۱۳۹۹ چهارشنبه ۵ آذر
ترم جاري دانشگاه اصفهان 3 هفته تمديد شد
معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه اصفهان با بيان اينكه سه هفته به ترم جاري دانشگاه اصفهان اضافه شد، گفت: كلاس هاي مجازي دانشگاه اصفهان تا چهارم تيرماه ادامه خواهد داشت و زمان برگزاري امتحانات از پنجم تيرماه است.

 

معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه اصفهان با بيان اينكه سه هفته به ترم جاري دانشگاه اصفهان اضافه شد، گفت: كلاس هاي مجازي دانشگاه اصفهان تا چهارم تيرماه ادامه خواهد داشت و زمان برگزاري امتحانات از پنجم تيرماه است.

به گزارش وب سايت خبريuinews دكتر يوسف شاقول در گفت و گو با ايسنا در خصوص وضعيت ترم جاري در دانشگاه اصفهان اظهار داشت: در اجراي مصوبات ستاد ملي مبارزه با كرونا و براي حفظ سلامتي اساتيد و دانشجويان، برنامه هاي آموزشي دانشگاه همچنان به صورت غيرحضوري ادامه خواهد يافت.

معاون آموزشي دانشگاه در ادامه افزود: در صورت اعلام مراجع ذيصلاح و امكان حضور دانشجويان، ادامه فعاليت‌هاي آموزشي اعم از كلاس و امتحانات مي‌تواند با تمهيدات لازم بهداشتي به‌صورت حضوري انجام پذيرد.

دكتر شاقول با بيان رضايت نسبي دانشجويان و اساتيد از روند بهبود آموزش‌هاي غيرحضوري درخصوص جبران وقفه‌هاي احتمالي دروس، تصريح كرد: آخرين روز كلاس‌ها در نيم‌سال جاري با تمديد سه هفته نسبت به تقويم آموزشي قبلي، چهارم تيرماه و شروع امتحانات از پنجم تيرماه تعيين مي شود.

دكتر شاقول در خصوص ارزيابي دروس در نيم‌سال جاري نيز اظهار داشت: ارزيابي دروس به شيوه غير حضوري و با بهره گيري از روش‌هاي تركيبي، ارزيابي شفاهي، آزمون‌هاي مستمر و ... انجام خواهد شد. همچنين در صورتي كه تا قبل از شروع امتحانات پايان‌ترم، امكان حضور دانشجويان در دانشگاه فراهم شود، برگزاري امتحانات به شيوه حضوري صورت خواهد گرفت.

برگزاري دروس عملي در تابستان به صورت فشرده

معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي، همچنين در مورد دروس عملي، آزمايشگاهي، كارورزي و كارآموزي خاطرنشان كرد: با اولويت ارائه براي دانشجويان در شرف فراغت از تحصيل، در تابستان سال جاري و بسته به شرايط به‌صورت فشرده برگزار خواهد شد.

دكتر شاقول در ادامه بيان داشتدر صورتي كه شرايط خاص به‌وجود آمده، باعث ايجاد تنگناي مالي براي دانشجو شود و دانشجويان شهريه‌پرداز و يا مشمولان جريمه را در پرداخت مالي دچار مشكل سازد، در صورت ارائه مستندات، دانشگاه همكاري لازم را جهت تقسيط و تعويق سررسيدها در چارچوب ضوابط اعلام شده از سوي هيئت امنا خواهد داشت.

دكتر شاقول با بيان اينكه كلاس هاي غيرحضري در دانشگاه اصفهان از دهم اسفند آغاز شد، تصريح كرد: تا پيش از پايان تعطيلات نوروز، حدود 500 عضو هيئت علمي از 600 عضو هيئت علمي اين دانشگاه از اين روش استفاده كرده اند و حدود 400 كلاس آنلاين در طول تعطيلات برگزار شد.

برگزاري 80 درصدي كلاس هاي آنلاين از بعد از تعطيلات نوروز

وي با بيان اينكه از بعد از تعطيلات نوروز تا هفته پيش حدود 80 درصد كلاس ها به صورت آنلاين برگزار شده است، افزود: تا قبل از شانزدهم فروردين ارائه آموزش مجازي به صورت توصيه موكد بود و از بعد عيد تا هفته پيش 99 درصد اعضاي هيئت علمي و 95 درصد دانشجويان متناسب با دروس خود وارد اين سيستم شده اند.

دكتر شاقول ابراز اميدواري كرد كه در صورت فراهم بودن شرايط و نبود مشكل در زيرساخت ها، نگراني در برگزاري كلاس ها به صورت مجازي وجود ندارد و روز به روز كلاس ها كيفي تر مي شود .

معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه اصفهان تاكيد كرد: براي اين منظور مشكلات دانشجو و اساتيد رصد مي شود.  

وي افزود: برگزاري اين روش در تحصيلات تكميلي مشكلي ندارد. زيرا تعداد دانشجوان كمتر و شناخت اساتيد بيشتر است و كلاس ها يك سويه نيست و تكاليف به صورت مستمر ارائه مي شود و بخش زيادي از كار بر عهده دانشجو است.

دكتر شاقول با بيان اينكه شرايط دانشگاه هاي مختلف كشور باهم متفاوت است، خاطرنشان كرد: با اين وجود به صورت مستمر اعضاي 13 دانشگاه برتر كشور باهم جلسه هايي برگزار كرده  تصميم گيري ها به صورت واحد انجام مي شود.

وي در مورد حذف ترم گفت: اگر محرز شود، مشكل براي دانشجو ايجاد شده باشد، موارد با سهولت و سرعت انجام مي شود. دانشجويان بدانند كه نگاه مديران دانشگاه به آنها همچون فرزندان خود است، اگر دانشجويي به دلايلي خارج از اختيار خود نتواند ترم را ادامه دهد، همكاري هاي لازم در صورت محرز شدن با دانشجو انجام مي شود و اگر دانشجو شهريه پرداز است حتما مساعدت انجام مي شود در بقيه موارد تسهيلاتي قائل خواهيم شد.

 

تاریخ:
1399/02/14
تعداد بازدید:
813
منبع:
Powered by DorsaPortal