۱۳۹۹ يکشنبه ۵ بهمن
مراسم بزرگداشت هفته دولت و تقدیر از خدمات کارمندان دانشگاه اصفهان
مراسم روز کارمند و بزرگداشت هفته دولت، با حضور هیات رئیسه، مدیران ارشد دانشگاه و 36 نفر از کارمندان نمونه،در سالن اجتماعات مهمانسرای دانشگاه برگزار شد.


 مراسم روز کارمند و بزرگداشت هفته دولت، با حضور هیات رئیسه، مدیران ارشد دانشگاه  و 36 نفر از کارمندان نمونه،در سالن اجتماعات مهمانسرای دانشگاه برگزار شد.

به گزارش وب سایت خبریuinews در این مراسم دکتر هوشنگ طالبی رئیس دانشگاه اصفهان ضمن گرامیداشت هفته دولت، زحمات یک ساله کارکنانی که دستاوردهای ملی و بین المللی ارزشمندی را برای دانشگاه حاصل نموده، برگ زرینی بر افتخارات 70 ساله این دانشگاه دانست.

وی در ادامه ضمن تاکید بر نقش موثر همه کارکنان به خصوص کارمندان نمونه در پیشبرد اهداف متعالی دانشگاه، تصریح نمود: دانشگاه به مثابه قطاری در حال حرکت است که استادان و کارمندان شاغل در این مرکز علمی، موتور محرکه این قطار هستند که اگر نباشند، این قطار از حرکت باز می ماند.

 

رییس دانشگاه  در ادامه افزود: دانشگاه اصفهان بلافاصله و بدون درنگ ، از 4 اسفند با اعلام شیوع بیماری کرونا، علی رغم کمبودهایی که در زیر ساخت آموزش های مجازی بود موفق به برگزاری کلاس ها شد. و با وجود مشکلات حاصل از تحریم و کمبودهای مالی دانشگاه و قیمت هایی که دستخوش قیمت های ارزی بود، اقدام به خرید چند سرور و تقویت زیرساخت های آموزش های الکترونیک نمود. در این راستا جا دارد از همه کارکنان و اعضای هیات علمی که برای تحقق این مهم، زحمات فوق العاده را متحمل شدند، قدردانی نمایم.

وی همچنین تصریح نمود:  طبیعتا" فشار های اقتصادی ناشی از تحریم های ظالمانه بر روی مجموعه دانشگاه نیز بی تاثیر نبوده و با توجه به کسری بودجه دولت ، دانشگاه مجبور است که صرفا به پرداخت حقوق کارکنان بپردازد و این درحالی است که هدف دانشگاه آموزش و پژوهش است و اگر امکانات آموزشی و پژوهشی فرآهم نباشد، وظیفه اصلی دانشگاه خدشه دار می شود.

دکتر طالبی همچنین در مورد نقش کارمندان در پیشبرد اهداف سازمانی در صحنه های مختلف خدمتگذاری ایراد سخن نمود و خواستار همکاری و همفکری همه کارکنان در راستای سیاستگذاری مدیران ارشد کشور به منظور مقابله با تحریم ها، رعایت پروتکل های بهداشتی و بهبود شرایط موجود شد.

وی در پایان، اثر گذاری دانشگاه در یک سال اخیر را مدیون تلاش و همت اعضای هیات علمی، دانشجویان و کارکنان خدوم دانشگاه دانست و  ضمن گرامیداشت هفته دولت از زحمات بی دریغ کارکنان  تلاشگر دانشگاه تقدیر و تشکر به عمل آورد..

 

شایان ذکر است در ادامه دکتر ولی اله میرخانی معاون اداری و مالی دانشگاه نیز ضمن ارایه گزارش مبسوطی از فعالیت های انجام شده در سال گذشته در حوزه معاونت اداری و مالی، اظهار داشت: با تغییر مدیریت ها نباید  تغییری در رفتار کارکنان در راستای خدمت رسانی به مردم انجام شود. وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص فعالیت کارکنان در سال آخر دولت فعلی اظهار داشت: قطعا  همه ما باید، پرقدرت و با همه توان خود، نسبت به انجام وظایف محوله از هیچ تلاشی دریغ ننماییم.  

