۱۳۹۹ جمعه ۱۴ آذر
دكتر طالبي:مؤسسات غيردولتي غيرانتفاعي براي ايجاد شرايط پايداري و ماندگاري بيشتر وارد عرصه رقابت شده اند
دكتر هوشنگ طالبي رييس دانشگاه اصفهان و رييس هيأت نظارت و ارزيابي آموزش عالي استان اصفهان در سي و دومين نشست هيئت نظارت و ارزيابي آموزش عالي استان كه در محل تالار مهر عليزاده حوزه معاونت آموزشي دانشگاه برگزار شد از رقابت موسسات غير دولتي و غير انتفاعي براي پايداري بيشتر خبرداد.

 

 دكتر هوشنگ طالبي رييس دانشگاه اصفهان و رييس هيأت نظارت و ارزيابي آموزش عالي استان اصفهان در سي و دومين نشست هيات نظارت و ارزيابي آموزش عالي استان كه در محل تالار مهر عليزاده حوزه معاونت آموزشي دانشگاه برگزار شد از رقابت موسسات غير دولتي و غير انتفاعي براي پايداري بيشتر خبرداد.

به گزارش وب سايت خبريuinews رييس هيات نظارت و ارزيابي استان همچنين افزود: شرايط به وجود آمده از نظر كاهش تعداد دانشجو، مؤسسات غيرانتفاعي را بر آن داشته است تا با قرار گرفتن در فرايند رقابتي منطقي تلاش كنند تا با جذب هر چه بيشتر دانشجو ماندگاري خود در عرصه آموزش عالي را تضمين كنند و به طور قطع مؤسساتي كه از اين رقابت باز بمانند چاره اي جز انحلال نخواهند داشت.

دكتر هوشنگ طالبي در ادامه اظهار داشت: تا به امروز بين 30 تا 35 درصد از پذيرفته شدگان در مقطع كارشناسي ارشد را كساني تشكيل مي دادند كه در كارنامه خود نمره منفي هم داشتند ليكن بر اساس مصوبه جديد سازمان سنجش و آموزش كشوراز اين پس پذيرفته شدگان در مقطع كارشناسي ارشد از بين افرادي خواهند بود كه هيچ نمره منفي نداشته باشند و با اين مصوبه آن دسته از مؤسساتي كه رشته هاي كارشناسي ارشد را پاشنه آشيل دوام و ماندگاري خود كرده بودند با مشكل مواجه خواهند شد.

رييس دانشگاه اصفهان سپس افزود ؛موسسات غيرانتفاعي به دليل مشكلات طرح پيشنهادي ادغام مؤسسات كم دانشجو، از اين ابتكار وزارت علوم نيز استقبال نكردند و لازم است در اين خصوص تدبير لازم از سوي مسئولان اين موسسات انديشيده شود.

در ادامه جلسه، دكتر سيد حميدرضا شاوران، دبير هيأت نظارت، ارزيابي و تضمين كيفيت آموزش عالي استان ضمن معرفي آقايان دكتر دوازده امامي و دكتر اله وكيل به عنوان نمايندگان زيرنظام هاي دانشگاه فني و حرفه اي ودانشگاه فرهنگيان در هيئت نظارت و ارزيابي استان از خدمات آقاي دكتر ولي تجليل كرد . وي سپس گزارش تحليلي از وضعيت مؤسسات آموزش عالي غيردولتي غيرانتفاعي از نظر تعداد دانشجو و رشته هاي فعال در سال 97 ارائه كرد و افزود، در بررسي هاي انجام گرفته مؤسساتي وجود دارند كه شرايط مطلوبي ندارند و ادامه فعاليت آنان هيچ توجيه منطقي ندارد.

دبير هيات نظارت و ارزيابي استان آنگاه به تشريح فعاليت هاي دبيرخانه هيات نظارت ازجمله در مورد اقدامات انجام گرفته در خصوص برخورد با موسسات آموزش عالي غير مجازو انجام بازديدهاي ادواري از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي استان پرداخت و به منظور جلب نقطه نظرات اعضاي هيات، محورهاي نهمين نشست هيات هاي نظارت و ارزيابي كشور را كه قرار است در شهريورماه جاري در دانشگاه سنندج برگزار گردد ارائه كرد.

همچنين با توجه به اهميت تشكيل كارگروه هاي تخصصي نظارت و ارزيابي، در اين نشست پس از بحث و تبادل نظر، نمايندگان هيات نظارت استان در 8 كارگروه تخصصي انتخاب شدند .

 

 

تاریخ:
1398/05/16
تعداد بازدید:
260
منبع:
Powered by DorsaPortal