۱۳۹۹ چهارشنبه ۵ آذر
نشست تخصصي محيط زيست و بررسي چالش هاي محيط زيستي شهرستان مباركه
نشست تخصصي محيط زيست جهت بررسي چالش هاي محيط زيستي شهرستان مباركه با حضور اساتيد دانشگاه اصفهان و فعالان زيست محيطي برگزار گرديد.


نشست تخصصي محيط زيست جهت بررسي چالش هاي محيط زيستي شهرستان مباركه با حضور اساتيد دانشگاه اصفهان و فعالان زيست محيطي برگزار گرديد.

به گزارش وب سايت خبريuinews در راستاي رسالت‌هاي فرهنگي- اجتماعي پژوهشكده محيط زيست دانشگاه اصفهان و همكاري با موسسات مردم‌نهاد حمايت از محيط زيست، به سفارش موسسه مردم‌نهاد حمايت از محيط زيست شهرستان مباركه و حمايت فرمانداري ، شهردار و شوراي اسلامي شهرستان، مديريت حفاظت محيط زيست و ساير مديران شهرستان مباركه، در روز 5شنبه پنجم دي ماه سال جاري "نشست تخصصي محيط زيست با هدف آشنايي با چالش‌هاي زيست‌محيطي منطقه" با حضور دكتر اكبر قاضي‌فرد، دكتر حسين احمدي‌كيا، دكتر حميد اميري و مهندس مهدي كمالي  اعضاء هيات علمي پژوهشكده محيط زيست دانشگاه اصفهان برگزار و در خصوص موضوعات مرتبط با آلودگي خاك و پسماند، آلودگي هوا، آلودگي آب و پساب و راهكارهاي اجرايي كاهش و رفع آن‌ها با تكيه بر صنايع و كارخانجات مستقر در شهرستان مباركه و اطراف آن سخنراني، و به سوالات حاضرين پاسخ داده شد.

شايان ذكر است است، اين جلسه در سالن اجتماعات شهرداري شهرستان و با حضور بيش از 120 تن از مديران و كارشناسان شهرستان و جمعي از اقشار شوراي روستايي شهرستان مباركه برگزارشد.

گفتني است، در پايان هر سخنراني، پيشنهادات پژوهشي نيز از طرف پژوهشكده محيط زيست دانشگاه اصفهان ارائه شد كه مقرر گرديد با پيگيري موسسه مردم‌نهاد و حمايت مديران شهرستان و صنايع مستقر در منطقه شاهد انجام آن‌ها در كاهش آلودگي منطقه باشيم.

دراين جلسه به بررسي منابع آلاينده و راهكارهاي مقابله باآن پرداخته شد.درپايان اين نشست مقرر گرديد كه موسسه  حاميان محيط زيست (حامي) در حوزه فرهنگي و پژوهشي وارد عمل گردد و با ارائه راهكارهاي​ علمي در حفظ و توسعه محيط زيست شهرستان مباركه ايفاي نقش كند كه مورد حمايت شوراها و شهرداران و مديران دولتي و مردم واقع شد.

 

 

 

 

تاریخ:
1398/10/08
تعداد بازدید:
154
منبع:
Powered by DorsaPortal