۱۳۹۹ جمعه ۱۴ آذر
جهت گيري هدف،انگيزه اي براي يادگيري و پيشرفت تحصيلي دانشجويان
دكتر طالبي رييس دانشگاه اصفهان در مراسم استقبال از دانشجويان ورودي جديد دانشگاه اصفهان، جهت گيري هدف را انگيزه اي براي يادگيري و پيشرفت تحصيلي دانشجويان دانست.


دكتر طالبي رييس دانشگاه اصفهان در مراسم استقبال از دانشجويان ورودي جديد دانشگاه اصفهان، جهت گيري هدف را انگيزه اي براي يادگيري و پيشرفت تحصيلي دانشجويان دانست.

به گزارش وب سايت خبري uinews دكتر هوشنگ طالبي در اين مراسم كه با حضور شهردار اصفهان،معاونين و مديران ارشد دانشگاه و جمعي از استادان، در محل سالن نيلفروشزاده برگزار شد، دانشگاه را محلي براي بالندگي و شكوفايي استعدادها دانست . وي ضمن خير مقدم به دانشجويان ورودي جديد، موفقيت آن ها در آزمون سراسري و راهيابي به دانشگاه جامع اصفهان را تبريك گفت. دكتر طالبي همچنين ضمن معرفي دانشگاه اصفهان اظهار داشت: در سال جاري 4000 نفر دانشجو در مقاطع مختلف در اين دانشگاه پذيرش شدند كه با احتساب 1200 دانشجوي قبلي در حدود 16000 دانشجو در حال حاضر در دانشگاه اصفهان مشغول به تحصيل هستند. دكتر طالبي در ادامه بيانات خود اظهار داشت: دانشگاه اصفهان در سال 1325 تاسيس و در سال جاري 72 سال از زمان تاسيس آن مي گذرد. وي از برگزاي جشن 70 سالگي دانشگاه در ماه بهمن خبر داد و از حضور و همكاري دانشجويان ورودي جديد در اين جشن ابراز خرسندي نمود.

رييس دانشگاه در ادامه افزود: مجموعا" بيش از 90 هزار نفر تا كنون از اين دانشگاه فارغ التحصيل شده اند كه بسياري از اين عزيزان در پست هاي مديريتي مهم كشوري منشا خير و بركت بوده و هستند. وي از فارغ التحصيلان دانشگاه اصفهان كه به عنوان مديران ارشد صنايع، وكلا، نمايندگان مجلس، وزرا،رييس جمهور و ساير پست هاي مهم كشوري همواره در توسعه و پيشرفت اين كشور منشا خير و بركت بوده اند تقدير نمود.

دكتر طالبي يكي از امتيازات دانشگاه اصفهان را قرار گرفتن اين دانشگاه به عنوان يكي از 13 دانشگاه برتر كشور و 5 دانشگاه جامع كشور دانست و اظهار داشت: خوشبختانه در نظام هاي رتبه بندي هاي مهم بين المللي مانند لايدن، تايمز و ... نيز دانشگاه اصفهان موفق به كسب رتبه هاي زير 1000 در سطح جهان شده است.

وي اين افتخارات كسب شده را مرهون زحمات بيش از 650 عضو هيات علمي،1200 كارمند و حدود 16000 دانشجوي اين دانشگاه قلمداد نمود.

دكتر طالبي وضعيت آموزشي و پژوهشي دانشگاه را بسيار خوب ارزيابي نمود و خواستار تلاش هدفمند و منسجم از سوي دانشجويان ورودي جديد براي رسيدن به قله هاي ترقي و پيشرفت شد.

رييس دانشگاه در پايان خواستار،هدفمند بودن دانشجو و آموختن امور مديريتي در كنار فعاليت هاي علمي شد و تصريح نمود: دانشگاه، محيط را هم از بعد آموزشي و هم از بعد اجتماعي براي شما فراهم آورده است تا به بهترين نحو ممكن از اين فضا بهره برداري نماييد.

