۱۳۹۹ يکشنبه ۵ بهمن
بازدید رئیس امور آموزش عالی سازمان برنامه و بودجه کشور از دانشگاه اصفهان
دکتر میرزا بزرگ رئیس امور آموزش عالی سازمان برنامه و بودجه کشور به اتفاق هیات همراه ضمن بازدید از دانشگاه اصفهان با دکتر طالبی رییس دانشگاه اصفهان، دکتر میرخانی معاون اداری و مالی و دیگر مدیران ارشد دانشگاه دیدار و گفتگو نمود.

  

 دکتر میرزا بزرگ رئیس امور آموزش عالی سازمان برنامه و بودجه کشور به اتفاق هیات همراه ضمن بازدید از دانشگاه اصفهان با دکتر طالبی رییس دانشگاه اصفهان، دکتر میرخانی معاون اداری و مالی و دیگر مدیران ارشد دانشگاه دیدار و گفتگو نمود.
 

به گزارش وب سایت خبریuinews دکتر میرزا بزرگ رئیس امور آموزش عالی سازمان برنامه و بودجه کشوربه اتفاق هیات همراه، از مرکز نواوری و صنایع سرگرمی، مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه، فب‌لب فبینو،ساختمان زمین شناسی، ناحیه نوآوری، مرکز زبان آموزی ، پروژه های عمرانی در حال ساخت و تکمیل شده بازدید به عمل آورد.  

شایان ذکر است در مرکز نوآوری و صنایع سرگرمی از بخش هایی مانند : سایت کامپیوتر (رندرفارم)مجهز به 20 دستگاه کامپیوتر با قدرت پردازش و GPU بالا مناسب برای رندرگیری،استودیو صدا و موسیقی از بزرگترین باکس‌های آکوستیک کشور با مساحت 80 متر،آزمایشگاه بازی‌های رومیزی فضایی شاد و مناسب برای دورهمی‌های دوستانه و تست و تولید بازی‌های رومیزی،آزمایشگاه واقعیت مجازی/افزوده فضایی برای طراحی و اجرای بازی‌های مبتنی بر واقعیت مجازی/ افزوده/ ترکیبی،آزمایشگاه ثبت حرکت و تولید انیمیشن شامل تجهیزات به روز جهت ثبت حرکت و تولید انیمیشن،کلاس‌های آموزشیمجهز به ویدئو پروژکتور جهت برگزاری کلاس‌های آموزشی،اتاق‌های استراحت و آزمایشگاه تست عملکرد مجهز به بیش از 30 مدل از انواع تلفن‌های همراه هوشمند موجود در بازار ایران بازدید به عمل آمد. همچنین مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه اصفهان که محلی برای پروراندن ایده‌ها در حوزه‌های مختلف فنی، علوم انسانی، علوم پایه، پزشکی و غیره و تبدیل آن‌ها به محصول با حداقل ریسک و بهترین بازده است نیز مورد بازدید قرار گرفت.

 لازم به ذکر است، فب‌لب فبینو با مدیریت دکتر حیدری عضو هیات علمی مکانیک دانشگاه اصفهان در سال 1397 به عنوان یک فب‌لب آموزشی توسط تیمی متشکل از تخصص‌های مختلف در حوزه‌های مکانیک، مکاترونیک، شیمی، مدیریت آموزشی و هنر تاسیس شد و با ایجاد یک فضای باز برای عموم مردم شهر اصفهان، در جهت توسعه مهارت‌های نوین و پرورش یک جامعه فعال و پویا گام برداشت. در سال 1398 به منظور توسعه شعار خود یعنی: «ایجاد یک فضای کارگاهی اشتراکی برای دسترسی منصفانه به ماشین‌ها، ابزار آلات و دانش عملی برای تمامی افراد در هر زمان به صورت آزادانه با هدف تولید محصولات خلاقانه و اختراعات نوآورانه به واسطه‌ی تکنولوژی‌های نوین»، به عنوان یک بخش خصوصی در فضایی 350 مترمربعی در ناحیه نوآوری و فناوری دانشگاه اصفهان مستقر گردید. فضای جدید فبینو در بهمن 1398 مصادف با دهه مبارک فجر توسط دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح شد.
 

شایان یادآوری است در نشست مشترک دکتر طالبی رییس دانشگاه و دکتر میرزا بزرگ رئیس امور آموزش عالی سازمان برنامه و بودجه کشور که با حضور دکتر میرخانی معاون اداری و مالی، دکتر بابک صفاری مدیر دفتر برنامه و بودجه و تشکیلات دانشگاه اصفهان و جمعی از مدیران ارشد دانشگاه که در تالار دکتر رزمجو دانشگاه اصفهان برگزار شد ضمن ارایه گزارش هایی از پروژه های عمرانی، اداری و مالی دانشگاه اصفهان توسط دکتر میرخانی معاون اداری و مالی دانشگاه،گزارشی از دستاوردهای دانشگاه در حوزه برنامه و بودجه توسط دکتر صفاری، بر گسترش همکاری های دوجانبه و افزایش تخصیص اعتبارات به دانشگاه تاکید شد.

گفتنی است، دکتر میرزا بزرگ رییس امور آموزش عالی سازمان برنامه و بودجه کشور به اتفاق هیات همراه صبح روز سه شنبه 18 شهریور ماه سال جاری از دانشگاه اصفهان بازدید و با دکتر هوشنگ طالبی رییس دانشگاه دیدار و گفتگو نمود.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
تاریخ:
1399/06/18
تعداد بازدید:
438
منبع:
Powered by DorsaPortal