۱۴۰۰ جمعه ۲۴ ارديبهشت
معارفه و تكريم مدير امور آموزشي دانشگاه
جلسه معارفه مدير آموزشي دانشگاه، با حضور رييس دانشگاه،معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي و مديران ارشد اين حوزه برگزار و بر پيشبرد برنامه هاي بهبود كيفيت و ارتقاء برنامه هاي آموزشي، تاكيد شد.


جلسه معارفه مدير آموزشي دانشگاه، با حضور رييس دانشگاه،معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي و مديران ارشد اين حوزه برگزار و بر پيشبرد برنامه هاي بهبود كيفيت و ارتقاء برنامه هاي آموزشي، تاكيد شد.

 به گزارش وب سايت خبريuinews دكتر هوشنگ طالبي رييس دانشگاه اصفهان در مراسم معارفه مدير آموزشي، اولويت اصلي آموزش دانشگاه را بهبود كيفيت آموزشي دانست و اظهار داشت: كيفيت آموزشي نبايد فداي كميت شود. دكتر طالبي در ادامه بر ماموريت گرايي دانشگاه تاكيد و خواستار  كنترل كمي و كيفي نظام آموزشي دانشگاه شد.

وي همچنين ضمن تقدير از زحمات حوزه معاونت آموزشي در راستاي تمهيدات صورت گرفته به منظور كاهش تعداد مراجعات و برنامه ريزي بهبود خدمات آموزشي، به اهميت حوزه معاونت آموزشي در دانشگاه تاكيد و خواستار حركت شتابان به سمت حداكثر مطلوبيت در اين حوزه شد.

رييس دانشگاه اصفهان در اين مراسم با قدرداني از پذيرش مسئوليت اين حوزه خطير توسط دكتر كوروش حسن پور، به خدمات ارزنده دكتر حميد بيدرام اشاره و اظهار داشت: خدمات ارزشمند دكتر بيدرام در بخش مديريت آموزشي دانشگاه براي همگان قابل توجه و چشمگير است. در اين ميان مي توان به تغييرات اساسي در سيستم گلستان و فعال نمودن بسياري از آبشن هاي اين سامانه، ارايه آمار دقيق و صحيح ، يكپارچه كردن خدمات آموزشي و پژوهشي و لينك كردن بخش پژوهش و آموزش دانشگاه،  اشاره نمود.

دكتر طالبي با آرزوي موفقيت و توفيق براي دكتر بيدرام به معرفي دكتر كورش حسن پور به عنوان مدير امور آموزشي پرداخت و تصريح نمود: دكتر حسن پور يكي از مديران موفق دانشكده فني و مهندسي است كه بسيار خوش فكر، داراي قدرت برنامه ريزي دقيق و هوش سرشار است كه اميدوارم در راستاي اهداف آموزشي دانشگاه نيز گام هاي موثري بردارد.

شايان ذكر است در ادامه دكتر يوسف شاقول معاون آموزشي دانشگاه نيز  ضمن معرفي دكتر حسن پور به عنوان مدير امور آموزشي از زحمات دكتر بيدرام تقدير نمود و اظهار داشت: زحمات دكتر بيدرام بر همگان آشكار است و در دوره مديريت ايشان تغيير به سمت بهبود كاملا" محسوس بوده است. ايشان با آسيب شناسي دقيق بخش هاي آموزشي، موفق به ارايه طرح ها و ايده هاي كاربردي شد و تغييرات موثر و كاربردي را در روند خدمات آموزشي ارايه نمود. دكتر شاقول در ادامه از نظم، تدبير و جديت دكتر بيدرام تقدير و براي ايشان آرزوي توفيق و موفقيت نمود.

معاون آموزشي همچنين تصريح نمود: دكتر حسن پور با وجود مشغله علمي و تحقيقاتي زياد ، قبول زحمت نمودند كه اميد است در اين راستا هم توانمندي هاي علمي و پژوهشي خود را تمشيت كنند و هم در مديريت امور آموزشي موفق و پيروز باشند.

