۱۳۹۹ يکشنبه ۵ بهمن
مدیریت آزمایشگاه مرکزی، کلیدی ترین مدیریت دانشگاه
مراسم معارفه رییس آزمایشگاه مرکزی و تکریم از دکتر تنگستانی نژاد با حضور رییس دانشگاه، معاون پژوهش و فناوری، معاون اداری و مالی، مدیران ارشد دانشگاه و جمعی از کارشناسان آزمایشگاه مرکزی در محل دفتر معاونت پژوهش و فناوری برگزار شد.


مراسم معارفه رییس آزمایشگاه مرکزی و تکریم از دکتر تنگستانی نژاد با حضور رییس دانشگاه، معاون پژوهش و فناوری، معاون اداری و مالی، مدیران ارشد دانشگاه و جمعی از کارشناسان آزمایشگاه مرکزی در محل دفتر معاونت پژوهش و فناوری برگزار شد.

 

به گزارش وب سایت خبریuinews دکتر هوشنگ طالبی رییس دانشگاه اصفهان طی حکمی دکتر محمد علی اسدالهی را به عنوان رییس آزمایشگاه مرکزی منصوب و از خدمات ارزشمند دکتر تنگستانی نژاد تقدیر به عمل آورد.

شایان ذکر است رییس دانشگاه اصفهان در این مراسم اظهار داشت: از کلیدی ترین مدیریت های دانشگاه، مدیریت آزمایشگاه مرکزی است.

وی در ادامه ضمن اظهار تعلق به آزمایشگاه مرکزی تصریح نمود: یکی از دلایل وابستگی شخصی من به آزمایشگاه مرکزی این است که در اولین دوره مدیریت اینجانب بود که بنا به نیاز دانشگاه به تجمیع تجهیزات آزمایشگاهی برای همه گروه ها و دانشکده ها ، اقدام به راه اندازی و احداث آزمایشگاه مرکزی نمودیم. این آزمایشگاه برای اولین بار در کشور، با هدف کاربری برای همه دانشکده ها در دانشگاه اصفهان احداث شد. در سال های بعد دانشگاه های دیگر نیز با الگو گرفتن از دانشگاه اصفهان، اقدام به راه اندازی آزمایشگاه مرکزی نمودند.

دکتر طالبی در ادامه افزود در سال های اخیر اقدامات موثری مانند سامان دهی و ساختار سازی در این آزمایشگاه انجام شده که قابل تقدیر است.

وی آزمایشگاه مرکزی را از دو جنبه اداری و مالی و تدارکاتی و جنبه فنی و تخصصی مورد بحث و بررسی قرار داد و افزود: رییس آزمایشگاه باید بین این دو جنبه به یک نقطه تعادل برسد.

 دکتر طالبی انتخاب مدیران فنی آزمایشگاه مرکزی از دانشکده های مختلف دانشگاه و استفاده از نظرات شورای تجهیزات در تصمیم گیری برای اولویت بندی در خرید تجهیزات را بسیار حائز اهمیت دانست و از تمهیدات دکتر تنگستانی در این راستا تقدیر به عمل آورد.

رییس دانشگاه همچنین تصریح نمود: با گسترش مرزهای دانش، دانشگاه اصفهان نیز  به دستگاه های جدید و تخصصی نیازمند و این امر اجتناب ناپذیر است و ما باید با هوشمندی به سمت تامین تجهیزات جدید برویم و اقدام به سرمایه گذاری صحیح نماییم.

مسئله دوم این است که ما باید با دانشگاه صنعتی و دانشگاه علوم پزشکی همکاری داشته باشیم و چه بسا وسایل و تجهیزاتی را بتوانیم با هم به اشتراک بگذاریم و در این قضیه صرفه جویی کنیم.

وی در ادامه به بحث جایگاه آزمایشگاه مرکزی به عنوان هماهنگ کننده و هدایت کننده برای دانشکده ها پرداخت و افزود:  اگر آزمایشگاه مرکزی در این خصوص خوب عمل کند، دانشکده ها احساس تامین و رضایت مندی می کنند.

دکتر طالبی بحث تخصصی و فنی آزمایشگاه را نیز مهم قلمداد نمود و بیان داشت: در دنیای امروز نمی شود تحقیقی انجام شود و تجهیزات لازم در اختیار محقق نباشد. بنابراین نقش تجهیزات، تسهیل کننده چاپ مقاله ها در نشریات معتبر بین المللی است و بحث مهم تر این است که ممکن است تجهیزات خیلی خوب باشد ولی اپراتور ما خوب نبوده و در این صورت این خیلی تاثیرگذار است.

یک اپراتور خوب و یک نتیجه خوب از یک آنالیز می تواند، توسط یک دستگاه خوب انجام شده و  مقاله در یک مجله تاپ و بالا چاپ شود و یک بی دقتی هم می تواند مقاله را در یک مجله متوسط منتشر کند.

وی در ادامه، دکتر تنگستانی را از چهره های شاخص دانشگاه دانست که هم از نظر علمی و هم از نظر کار اجرایی همواره سرآمد بوده است و بعد از ریاست دانشکده علوم که به عنوان رییس آزمایشگاه مرکزی انتخاب شدند،تمام تجربه اجرایی و علمی خود را برای پیشبرد امور آزمایشگاه مرکزی و زنده کردن آزمایشگاه، در طبق اخلاص گذاشتند.

