۱۳۹۹ جمعه ۱۴ آذر
تجديد نظر در واگذاري مسئوليت هاي مهم به بانوان
رئيس دانشگاه اصفهان در مراسم گراميداشت روز زن، بر واگذاري مسئوليت ها ي مهم به بانوان تاكيد نمود.


رئيس دانشگاه اصفهان در مراسم گراميداشت روز زن، بر واگذاري مسئوليت ها ي مهم به بانوان تاكيد نمود.

به گزارش وب سايت خبريuinews دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان در ويژه برنامه گراميداشت روز زن كه به همت معاونت فرهنگي اجتماعي، با همكاري روابط عمومي دانشگاه و با حضور هيات رئيسه، بانوان استاد و كارمند درمحل سالن همايش هاي پيامبر اعظم(ص) برگزار شد، بر الگوبرداري از حضرت فاطمه زهرا(س) با تكيه بر تعاليم معصومين در راستاي افزايش غناي معنوي و اعتلاي علم و انديشه ، تاكيد نمود.

رئيس دانشگاه در ادامه افزود: با استناد به ارزشيابي كاركنان و اظهار رضايت مديران ، بانوان دانشگاه از منظم ترين افراد هستند كه همواره موجبات اعتلاي دانشگاه را فراهم نموده اند.

وي در ادامه بيان داشت: در حال حاضر 60% دانشجويان دانشگاه اصفهان دختر و از 650 عضو هيات علمي 80 نفر استاد بانو داريم كه برآورد آماري نشان مي دهد در گذشته 5% از پست هاي هيات علمي متعلق به بانوان بوده و در حال حاضر اين رقم افزايش چشم گيري داشته است.

شايان ذكر است در ادامه اين مراسم ، خانم دكتر اسماعيلي مشاور رئيس دانشگاه در امور بانوان نيز با اشاره به شخصيت هاي مهم و تاثير گذار زن در شاهنامه فردوسي اظهار داشت: شخصيت هاي مهم زن مانند سودابه، تهمينه، منيژه، رودابه و ... از جمله زنان كنشگر اجتماعي در اثر ماندگار شاهنامه فردوسي بوده اند كه تلفيقي  از شجاعت و درايت را نشان مي دهند.

وي در ادامه افزود: با گريزي به اثر ماندگار فردوسي در مي يابيم كه خرد مرد در سايه مهر زن رشد مي يابد و نقش رايزني و مشاوره اي زنان در كنار مردان بسيار قابل توجه است.

دكتر اسماعيلي همچنين در ادامه با گريز ديگري به بوستان سعدي اظهار داشت: سعدي در اشعارش نقش روشنايي بخش و آرام بخش همراه با لطف و مرحمت را براي زنان بيان نموده است .

مشاور رئيس دانشگاه در امور بانوان همچنين با اشاره به دانشمنداني مانند مرحوم پرفسور مريم ميرزاخاني بيان داشت: ايران زمين در تاريخ بشريت زنان مثمر ثمر و تاثير گذاري را به جهان معرفي نموده است كه مايه فخر و مباهات هر ايراني هستند.

وي همچنين پردازش به سهم 30 درصدي زنان در مديريت هاي كلان را ضروري قلمداد و بر اين مهم تاكيد نمود.

دكتر اسماعيلي ضمن بيان توانمندي هاي بيشمار بانوان، توجه به دو بعد، شناخت توانايي ها و خود باوري و اعتماد به نفس را از ضروريات پيشرفت آنان دانست.

وي در پايان افزود: اميدواريم سال 97 را با انديشه مهر ورزي به همنوعان خود آغاز و در راستاي توسعه و پيشرفت كشور گام هاي موثرتري برداريم.   

 
 
 
تاریخ:
1396/12/20
تعداد بازدید:
212
منبع:
Powered by DorsaPortal