دکتر میرخانی همچنین افزود : پدیده کرونا، سبک زندگی مردم را تغییر داد و متعاقبا" روش اداره دانشگاه نیز تغییر نمود. با وجود این که سلامتی کارکنان، مهم ترین موضوع و دغدغه هیات رییسه دانشگاه است ولی امور مربوط به دانشگاه نیز باید به نحو مطلوب انجام پذیرد.

معاون اداری ومالی دانشگاه همچنین از تدوین دستورالعمل دورکاری توسط مدیر امور اداری خبر داد و افزود: بر اساس این دستو العمل نحوه صحیح و استاندارد انجام دورکاری کارکنان تدوین و  ابلاغ خواهد شد.

وی در ادامه به تشریح اجرای ماده 37 آیین نامه که در مورد سختی کار است اشاره نمود و اظهار داشت: فرآیند اداری آن انجام و برای مشمولین این طرح، حکم صادر شد.

 دکتر میرخانی همچنین تصریح نمود: حدود 264 نفر از اعضای هیات علمی ردیف استخدامی نداشتند که ما به عنوان دانشگاه پیشرو موفق به دریافت مجوز استخدام برای همه این عزیزان شدیم و کارگزینی اعضای هیات علمی زحمات زیادی در این خصوص متحمل شدند.خوشبختانه این طرح نیز به نام دانشگاه اصفهان از سوی وزارت علوم به کلیه دانشگاه های کشور ابلاغ و مورد اجرا قرار گرفته است.

معاون اداری مالی همچنین اظهار داشت: یکی دیگر از اقدامات حوزه معاونت اداری و مالی، تعریف ظرفیت بهره وری برای  کارکنان است که مقرر شد، مبلغی در اختیار مدیران واحد ها قرار گرفته و بر اساس تشخیص مدیر به کارکنان تعلق بگیرد و با اجرای طرح بهره وری می توان برای  کارمندان عزیزی که حجم کاری بالاتری دارند از این طریق جبران زحمات ایشان شود.

دکتر میرخانی همچنین خواستار ارایه طرح و پیشنهادات ارزشمند در خصوص انتخاب کارمندان نمونه شد و افزود: از ایده ها و طرح هایی که در رسیدن حق به حقدار به ما کمک نماید استقبال می نماییم.

 

 لازم به ذکر است در این جلسه دکتر صفری مدیر امور اداری دانشگاه نیز با ارایه گزارش مبسوطی از عملکرد حوزه معاونت اداری،به تشریح دستاوردهای یکساله این حوزه پرداخت و اظهار داشت: دانشگاه اصفهان به عنوان یک سازمان خدماتی است که تمام کارهای آن توسط منابع انسانی انجام می شود. وی همچنین از معاونت اداری و مالی به خاطر حمایت از طرح ها و برنامه های ارایه شده در حوزه اداری دانشگاه تشکر و قدردانی نمود و در ادامه افزود: یکی از کارهایی که طی یک سال گذشته انجام شده بحث سختی کار و اجرایی کردن دستور سختی کار بود که به حمدا... با موفقیت انجام شد. دومین مورد تدوین برنامه جامع سلامت که با تشکیل تیمی متشکل از  همکاران بین بخشی مانند حوزه معاونت دانشجویی، مرکز بهداشت،معاونت فرهنگی،نماینده کارکنان دانشگاه انجام و در این برنامه به ابعاد جسمانی، روانی،فرهنگی و سلامتی کارکنان پرداخته شد.

در حوزه ورزش کارکنان نیز برنامه هایی تدوین شد که به دلیل مباحث کرونا هنوز اجرایی نشده است. در حوزه روانشناختی خانواده کارکنان نیز برنامه هایی با همکاری دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی در حال اجرا است.

