۱۳۹۹ چهارشنبه ۵ آذر
تقويت حوزه فرهنگي؛ تأثيرگذار بر تمامي فعاليت‌هاي دانشگاه
دكتر غلامرضا غفاري معاون فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم گفت: بايد بدانيم كه رونق حوزه آموزشي و برطرف شدن بي‌انگيزگي با تقويت حوزه فرهنگي ايجاد مي‌شود و تقويت اين حوزه بر تمامي مسائل و فعاليت دانشگاه اثرگذار است. دكتر غلامرضا غفاري معاون فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم گفت: بايد بدانيم كه رونق حوزه آموزشي و برطرف شدن بي‌انگيزگي با تقويت حوزه فرهنگي ايجاد مي‌شود و تقويت اين حوزه بر تمامي مسائل و فعاليت دانشگاه اثرگذار است.

به گزارش وب سايت خبريuinews  و به نقل از اداره كل روابط عمومي وزارت علوم، چهارمين نشست شوراي هماهنگي معاونان، مديران فرهنگي و اجتماعي و نمايندگان وزير در هيئت‌هاي نظارت بر تشكل‌هاي اسلامي دانشگاه‌هاي منطقه 6كشور، امروز (چهارشنبه) با حضور دكتر غلامرضا غفاري، معاون فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، دكتر كريمي رئيس دانشگاه شهركرد، مهندس محمدهادي عسكري مديركل فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم و نمايندگان وزير علوم در هيئت‌هاي نظارت بر تشكل‌هاي اسلامي دانشگاه‌هاي اين منطقه، به ميزباني دانشگاه شهركرد برگزار شد.

دكتر غفاري در اين نشست اظهار داشت: حوزه فرهنگي و دانشجويي صرف ارائه خدمات به دانشجويان نيست و درواقع علاوه بر آن، در اين حوزه دانشجويان، مديريت، چگونگي برقراري ارتباط و طرح مطالبات را فرامي‌گيرند.

وي تصريح كرد: در حوزه‌اي مانند حوزه آموزش، همه فعاليت‌ها از قبل مشخص و معين شده است و كاملاً متفاوت با كار فرهنگي است و همه اين‌ها اهميت كار مسئولان فرهنگي را در دانشگاه‌ها مي‌رساند.

به گفته معاون فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم، دانشگاه صرفاً آموزش و پژوهش نيست و همه ما بايد تلاش كنيم كه اين تفكر را تقويت نموده و اهميت حوزه فرهنگي بر همگان مشخص گردد.

وي افزود: مطالبات سنگين؛ چه در درون دانشگاه و چه در بيرون، در مقابل اختيارات و منابع و امكانات كم در حوزه فرهنگي وجود دارد و نيازمند آن است كه نگاه جديدي به اين حوزه شود.

دكتر غفاري تصريح كرد: دكتر نوبخت رئيس سازمان برنامه و بودجه در جلسه روساي دانشگاه‌ها، قول‌هاي مساعدي در خصوص تخصيص‌هاي مالي دادند كه بخشي از آن نيز عملياتي شده است. البته هزينه‌ها بيشتر مي‌باشد و لازم است از سرمايه‌هاي ديگر هم به نحو مطلوب استفاده كرد و سعي شود تعامل بين بخشي مناسب در دانشگاه و با ساير دستگاه‌ها به عمل آيد.

 

تاریخ:
1398/06/27
تعداد بازدید:
209
منبع:
Powered by DorsaPortal