شايان ذكر است دكتر نوروزي شهردار اصفهان نيز در اين مراسم، با تاكيد بر تعامل همه جانبه شهرداري و دانشگاه خاطرنشان كرد: دانشجو بايد از زاويه‌اي مناسب شهر را نگاه كرده و در عرصه‌هاي كارآفريني، اشتغال و توليد موفق، ايده بدهد و اين‌گونه در اداره بهتر شهر به شهرداري كمك كند، زيرا شهرداري به دنبال يافتن راهكارهاي مناسب براي پاسخ به سوالات مهم در اداره شهر است.

دكترنوروزي همچنين افزود: اصفهان در كنار يك رودخانه شكل گرفت، اما امروز با بحران خشكسالي روبرو است، بنابراين دانشجويان مي‌توانند، ايده‌هاي خود را براي حفظ زيست‌پذير بودن شهر ارائه و پايان نامه‌هاي خود را با اين محور سامان دهند.

وي ادامه داد: دانشجويان مي‌توانند در اين راه بدون دخالت دولت و شهرداري آزادانه و با امنيت خاطر دست به كار شده و براي افزايش نشاط اجتماعي، كاهش آلودگي هوا و بهبود ترافيك شهري نظرات خود را مطرح كنند.

شهردار اصفهان با اشاره به شرايط سخت اداره شهر، افزود: در شهرداري وارث بدهي‌هاي بسياري هستيم كه مديريت آن در شرايط سخت تحريم بسيار مشكل شده است، اما تحقق ايده‌هاي شما دانشجويان امكان‌پذير است به شرطي كه به چگونگي حفظ و افزايش كيفيت اداره شهر از راهكارهاي ارزان پاسخ دهيد.

 وي از ايجاد ايستگاه مترو در نزديكي خوابگاه دانشگاه خبر داد و گفت: يكي از نتايج افتتاح خط اول مترو، آسان شدن تردد دانشجويان از دورترين نقطه شهر يعني شمال اصفهان به ميدان آزادي بود تا به وسيله آن سريع و يكپارچه به مقصد خود در دانشگاه برسند.

شهردار اصفهان ادامه داد: با ايجاد جايگاه مناسب در صفه، اتوبوس‌هاي مباركه، سپاهان‌شهر و بهارستان ديگر نياز نيست در داخل شهر تردد كنند و مسافران آن‌ها مي‌توانند از صفه از طريق مترو ادامه مسير خود را طي كنند.

 

دكتر نوروزي همچنين تصريح نمود: دانشجويان عزيز، حتي اگر از شهرهاي ديگر به دانشگاه اصفهان آمده‌ايد، اكنون شهروند اين شهر محسوب شده و در كنار علم‌آموزي مي‌توانيد نقش مشاركتي مهمي در اداره شهر داشته باشيد و طرح‌هاي خلاق ارائه دهيد.

لازم به ذكر است در اين مراسم حجت الاسلام و المسلمين حاج آقا شريف سرپرست نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه اصفهان نيز ضمن اداي احترام به ايام سوگواري آقا امام حسين(ع) ، ورود دانشجويان جديد به دانشگاه اصفهان را تبريك و اظهار داشت: اولويت اول براي دانشجويان درس خواندن است و در اولويت هاي بعدي دانشگاه  فضاهاي متعددي براي آماده شدن دانشجويان و حضور موفق در اجتماع را فراهم نموده است. وي حضور بيش از 50 انجمن علمي، 20 كانون علمي، فرهنگي و 5 تشكل سياسي در دانشگاه را ظرفيت مناسبي براي حضور دانشجويان در اين كانون ها دانست و اظهار داشت: استفاده از اين ظرفيت ها مي تواند در موفقيت بيشتر دانشجويان موثر و مثمر ثمر باشد.

گفتني است اين مراسم روز سه شنبه سوم مهرماه سال جاري با حضور پرشور دانشجويان ورودي جديد در سالن نيلفرشزاده دانشگاه اصفهان برگزار و برنامه هاي متنوع آن مورد استقبال اين عزيزان قرار گرفت.

 

 

 

تاریخ:
1397/07/04
تعداد بازدید:
421
منبع:
Powered by DorsaPortal