۱۴۰۰ يکشنبه ۱۴ آذر
1397/06/12
برگزاري دهمين همايش ملي انجمن زمين شناسي اقتصادي ايران

برگزاري دهمين همايش ملي انجمن زمين شناسي اقتصادي ايران

با توجه به اهميت بنيادين زمين شناسي اقتصادي در توسعه پايدار و نقشه راه كشور، دهمين همايش ملي انجمن زمين شناسي اقتصادي ايران در 14 و 15 شهريور 97 در دانشگاه اصفهان، با حضور بزرگان زمين­شناسي ايران و مسئولان استان با هدف عرضه آخرين پيشرفت­هاي اين رشته در جهت گيري­هاي نوين اقتصادي برگزار مي­شود.

در اين همايش بيش از 70 نفر از انديشمندان حوضه علوم زمين آخرين دستاوردهاي علمي خود را در محورهاي زمين­شناسي اقتصادي، اكتشافات ژئوشيميايي و ژئوفيزيكي، سنجش از دور، محيط زيست، كانه­آرائي، پترولوژي و منابع آب به صورت سخنراني ارائه خواهند كرد. هم چنين تعداد 180 مقاله نيز بصورت پوستر ارائه خواهد شد.

پي­جوئي­ كاني­هاي فلزي، صنعتي، فلزات گرانبها و كمياب و عناصر استراتژيك، ارزش سنجي توده­هاي معدني، سنجش پتانسيل­هاي معدني در عرصه­هاي نوين كه كمتر مورد توجه قرار گرفته و نيز توجه به محيط زيست در اكتشافات معدني از جمله عناوين مقالات اين دوره از همايش ملي زمين­شناسي اقتصادي ايران است.

شايان ذكر است گروه زمين­شناسي دانشگاه اصفهان در طول نيم قرن گذشته همواره به عنوان يكي از قطب­هاي آموزش و پرورش نيرو­هاي متخصص عرصه علوم زمين در كشور مطرح بوده است و اين پتانسيل در كنار وجود توانمندي­هاي معدني استان كه از رتبه هاي برتر برخوردار است مي­تواند در توسعه پايدار و اقتصاد مقاومتي به عنوان يك داشته عظيم مورد استفاده قرار گيرد

تعداد بازدید:
913
Powered by DorsaPortal