۱۳۹۹ چهارشنبه ۵ آذر
بيانيه پاياني شصت و چهارمين نشست معاونين دانشجويي دانشگاه‌هاي كشور
در بيانيه پاياني شصت و چهارمين نشست معاونين دانشجويي دانشگاه‌هاي سراسر كشور كه به مدت دو روز در دانشگاه علامه طباطبايي برگزار شد؛ بر تداوم رشد علمي كشور، توجه هدفمند مسئولان اقتصادي به حوزه دانشجويي، تطابق انتظارات دانشجويي با امكانات موجود، تشكيل رستوران‌هاي مكمل در دانشگاه‌ها، تعامل با شوراهاي صنفي دانشجويي و ارتقاي نقش كانون‌هاي دانشجويي هميار سلامت تأكيد شد.

   در بيانيه پاياني شصت و چهارمين نشست معاونين دانشجويي دانشگاه‌هاي سراسر كشور كه به مدت دو روز در دانشگاه علامه طباطبايي برگزار شد؛ بر تداوم رشد علمي كشور، توجه هدفمند مسئولان اقتصادي به حوزه دانشجويي، تطابق انتظارات دانشجويي با امكانات موجود، تشكيل رستوران‌هاي مكمل در دانشگاه‌ها، تعامل با شوراهاي صنفي دانشجويي و ارتقاي نقش كانون‌هاي دانشجويي هميار سلامت تأكيد شد.

به گزارش وب سايت خبري uinews در ابتداي اين بيانيه آمده است: شصت و چهارمين نشست سراسري معاونين دانشجويي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي كشور در آستانه ماه محرم و عاشوراي حسيني در حالي آغاز شد كه دانشگاهيان كشور همپاي ملت مسلمان ايران آن قيام حماسه‌ساز را به سوگ نشسته و با الهام از ويژگي‌هاي بارز آن همچون صبر، استقامت و پايداري در مقابل يزيديان جهان به سركردگي آمريكا با عزمي راسخ ايستاده و مدافع آرمان‌هاي انقلاب اسلامي، پيرو رهنمودهاي مقام معظم رهبري هستيم. ما معاونين دانشجويي دانشگاه‌ها از ملت بزرگ ايران و به‌ويژه دانشجويان عزيز و شجاع مي‌خواهيم تا پيروزي كامل جبهه مقاومت در مقابل استكبار جهاني استقامت و پايداري خود را تداوم بخشند.

در ادامه اين بيانيه با اشاره به بحث و بررسي معاونين دانشجويي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي كشور در خصوص مسائل حوزه دانشجويي مواردي را مطرح كردند.

در  بخشي از اين بيانيه بيان شده است: سال تحصيلي جديد با وجود همه مشكلات و تنگناهاي مالي كه به دليل تحريم و تروريسم اقتصادي آمريكا عليه ايران اسلامي ايجادشده بايد حركت علمي دانشگاه‌ها به‌عنوان اصلي‌ترين ركن توسعه همه‌جانبه كشور همچنان تداوم يابد و معاونين دانشجويي دانشگاه‌ها آمادگي خود را در اين راستا اعلام مي‌كنند.

 در ادامه اين بيانيه عنوان شده است: از آنجائي كه تحريم‌هاي جنايتكارانِ آمريكا مشكلاتي را براي اقتصاد كشور و تشديد تورم ايجاد كرده، از مسئولين حوزه اقتصاد كشور به‌ويژه سازمان برنامه‌وبودجه و سازمان هدفمندي يارانه‌ها درخواست مي‌كنيم تا با برنامه‌ريزي دقيق و منسجم كمك‌هاي هدفمند و مؤثري به حوزه دانشجويي كشور نموده تا از وارد شدن هرگونه خللي به حركت علمي كشور جلوگيري شود و آينده‌سازان فرداي ايران اسلامي بتوانند جهاد علمي همه‌جانبه خود را در مسير توسعه را تداوم بخشند.

در بخشي از اين بيانيه مطرح شده است: از دانشجويان عزيز و پيشرانه‌اي علمي كشور انتظار داريم با درك شرايط حساس و ويژه‌اي كه كشور اسلامي ما در آن قرار دارد و نيز با هوشياري و صبر انقلابي مطالبات صنفي خود را منطبق با اين شرايط تنظيم كرده و با واقع‌نگري نسبت به امكانات دانشگاه‌ها مديران حوزه دانشجويي كشور را در اداره هرچه بهتر دانشگاه‌ها ياري رسانند.

