۱۳۹۹ چهارشنبه ۵ آذر
كسب رتبه اول در مقالات علوم باليني توسط عضو هيات علمي دانشگاه اصفهان
مقاله دكتر خليل خيام باشي عضو هيات علمي دانشكده علوم ورزشي دانشگاه اصفهان از سوي فرهنگستان علوم پزشكي كشور به عنوان مقاله برتر معرفي و با كسب رتبه اول دهه اخير در حوزه علوم باليني برگزيده شد.


 مقاله دكتر خليل خيام باشي عضو هيات علمي دانشكده علوم ورزشي دانشگاه اصفهان از سوي فرهنگستان علوم پزشكي كشور به عنوان مقاله برتر معرفي و با كسب رتبه اول دهه اخير در حوزه علوم باليني برگزيده شد.

 به گزارش وب سايت خبريuinews جشنواره علمي فرهنگستان علوم پزشكي هر سال در چهار بخش، جايزه استاد دكتر سيد عليرضا مرندي، استاد دكتر نورالدين هادوي، استاد دكتر فريدون عزيزي و منتخبان گروه هاي علمي فرهنگستان علوم پزشكي برگزار مي شود.

جشنواره علمي فرهنگستان علوم پزشكي سال 97 برگزيدگان خود را بر اساس معيارهاي مشخص كميته منتخب فرهنگستان انتخاب مي كند، در جشنواره امسال  جايزه استاد دكتر نورالدين هادوي شامل سه بخش مقالات برتر، مركز تحقيقاتي برتر و پژوهشگر جوان بود كه در بخش مقالات برتر دكتر خليل خيام باشي عضو هيات علمي دانشگاه اصفهان رتبه اول در مقالات علوم باليني را به خود اختصاص داد.

گفتني است، مقاله دكتر خليل خيام باشي عضو هيات علمي دانشكده علوم ورزشي دانشگاه با عنوان:

"Hip Muscle strength predicts Noncontact Anterior Cruciate Ligament

Injury in MaIeand FemaIe AthIetes : A Prospective Study  "

چاپ شده در مجله:

American Journal of Sport Medicine 2016

از سوي فرهنگستان علوم پزشكي كشور به عنوان مقاله برتر  انتخاب و موفق به كسب رتبه اول دهه اخير در حوزه علوم باليني شد. 

 شايان ذكر است: دكتر خليل خيام باشي در اصفهان متولد و تحصيلات متوسطه خود را در دبيرستان سعدي ادامه داد و در رشته علوم تجربي موفق به اخذ ديپلم گرديد. به ترتيب مدارك كارشناسي را از دانشگاه تربيت معلم تهران، كارشناسي ارشد را از دانشگاه ايلينو غربي آمريكا و دكتري را در رشته تربيت بدني و علوم حركتي از دانشگاه ايالتي فلوريدا اخذ نمود.

در بين سالهاي 1362 تا 1365 خورشيدي با عنوان استادياري در گروه تربيت بدني دانشگاه اصفهان مشغول به تدريس شد و سپس به منظور گذراندن دوره پسا دكتري در دانشگاه ايالتي فلوريدا در زمينه اثرات تمرينات قدرتي بر فاكتورهاي آمادگي جسماني مشغول به تحقيق شد. در ادامه، دكتر خيام باشي در رشته فيزيوتراپي مركز علوم پزشكي دانشگاه اكلاهما آمريكا پذيرفته و موفق به گرفتن مدرك فيزيوتراپي و گذراندن بورد فيزيوتراپي ايالت كاليفرنياي آمريكا شد. در بين سالهاي 1368 تا 1380 در حيطه فيزيوتراپي، ارتوپدي و فيزيوتراپي ورزشي در كلينيك ها و بيمارستان هاي شمال كاليفرنيا فعاليت باليني را ادامه داد. نامبرده در سال 1380 به ايران مراجعه و به عنوان استاديار در دانشكده تربيت بدني و علوم ورزشي دانشگاه اصفهان مشغول تدريس و تحقيق شد و در اين راستا به مقام شامخ استادي نائل آمد. دكتر خيام باشي از بنيانگذاران رشته آسيب شناسي ورزشي و حركات اصلاحي در جمهوري اسلامي ايران مي باشد و در حيطه هاي آناتومي، حركت شناسي، آسيب شناسي ورزشي، توان بخشي ورزشي، كينسيوپاتولوژي و بيومكانيك آسيب هاي ورزشي تدريس نموده است. زمينه تحقيقاتي وي كينسيوپاتولوژي و بيومكانيك آسيب هاي ورزشي است. بطور اخص در حيطه اثر قدرت عضلات مفصل ران بر آسيب هاي پاتلوفمورال و تبيوفمورال و پيچ خوردگي مفصل مچ پا تحقيقات برجسته اي را در مجلات علمي پژوهشي پزشكي ورزشي معتبر بين المللي منتشر كرده است. دكتر خيام باشي بيشتر از 60 مقاله تحقيقي پژوهشي در مجلات عملي داخلي و خارجي را به صورت مجري و يا همكار تحقيق در رزومه خود دارد. براي اطلاع بيشتر از فعاليت هاي تحقيقاتي وي مي توانيد به سايت google scholar و درج نام KHALIL KHAYAM BASHI مراجعه كنيد.

 

 

 

 

 

 

تاریخ:
1398/12/18
تعداد بازدید:
483
منبع:
Powered by DorsaPortal