دكتر شاقول همچنين حوزه معاونت آموزشي را ويترين دانشگاه قلمداد نمود و اظهار داشت: حوزه معاونت آموزشي به طور عمومي و مديريت آموزشي به طور خاص مي تواند رفوگر نقص هاي بقيه بخش ها باشد.

لازم به ذكر است دكتر بيدرام نيز ضمن ارايه گزارش مبسوطي از روند انجام امور آموزشي در سه سال اخير از حسن اعتماد دكتر طالبي و دكتر شاقول تشكر نمود و دكتر حسن پور را يكي از مديران موفق گروه هاي آموزشي دانشگاه دانست و افزود: اميد است با نظم و دقت فراواني كه از ايشان سراغ داريم در مسئوليت جديد نيز موفق و پيروز باشند.

دكتر بيدرام همچنين با ارايه آسيب شناسي هاي انجام شده در حوزه معاونت آموزشي و ارايه طرح هايي براي اصلاح اين آسيب ها تصريح نمود: با وجود 50% دانشجوي تحصيلات تكميلي مديريت تحصيلات تكميلي در دانشگاه بايد احيا شود. شايان يادآوري است اين مديريت در سال هاي 85-86 از حوزه معاونت آموزشي حذف شد در حالي كه با آسيب شناسي و بررسي هاي دقيق كاملا" احياي اين مديريت در تصميم گيري هاي اساسي در خصوص تمديد سنوات، ارايه پروپوزال هاي دقيق و ساير موارد مربوطه بسيار محسوس و كاربردي است. اين موارد بايد صراحتا" توسط مديريت تحصيلات تكميلي ارايه و توسط مديريت امور آموزشي اجرا شود.

وي در ادامه ،حذف شهريه هاي بي مورد،ارايه تخفيف روزشمار در سامانه گلستان،تغيير در برخي از قابليت هاي سامانه گلستان،ارايه تقويم تفصيلي توسط خانم بركتين كه نظمي را در دانشكده ها ايجاد نمود،سامان دهي بحث انتقالي و مهماني در دانشگاه، انتقال صدور مدرك به سامانه گلستان  را بخشي از كارهاي انجام شده در مديريت امور آموزشي دانست كه با همت كارشناسان فهيم و كارآمد اين حوزه به نحو مطلوب انجام شده است. دكتر بيدرام در پايان از زحمات دكتر شاقول و كارشناسان اين حوزه( آقاي فروتن،آقاي آروين، خانم بركتين،خانم رزازي و ديگر كارشناسان اين حوزه)،  كه با وجود حجم بالاي كاري با صبر و فروتني و آرامش امور محوله را به نحو مطلوب و به دور از حاشيه انجام مي دهند تشكر و قدرداني نمود.  

همچنين دكتر كورش حسن پور مدير امور آموزشي دانشگاه نيز ضمن تشكر از حسن اعتماد دكتر طالبي و دكتر شاقول اظهار داشت: براي افزايش بهره وري بدنه كارمندي در حوزه مديريت آموزشي، بايد حوزه اختيارات كارشناسان را افزايش داد تا هنر كارشناسي خود را نشان دهند. وي اعتماد متقابل براي برآورده شدن انتظارات  و رسيدن به موقعيت ايدئال را بسيار مهم و اساسي دانست. دكتر حسن پور در ادامه شفاف سازي در آيين نامه هاي آموزشي به منظور جلوگيري از سردرگمي دانشجويان را بسيار حائز اهميت دانست و بر اين مهم تاكيد نمود.

گفتني است در پايان دكتر كوروش حسن پور حكم انتصاب خود را از سوي رييس دانشگاه دريافت و از زحمات دكتر حميد بيدرام تقدير به عمل آمد.

اين مراسم روز چهارشنبه 17 مهر ماه سال جاري با حضور مديران و كاركنان حوزه معاونت آموزشي در سالن اجتماعات اين حوزه برگزار شد.

 

 

 
 
 
 
تاریخ:
1398/07/18
تعداد بازدید:
539
منبع:
Powered by DorsaPortal