در ادامه اين بيانيه عنوان شده است: از رؤساي دانشگاه‌ها و مديران كلان دانشگاهي مي‌خواهيم كه به‌عنوان يك ايده واقع‌بينان و مدبرانه ايجاد رستوران‌هاي مكمل را در دستور كار خود قرار داده و با تكيه‌بر كوشش و تلاش خود هرچه سريع‌تر نسبت به گشايش آن‌ها اقدام كنند. در همين‌جا بايد از رؤسا و معاونين دانشجويي دانشگاه‌هايي كه به اين مهم اقدام كرده‌اند تشكر و قدرداني كنيم.

در بخش ديگري از اين بيانيه آمده است: در سالي كه گذشت با تصميم سازمان امور دانشجويان و به كمك صندوق رفاه دانشجويي طرح‌هاي زودبازده نظير ايجاد زمين‌هاي چمن مصنوعي آغاز و با موفقيت در بخشي از دانشگاه‌هاي هدف به انجام رسيد؛ كه با به ثمر رسيدن پروژه‌هاي سال جاري منجر به افزايش بيش از 100 هزار مترمربع فضاي ورزشي در دانشگاه‌ها مي‌‌شود؛ ما معاونين دانشجويي دانشگاه‌ها ضمن تبريك به متصديان اجراي اين طرح، انتظار داريم كه اين اقدام موفق در سال جاري نيز تداوم داشته و شامل ساير دانشگاه‌هاي كشور و به‌ويژه دانشگاه‌هاي كم‌برخوردار شود.

در ادامه اين بيانيه عنوان شده است: در بخش شوراهاي صنفي معاونين دانشجويي دانشگاه‌ها افتخار دارند كه اعلام كنند با تعامل و هم‌افزايي با دانشجويان و مشاركت جمعي آنان و بر اساس آيين‌نامه و شيوه‌نامه شوراهاي صنفي با برگزاري انتخابات سالم و موجه بيش از 100 واحد شوراي صنفي در دانشگاه‌هاي كشور تشكيل و بر اساس قانون فعاليت‌هاي خود را آغاز كردند؛ در همين راستا ضمن عرض تشكر از تمامي متصديان اين انتخابات و به‌ويژه دانشجويان عزيز كه اين موفقيت را رقم زدند، خواستار تداوم اين مشاركت مثبت و تعامل و هم‌افزايي هستيم.

در بخشي از اين بيانيه آمده است: طرح سيماي زندگي دانشجويي كه در حوزه زيست دانشجويي كليه دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي كشور به شكلي گسترده اجراشده است خوشبختانه بازتاب روشني از لايه‌هاي مختلف اين زيست را به دانشگاه‌ها و ساير مراجع ذي‌ربط ارائه داده است؛ در راستاي افزايش كيفيت اين طرح‌ها, ارتقاي همه‌جانبه آن‌ها از روسا، مديران و استادان دانشگاه‌هاي كشور تقاضا داريم كه با همكاري و مشاركت بيشتر هم در حوزه اجراي طرح‌هاي مذكور و هم كمك به ارتقاي نقش كانون‌هاي دانشجويي هميار سلامت دانشگاه‌ها سهم خود را در بهسازي رواني و سلامت محيط‌هاي دانشجويي ايفا كنند.

در ادامه اين بيانيه عنوان شده است: از آنجايي كه شرايط جديد اقتصادي كشور تهيه برخي اقلام اساسي غذايي كه به‌ويژه در تغذيه دانشجويي به شكلي گسترده مورداستفاده قرار مي‌گيرد را با مشكل مواجه كرده است، از وزاتخانه‌ها و سازمان‌هاي مربوطه به‌ويژه وزارتخانه‌هاي صنعت، معدن و تجارت و جهاد كشاورزي تقاضا مي‌كنيم كه در راستاي كمك به دانشگاه‌ها و دانشجويان تسهيلات لازم را فراهم كند.

 

تاریخ:
1398/06/13
تعداد بازدید:
214
منبع:
Powered by DorsaPortal