رییس دانشگاه در ادامه ضمن معرفی دکتر اسدالهی به عنوان رییس آزمایشگاه مرکزی تصریح نمود: دکتر اسدالهی از نظر نظم کاری، احساس مسئولیت، مقید بودن، شایسته بودن و قدرت فکری و مدیریتی همواره مورد توجه بوده است و اطمینان خاطر دارم که ایشان زحمات دکتر تنگستانی را محفوظ بدارند و کار های آزمایشگاه را به نحو مطلوب پیش ببرند.  

 

شایان ذکر است دکتر رسول رکنی زاده معاون پژوهش و فناوری نیز اظهار داشت: بیشترین سرمایه دانشگاه در آزمایشگاه مرکزی متمرکز است و برند آزمایشگاه مرکزی دانشگاه اصفهان به عنوان یکی از آزمایشگاه های مطرح کشور نیز بسیار حائز اهمیت است.

وی دکتر تنگستانی را نیز به عنوان برند دانشگاه مطرح و اظهار داشت:  مدیریت ایشان به لحاظ تسلط به ساختار آزمایشگاهی، طی سال ها در آزمایشگاه مرکزی بسیار مهم و تاثیرگذار بوده است.

دکتر رکنی زاده در ادامه افزود: سامان دهی به وضعیت آزمایشگاه توسط ایشان،  از یک طرف و ارتقا دانش فنی در درون آزمایشگاه از طرف دیگر و اجازه حضور کارشناسان برای دوره های تنکنیکال و  انتخاب مدیران فنی آزمایشگاه مرکزی از دانشکده های مختلف از جمله اقدامات مفید و موثر دوران مدیریت دکتر تنگستانی نژاد است.  

مدیران فنی آزمایشکاه مرکزی، تیم کارشناسی قوی و به هر حال پشتیبانی خوب دانشکده ها و تعامل خوب دکتر تنگستانی با آن ها باعث شده بود که جریان عدالت و جریان علمی با هم توام شده  و کارها بهتر پیش برود.

معاون پژوهش و فناوری تصریح نمود: دکتر تنگستانی، همواره در پست های مختلف اجرایی درخشان بوده اند و امیدواریم بعد از استراحت دوباره در خدمت ایشان باشیم.

وی در ادامه افزود: استقلال فکری مهم ترین ویژگی دکتر اسدالهی است که در دوران خدمت ایشان در دانشکده علوم و فناوری های زیستی  بسیار مشهود است.

 

همچنین در این مراسم دکتر تنگستانی نژاد نیز ضمن تشکر از حمایت های هیات رییسه دانشگاه،از کارشناسان و مدیران فنی آزمایشگاه نیز به خاطر همکاری و همراهی موثرشان تقدیر و تشکر نمود.   

وی در ادامه افزود:  برای این که مشارکت دانشکده ها را افزایش دهیم ، مدیران فنی را از دانشکده های مختلف انتخاب نمودیم. عملا ما پنج مدیر فنی و کارشناسان بسیار خوب و زحمت کش داریم که  مرتب در دوره های آموزشی تخصصی شرکت می کنند.

دکتر تنگستانی در ادامه تصریح نمود: از 27 سال خدمت در دانشگاه، 17 سال آن را در بخش های مختلف به کار اجرایی مشغول بوده ام و دانش مدیریت را به صورت تجربی و با هزینه دانشگاه به دست آورده ام، بنا براین همواره مدیون دانشگاه هستم.

وی همچنین ضمن آرزوی موفقیت برای دکتر اسدالهی اظهار داشت: چون اولین آزمایشگاه مرکزی در کل کشور در دانشگاه اصفهان بوده امیدوارم همواره در کشور نیز رتبه اول را کسب نماید.

 

  دکتر اسدالهی رییس آزمایشگاه مرکزی نیز ضمن تشکر به خاطر حسن اعتماد دکتر طالبی و دکتر رکنی زاده اظهار داشت: احساس تعلق خاطر دکتر طالبی به آزمایشگاه مرکزی برای ما قوت قلبی است که باعث می شود انگیزه بیشتری در انجام امور محوله داشته باشیم.

دکتر اسدالهی در ادامه تصریح نمود: به لحاظ سخت افزاری بیشترین حجم و چگالی سرمایه گذاری دانشگاه، در آزمایشگاه مرکزی است و از طرفی هم همکاران زیادی هستند که وابسته به خدمات آزمایشگاه مرکزی هستند و پژوهش هایی که انجام می دهند و داده هایی که گزارش می کنند تا حد زیادی وابسته به کیفیت خدمات آزمایشگاه است.

از طرف دیگر یکی از وظایف آزمایشگاه مرکزی ارایه خدمات به بیرون از دانشگاه است که به عنوان یک رنکینگ و اعتبار بسیار حائز اهمیت است.

وی در ادامه افزود: امروز با حضور در آزمایشگاه مرکزی واقعا از نزدیک حس کردم که دکتر تنگستانی چه کارهای بزرگی انجام داده اند.

دکتر اسدالهی ضمن تشکر از خدمات دکتر تنگستانی خواستار حمایت هیات رییسه و همه اعضای هیات علمی دانشگاهف کارشناسان و مدیران فنی آزمایشگاه مرکزی در راستای افزایش کیفیت امور محوله شد.

 گفتنی است در پایان دکتر محمد علی اسداللهی  حکم انتصاب خود را از سوی رییس دانشگاه دریافت و از زحمات دکتر تنگستانی نژاد نیز تقدیر به عمل آمد.

این مراسم روز یکشنبه 16 شهریور ماه سال جاری در محل دفتر معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه به صورت( نیمه حضوری) برگزار شد.

 

تاریخ:
1399/06/17
تعداد بازدید:
440
منبع:
Powered by DorsaPortal