۱۳۹۹ يکشنبه ۵ بهمن
برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال 99 در استان اصفهان
آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد سال 99 در 133 کدرشته و اولین مرحله بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور در 24 کد رشته در صبح روزهای پنجشنبه شانزدهم، جمعه هفدهم و شنبه هجدهم 3 مرداد 99 همزمان با سراسر کشور در استان اصفهان برگزار می‌شود.


آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد سال 99 در 133 کدرشته و اولین مرحله بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور در 24 کد رشته در صبح روزهای پنجشنبه شانزدهم، جمعه هفدهم و شنبه هجدهم 3 مرداد 99 همزمان با سراسر کشور در استان اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش وب سایت خبریuinews دکتر محمدرضا ایروانی رئیس ستاد برگزاری آزمون های دانشگاه اصفهان و نماینده تام الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در امر برگزاری آزمون کارشناسی ارشد، ضمن اعلام این مطلب افزود: در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 99، تعداد 46610 داوطلب که از این تعداد، 24929 (5/53 %) نفر زن و 21681 (5/46 %) نفر مرد هستند، در 13 حوزه امتحانی در شهرهای اصفهان، کاشان، نجف آباد، شاهین شهر و گلپایگان و در 6 گروه آموزشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر و دامپزشکی و 133 کد رشته امتحانی به منظور پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی به رقابت می پردازند.

وی در ادامه تصریح کرد: 35813 داوطلب (19531 داوطلب زن و 16282 داوطلب مرد) شهر اصفهان در 8 حوزه امتحانی دانشگاه اصفهان، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه پیام نور اصفهان، دانشگاه معارف قرآن و عترت، دانشگاه غیرانتفاعی شهید اشرفی اصفهانی، دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان (خوراسگان)،  دانشکده فنی و حرفه­ای شهید مهاجر و موسسه غیرانتفاعی راغب اصفهانی در این آزمون شرکت می نمایند.

به گفته وی، براساس آمار، تعداد شرکت‌کنندگان در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد سال 99 نسبت به سال 98 در استان اصفهان 2882 نفر (6/6 %) بیشتر شده است.

رئیس ستاد برگزاری آزمون های دانشگاه اصفهان افزود: کارت شرکت در آزمون ورودی کارشناسی ارشد رشته های امتحانی گروه‌های آموزشی شش‌گانه از روز دوشنبه، سیزدهم مردادماه 99 بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت. داوطلبان می‌توانند از این تاریخ تا پانزده مردادماه 99 با مراجعه به سایت سازمان سنجش از کارت خود پرینت تهیه کنند. همچنین داوطلبانی که در دو کد رشته متقاضی شده‌اند، باید علاوه بر کد رشته امتحانی اول، پرینت کارت کد رشته امتحانی دوم را هم دریافت کنند.

به گفته دکتر ایروانی، باجه رفع نقص کارت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد استان اصفهان (بجز شهرستان کاشان) از صبح روز سه شنبه چهاردهم مرداد تا صبح روز شنبه هجدهم مرداد 99 در دانشگاه اصفهان فعال می باشد.

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در امر برگزاری آزمون کارشناسی ارشد تاکید نمود که شروع فرایند آزمون، ساعت 8:00 صبح می باشد. لذا داوطلبان لازم است که حداقل نیم ساعت قبل از شروع فرایند آزمون در حوزه امتحانی مربوطه حضور داشته باشند. ایشان ضمن تاکید بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از داوطلبان این آزمون درخواست نمودند که بمنظور پیشگیری از تجمع در مقابل درب های ورودی، حضور خود را به دقایق پایانی موکول ننمایید و از ساعت 6:30 الی 7:30 صبح به حوزه های امتحانی مراجعه نمایند.

رئیس ستاد برگزاری آزمون های دانشگاه اصفهان یادآور شد: داوطلبان لازم است در هنگام ورود به جلسه آزمون، پرینت کارت ورود به جلسه و شناسنامه یا کارت ملی معتبر به همراه داشته و از همراه داشتن هرگونه وسایل اضافی از جمله تلفن همراه، ماشین حساب، کیف، کتاب و جزوه و ... جدا خوداری نمایند. نظر به اینکه سوالات رشته‌های امتحانی دوره کارشناسی ارشد به گونه‌ای طراحی شده است که برای پاسخگویی به سوالات دروس ذیربط نیاز به ماشین حساب نمی‌باشد، لذا به داوطلبان تأکید می‌گردد با توجه به مطلب فوق، برای پاسخگوئی به سوالات هر یک از رشته‌های امتحانی نیاز به ماشین حساب نبوده و از ورود داوطلبانی که ماشین حساب برای شرکت در جلسه آزمون (از هر نوع آن) به همراه داشته باشند ممانعت به عمل خواهد آمد و با آنان برابر مقررات قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری که در این اطلاعیه نیز آمده است، رفتار خواهد شد.

همچنین ایشان تاکید نمودند با توجه به شیوع بیماری کرونا، همراه داشتن ماسک سه لایه معمولی (بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن (از بالای بینی تا زیر چانه)، از ابتدای ورود به حوزه برگزاری آزمون تا پایان برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی برای داوطلبان محترم الزامی است. ضمن اینکه تمامی حوزه های امتحانی قبل و بعد از جلسات آزمون بطور کامل ضدعفونی می شوند. یادآوری می نماید حوزه های آزمون از تحویل گرفتن هرگونه وسایل اضافی از جمله تلفن همراه، ماشین حساب، کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه و ... معذور می باشند، بنابراین اکیدا توصیه می شود به غیر از موارد اعلام شده در اطلاعیه پرینت کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون و اوراق تشخیص هویتی از همراه داشتن سایر وسایل جداً خودداری شود.

تاریخ:
1399/05/13
تعداد بازدید:
552
منبع:
Powered by DorsaPortal