۱۳۹۹ چهارشنبه ۵ آذر
معرفي رييس اداره چاپ و انتشارات دانشگاه اصفهان
طي حكمي از سوي دكتر هوشنگ طالبي رييس دانشگاه، رييس اداره چاپ و انتشارات دانشگاه معرفي و از زحمات دكتر همتي تقدير به عمل آمد.


طي  حكمي از سوي دكتر طالبي رييس دانشگاه، رييس اداره چاپ و انتشارات دانشگاه معرفي و از زحمات دكتر همتي تقدير به عمل آمد. 

به گزارش وب سايت خبري uinews دكتر رسول ركني زاده معاون پژوهش و فناوري دانشگاه در يك هزار و صد و سي و هشتمين جلسه شوراي تخصصي پژوهش و فناوري دانشگاه، ضمن معرفي دكتر اميراحسان كرباسي زاده به عنوان رييس اداره چاپ و انتشارات دانشگاه اظهار داشت: دستاوردهاي اداره انتشارات نشان از فعاليت و تلاش شبانه روزي مديران و كارشناسان اين حوزه است. داشتن ژورنال هاي تخصصي، ورود نشريات دانشگاه به سطح بين المللي و حركت به سمت استاندارد هاي جهاني از ويژگي هاي مهم اداره انتشارات دانشگاه اصفهان است كه افق هاي روشني براي آن ترسيم شده است. دكتر ركني زاده در مورد بحث بين المللي كردن برخي مجلات در سال 98  تصريح نمود:در اين زمينه پيشرفت هاي بسيار زيادي حاصل شده و به خصوص در حوزه علوم انساني صاحب سخن نيز هستيم و براي رسيدن به اين امر نياز به تبادل تجربيات دانشگاهي مختلف داريم.

شايان ذكر است دكتر همتي نيز ضمن ارايه گزارش مبسوطي از عملكرد سه ساله اداره چاپ و انتشارات اظهار داشت: در حوزه نشريات رتبه چهارم تعداد نشريات علمي پژوهشي كشور را دارا هستيم و در حال حاضر بيش از 40 نشريه فعال در اين حوزه منتشر مي گردد. وي در ادامه با اشاره به برخي از اقدامات صورت گرفته از سال 95 تا كنون افزود: تغيير سامانه نشريات از ايكتاوب به سيناوب،الكترونيكي سازي كامل همه فرآيندها،راه اندازي شوراي ويراستار فارسي راه اندازي اتاق توليد،ساماندهي و بازآرايي مجدد نيروي انساني،ممنوعيت چاپ نسخه هاردكپي،ايجاد انضباط مالي،خريد سرويس هاي مشابهت ياب فارسي و لاتين،برگزاري كارگاه هاي مرتبط،درآمدزايي متوسط از طريق فروش مقالات،افزايش پرداخت حق الزحمه سردبيران، اختصاص doi به مقالات، اصلاح و به روز رساني آيين نامه نشريات و برخورد با سردبيران متخلف بخشي از اقدامات اداره انتشارات بوده است. دكتر همتي در ادامه ضمن اشاره به افتخارات كسب شده توسط نشريات دانشگاه، براي دكتر كرباسي زاده آرزوي موفقيت نمود.

همچنين دكتر كرباسي زاده نيز ضمن تشكر از حسن اعتماد دكتر طالبي رييس دانشگاه و دكتر ركني زاده معاون پژوهش و فناوري،ابراز اميدواري نمود كه با همكاري مديران و كارشناسان اين حوزه گام هاي موثري در راستاي پيشرفت نشريات دانشگاه برداشته شود.

گفتني است در پايان دكتر كرباسي زاده حكم انتصاب خود به عنوان رييس اداره انتشارات را كه از سوي رييس دانشگاه ابلاغ شده بود دريافت و از زحمات دكتر همتي تقدير به عمل آمد.   

 

تاریخ:
1398/10/12
تعداد بازدید:
188
منبع:
Powered by DorsaPortal