دکتر صفری در ادامه ضمن اشاره به تقویم آموزشی برای کارکنان اظهار داشت: در این تقویم 1000 ساعت دیده شده است که بخشی از این تقویم را در سامانه lms اجرا و رویکرد آن، آموزش های تخصصی است.

وی از امکان ارتقا برای همه کارکنان خبر داد و افزود: بازنگری ارتقا رتبه کارکنان در دستور کار حوزه اداری دانشگاه قرار گرفته و دستورالعملی تدوین و مقرر شده است امکان ارتقا برای کلیه کارکنان فراهم گردد.

از دیگر مواردی که دکتر صفری به آن اشاره نمود، تدوین و تصویب دستورالعمل بهره وری کارکنان بر مبنای کارسنجی است که این طرح توسط دانشگاه اصفهان تدوین و پس از تصویب هیات امنا برای وزارت علوم ارسال شد که با تایید وزارت علوم برای سایر دانشگاه های کشور ابلاغ گردید.

تشکیل کمیته بیمه و رفع مشکلات بیمه کارکنان، استقرار نرم افزار حوزه رفاهی و ایحاد عدالت برای کارکنان در این حوزه،شناسایی فرایندهای امور اداری و مستند سازی آن ها، شفاف سازی مرخصی کارکنان و اطلاع رسانی آن ها ، ایجاد فرصت برای کارکنان جهت مذاکره حضوری با مدیر امور اداری و تجمیع کارهای کارشناسان حوزه های مختلف، از جمله فعالیت های حوزه معاونت اداری و مالی دانشگاه در راستای بهبود وضعیت کارکنان بوده است.

 گفتنی است این مراسم با حضور هیات رییسه دانشگاه در روز چهارشنبه 12شهریور در محل سالن اجتماعات مهمانسرای دانشگاه برگزار و از کارمندان نمونه دانشگاه به شرح زیر تقدیر به عمل آمد:

 حوزه ریاست:علیرضا نیکویی، محسن حیدرماه،بتول قیدرلو، هنگامه عباسی

 معاونت آموزشی:مرتضی اسماعیلی

 معاونت تحقیقات و فناوری :مهدخت السادات طاووسی، دریاناز فرهمند

 معاونت دانشجویی:اکرم باطنی، دکتر مجید غیاث(پزشک نمونه)

 معاونت فرهنگی و اجتماعی:ژیلا سلطانی

 معاونت اداری و مالی:شهرام مهدیان، مجتبی زادهوش،خدیجه رستمی،مهدی علیخانی

 دانشکده ادبیات و علوم انسانی:زهرا افتخاری

 دانشکده علوم اداری و اقتصاد:نرگس رجایی

 دانشکده مهندسی عمران و حمل و نقل:اعظم السادات خلیلی

 دانشکده زبان های خارجی:آزاده سمیعی

 دانشکده شیمی:مریم شیروانی

 دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی :محبوبه کیانی

 دانشکده علوم و فناوری های زیستی:فرزانه ضویی

 دانشکده فیزیک:لیلا صدقی

 دانشکده فنی و مهندسی:رضا پالاهنگ

 دانشکده مهندسی کامپیوتر:زهرا ثمر بخش

 کارکنان نمونه نیروهای قراردادی موقت:

 اصغر برزه کار، رحمت اله نریمانی، مسلم رضایی، عباسعلی صادقی، حسین احمدی، عباس صداقت، علی امان اللهی،تورج محمدی، مهدی فقیه، محمد مختاری، حمید صالح پور و عباسعلی کرمی

 همچنین از سوی بانک رسالت از آقای رضاییان کارمند شاغل در اداره رفاه دانشگاه، برای همکاری و همراهی ایشان در پرداخت وام به کارکنان تقدیر به عمل آمد.

 
 
 
 
 
 
 
 

 
تاریخ:
1399/06/12
تعداد بازدید:
860
منبع:
Powered by DorsaPortal