۱۳۹۹ جمعه ۱۴ آذر
مشاركت حداكثري در انتخابات شوراي صنفي دانشگاه اصفهان
انتخابات شوراي صنفي دانشگاه اصفهان، در 15 واحد صنفي شامل 13 دانشكده و 2 مجموعه خوابگاه برادران و خواهران برگزار شد.

 

 


 انتخابات شوراي صنفي دانشگاه اصفهان، در 15 واحد صنفي شامل 13 دانشكده و 2 مجموعه خوابگاه برادران و خواهران برگزار شد.

 به گزارش وب سايت خبريuinews دكتر امير احمد نژاد سرپرست امور دانشجويي در گفتگوي اختصاصي با واحد خبر دانشگاه اظهار داشت:  انتخابات شوراي صنفي دانشگاه اصفهان طبق آيين نامه و مصوبه شوراي نظارت، در 15 واحد صنفي شامل 13 دانشكده و 2 مجموعه خوابگاه برادران و خواهران برگزار شد.

وي در ادامه افزود: صبح روز دوشنبه 23 ارديبهشت ماه سال جاري براساس يك برنامه ريزي دقيق و زمان بندي شده ،انتخابات شوراي صنفي با حضور حداكثري دانشجويان و استقبال پر شور از اين رويداد دانشجويي و حضور سرزده دكتر هوشنگ طالبي رييس دانشگاه در 15 حوزه انتخابي برگزار شد.

دكتر احمد نژاد تصريح نمود: در اين انتخابات 284 نفر از دانشجويان كانديد شدند و شمارش آرا نيز بلافاصله بعد از انتخابات با حضور اعضاي صندوق، معاونت دانشجويي و نمايندگان كانديدا ها  شروع شده است كه نتايج آن نيز روز 24 ارديبهشت از طريق سايت معاونت دانشجويي اطلاع رساني خواهد شد.  

سرپرست دانشجويي در ادامه افزود: از بين كانديداها در حوزه هاي زير 500 نفر 3نفر ، در حوزه هاي 500 تا 1000 نفر 5 نفر،در حوزه هاي 1000 تا 2000 نفر نيز 7 نفر و 2000 به بالا نيز 9 نفر انتخاب مي شوند.

وي ادامه داد: از هر دانشكده كه يك واحد مستقل صنفي است يك نفر به عنوان دبير انتخاب مي شود و در كل 15 دبير در سطح دانشگاه انتخاب كه از بين اين 15 نفر 9 نفر براي شوراي مركزي دانشگاه برگزيده مي شوند.

دكتر احمد نژاد ازجمله اهداف تشكيل شوراي صنفي دانشجويان را كمك به بهبود شرايط رفاهي و تحصيلي دانشجويان در دانشگاه و تقويت فضاي همكاري و همدلي بين دانشجويان و مسئولين دانشگاه در جهت رفع مشكلات صنفي رفاهي دانشجويان دانست و افزود: دانشجويان با حضور و فعاليت در شوراهاي صنفي ، هم از نزديك با امكانات و محدوديت هاي دانشگاه براي پاسخگوئي به مطالبات صنفي آشنا مي شوند و هم از طريق گفتگو و مذاكره منطقي با مسئولين دانشگاه به خوبي مي توانند مطالبات صنفي خود را پيگيري نمايند.

وي همچنين تصريح نمود: بر اساس قانون بايد حداقل 25 درصد از دانشجويان دانشگاه در انتخابات شركت كنند كه خوشبختانه با حضور و مشاركت بالاي 25درصد در 15 واحد انتخابي در دانشگاه اصفهان، اين مهم به نحو مطلوب انچام شد. همچنين دو دانشكده علوم وفناوري هاي نوين و دانشكده تربيت بدني با حضور 55 درصدي دانشجويان، بالاترين مشاركت را در 15 حوزه انتخابي داشتند.

دكتر احمد نژاد در پايان اظهار اميدواري نمود كه همواره انتخابات شوراي صنفي با استقبال گسترده و آگاهانه دانشجويان برگزار و علاقه مندان به فعاليت هاي صنفي ، خود را براي ورود به عرصه اين انتخابات آماده نمايند.

 
 

 

تاریخ:
1398/02/23
تعداد بازدید:
464
منبع:
Powered by DorsaPortal