۱۳۹۹ چهارشنبه ۵ آذر
برنامه ريزي راهبردي، اولويت اصلي دانشگاه اصفهان
جلسه معارفه مدير برنامه ريزي و نظارت آموزشي دانشگاه، با حضور رييس دانشگاه،معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي و مديران ارشد اين حوزه برگزار و بر پيشبرد برنامه هاي بهبود كيفيت آموزشي، ارتقاء برنامه هاي آموزشي در راستاي دانشگاه هاي نسل سوم و نظارت علمي و فراگير،تاكيد شد.

جلسه معارفه مدير برنامه ريزي و نظارت آموزشي دانشگاه، با حضور رييس دانشگاه،معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي و مديران ارشد اين حوزه برگزار و بر پيشبرد برنامه هاي بهبود كيفيت آموزشي، ارتقاء برنامه هاي آموزشي در راستاي دانشگاه هاي نسل سوم و نظارت علمي و فراگير،تاكيد شد.

به گزارش وب سايت خبريuinews دكتر هوشنگ طالبي رييس دانشگاه اصفهان در مراسم معارفه مدير برنامه ريزي و نظارت آموزشي دانشگاه، اولويت اصلي دانشگاه را برنامه ريزي راهبردي دانست و اظهار داشت: برنامه ريزي بايد توام با ارزيابي بوده و قبل از آن، راهبردهاي دانشگاه مبتني براهداف و سياست هاي كلان آن تايين شده باشد.

 دكتر طالبي در ادامه تصريح نمود: فعاليت در سطح بين المللي براي دانشگاه اصفهان به عنوان يكي از دانشگاه هاي برتر در سطح كشور، بسيار حائز اهميت است. لذا اهداف دانشگاه اصفهان فراتر از اهداف محلي است.

رييس دانشگاه همچنين، بر تدوين برنامه ريزي آموزشي منطبق بر سياست هاي كلان دانشگاه تاكيد و خواستار توجه ويژه مديران ارشد حوزه معاونت آموزشي بر حركت به سوي دانشگاه نسل سوم، كارآفرين و نوآور شد.

وي در ادامه بر توانمند سازي دانشجويان با اجرايي نمودن سياست هاي مهارت افزايي و نگرش هاي كارآفرينانه و ترويج فرهنگ كسب و كار و نهادينه سازي آن در اقشار دانشجويي دانشگاه تاكيد و برنامه ريزي براي تربيت دانشجويان كارآمد و كارآفرين را بسيار مهم ارزيابي نمود.

دكتر طالبي، ضمن ارايه گزارش مبسوطي از توسعه فيزيكي ساختمان مركز رشد دانشگاه، از راه اندازي پارك علم و فناوري در كنار اين مركز، خبر داد. همچنين در اين راستا اظهار داشت: راه اندازي شعبه هاي مركز رشد در دانشكده هاي دانشگاه از برنامه هاي مصوب و مورد تاكيد است. دانشجويان بايد بدانند آموزش و پژوهش بدون مركز رشد قادر به فعاليت و پيشرفت نخواهد بود. وي در ادامه، خود ارزيابي گروه هاي آموزشي را بسيار مهم قلمداد نمود و ايجاد حس رقابت در اين برنامه را عامل مهمي در افزايش فضاي نشاط و شادي و انگيزه يادگيري در دانشجويان دانست.

دكتر طالبي همچنين بحث نظارت در دانشگاه را تضمين كيفيت دانست و افزود: علاوه بر نظارت فردي بايد نظارت بر برنامه ها، گروه ها و دانشكده ها نيز به نحو مطلوب انجام پذيرد.

وي بر انجام برنامه هاي آموزشي دانشگاه مبتني بر حركت به سوي دانشگاه نسل چهارم تاكيد و خواستار نظارت مبتني بر تضمين كيفيت در دانشگاه شد.

دكتر طالبي در اين مراسم ضمن معرفي دكتر سيد محسن طباطبايي منش به عنوان مدير برنامه ريزي و نظارت آموزشي دانشگاه ، ايشان را فردي مسئوليت پذير دانست كه همواره در راستاي اهداف و مصالح دانشگاه، گام هاي موثري برداشته و فراتر از وظايف محوله همكاري هاي سازنده اي با دانشگاه داشته است.

رييس دانشگاه همچنين از زحمات دكتر منصور شريعتي تقدير و براي ايشان در كسوت مسئوليت رييس بنياد نخبگان استان، آرزوي موفقيت و توفيق روزافزون نمود.

شايان ذكر است در ادامه دكتر يوسف شاقول معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه نيز ضمن تقدير از زحمات دكتر منصور شريعتي، براي دكتر طباطبايي منش آرزوي توفيق در انجام امور محوله شد.

دكتر شاقول در ادامه خواستار افزايش فضايي حاكي از اعتماد دانشجو به اعضاي هيات علمي و كاركنان شد و اظهار داشت: دانشجويان بايد بدانند كه هدف معاونت آموزشي هموار كردن راه كسب علم و دانش براي آن ها است و هيچ حقي از دانشجو تضعيف نمي شود. وي بر حفظ حرمت استاد در كنار حفظ حقوق دانشجو تاكيد و ايجاد اين فضاي همدلي و همكاري را از وظايف مديران دانشگاه دانست.

لازم به ذكر است در اين مراسم دكتر منصور شريعتي نيز ضمن ارايه گزارش مبسوطي از مجموعه فعاليت هاي انجام شده در دفتر برنامه ريزي و نظارت، از نيروهاي كيفي اين دفتر قدرداني نمود و خواستار توجه بيشتر مديران به اين نيروها شد.

همچنين دكتر سيد محسن طباطبايي منش مدير برنامه ريزي و نظارت آموزشي دانشگاه نيز ضمن تشكر از حسن اعتماد دكتر طالبي اظهار داشت: وظيفه ما پرورش دانشجوياني است كه بدون ترديد، بزرگ ترين و بهترين سرمايه هاي اين مملكت هستند. وي در ادامه افزود: قطعا" در دانشگاهي با بيش از 7 دهه قدمت ، 650 عضو هيات علمي كارآمد و شايسته و دانشجوياني باهوش و توانمند، انگيزه و انتظار براي خدمت رساني بسيار بالا و افزون است.

دكتر طباطبايي منش افزود: بازنگري برنامه هاي درسي، ايجاد رشته هاي بين رشته اي، حركت به سمت دانشگاه هاي نسل سوم و چهارم و دانشگاه هاي تمدن ساز و هويت ساز و پيروزي در رقابت هاي بين المللي از اهداف مهم اين دفتر بوده و هست.

گفتني است در اين مراسم دكتر طباطبايي منش حكم انتصاب خود را به عنوان مدير برنامه ريزي و نظارت آموزشي دانشگاه، از سوي دكتر طالبي رييس دانشگاه اصفهان دريافت نمود و همچنين از زحمات دكتر منصور شريعتي تقدير به عمل آمد.  

  

 

 

 

 

تاریخ:
1398/06/03
تعداد بازدید:
680
منبع:
Powered by DorsaPortal