود عاملي شود تا نشريات دانشجويي ارتقاي كمي و كيفي يابد. با اين هدف برگزاري جشنواره ازطريق پوستر و فضاي مجازي آذر ماه به دانشجويان دو دانشگاه اطلاع رساني شد.

سپس از اول دي ماه تا 15 بهمن ماه آثار در بخش نشريات برتر، آثار برتر و ويژه در دبيرخانه جشنواره جمع آوري گرديد. در اين مرحله 1612 اثر «483 اثر از دانشگاه اصفهان و 1129 اثر از دانشگاه علوم پزشكي اصفهان» به دبيرخانه جشنواره رسيد كه در اختيار هيئت داوران قرار گرفت.

پس از داوري آثار كه به همت روزنامه اصفهان زيبا تا اول اسفندماه انجام شد ، 91 اثر«25 اثر در بخش نشريات برتر و 66 اثر در بخش اثار برتر » به عنوان اثر برتر اعلام گرديد. در ضمن در بخش ويژه به علت كم بودن آثار « وجود يك يا دو اثر» از سوي هيئت داوران برگزيده اعلام نشد.

شايان ذكر است، در حاشيه اين جشنواره 12 كارگاه آموزشي در خصوص فنون روزنامه نگاري با عنوان هايي شامل نقادي در نشريات دانشجويي در قالب طنز، تدوين مجلات چندرسانه اي، مخاطب شناسي، نقد نشريات دانشجويي، كاريكاتور و صفحه آرايي برگزار شد، نمايشگاه هايي از نشريات دانشجويي دو دانشگاه بر پا گرديد و مسابقه اي با عنوان خبرنويسي در اين نمايشگاه ها اجرا شد كه به اين جشنواره شور و نشاط بخشيد.

گفتني است در اين مراسم  آثار برتر دانشجويان دانشگاه اصفهان و دانشگاه علوم پزشكي اصفهان از سوي داوران جشنواره اعلام و مورد تقدير قرار گرفت.

 
تاریخ:
1396/12/18
تعداد بازدید:
198
منبع:
Powered by DorsaPortal