۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ اسفند
برگزاری تور مجازی برای دانشجویان ورودی جدید در دانشگاه اصفهان
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه خبر داد: دانشجویان نو ورود برای آشنایی با دانشگاه اصفهان، از طریق تور مجازی به این مرکز علمی سفر و با ظرفیت های دانشگاه، آشنا می شوند.

برگزاری تور مجازی برای دانشجویان ورودی جدید در دانشگاه اصفهان

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه خبر داد: دانشجویان نو ورود برای آشنایی با دانشگاه اصفهان، از طریق تور مجازی به این مرکز علمی سفر و با ظرفیت های دانشگاه، آشنا می شوند.

به گزارش وب سایت خبریUINEWS حجت الاسلام والمسلمین دکتر جعفر شانظری معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه اصفهان اظهار داشت: با شیوع بیماری کرونا و برگزاری کلاس ها به صورت مجازی، دانشگاه اصفهان برای دانشجویان نو ورود خود اقدام به راه اندازی تور مجازی نموده است در این تور دانشجویان می توانند با مکان های مختلف دانشگاه مانند دانشکده ها، گروه های آموزشی،استادان و کارمندان آشنا شوند.

دکتر شانظری در ادامه تصریح نمود: روز دوشنبه 31 شهریورماه سال جاری ساعت 11 برنامه ای به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی با حضور هیات رییسه دانشگاه، مدیران ارشد استانی و سردار فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان در محل حرم شهدا دانشگاه اصفهان برگزار می شود.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه در ادامه اظهار داشت: در این مراسم از سه کتاب صوتی که با همکاری دانشجویان عزیز دانشگاه اصفهان تنظیم شده رونمایی می شود. هدف از این برنامه آشنایی دانشجویان با آرمان ها، نگاه و رویکرد افراد در دفاع مقدس به خصوص شهدای دانشجو و احیای انگیزه دانشجویانی که شجاعانه از میهن خود دفاع کردند.  دکتر شانظری از دیگر فعالیت های برنامه بزرگداشت دفاع مقدس را تهیه مستند فیلم بانوانی که نقش کلیدی و پشتیبانی در جنگ داشتند دانست و گفت: این فیلم با همکاری حفظ آثار و نشر دفاع مقدس تهیه می شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه اصفهان، در ادامه به تشریح فعالیت های برنامه چهلمین سالگرد دفاع مقدس پرداخت و تصریح نمود:   تهیه محتوا و نیز برگزاری مسابقه در مسیر انقلاب با محوریت بیانات گام دوم رهبر معظم انقلاب در هفته دفاع مقدس ویژه کارکنان و دانشجویان دانشگاه، برگزاری جشنواره بزرگ کتابخوانی ویژه دانشجویان با موضوعات دفاع مقدس،برگزاری نمایشگاه و فروشگاه کتاب مجازی در هفته دفاع مقدس با تخفیف ویژه کتب درسی دستگاهی و دفاع مقدس،آماده سازی حرفه ای در باغ موزه دفاع مقدس (باغ غدیر)در هفته دفاع مقدس، ارایه کتاب آخرین امتحان در مورد زندگینامه و وصیتنامه شهدای دانشجوی دانشگاه اصفهان، برگزاری تور مجازی راهیان نور،برگزاری برنامه زنده اینستاگرام در حوزه دفاع مقدس، بررسی مجازی و نشست های تخصصی در مورد تاثیر دفاع مقدس بر حوزه سینما و روایت، بررسی مجازی و نشست های تخصصی در مورد تاثیر دفاع مقدس بر هویت ملی ایرانیان،بررسی مجازی و نشست تخصصی در مورد تاثیر دفاع مقدس بر خودباوری و عزت ملی،بررسی مجازی و نشست های تخصصی در مورد تاثیر دفاع مقدس بر ادبیات حماسی، بررسی مجازی و نشست های تخصصی در مورد نقش بانوان در دفاع مقدس، بررسی مجازی و نشست های تخصصی در مورد نقش دانشجویان در دفاع مقدس، بررسی و تحلیل جامعه شناسی و فرهنگی بیانیه گام دوم و برگزاری کرسی آزاد اندیشی با محوریت تاثیر دفاع مقدس بر ژئوپولتیک ایران و خاورمیانه از جمله اموری است که حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برای برگزاری شایسته این مراسم برنامه ریزی نموده است.

 دکتر شانظری در ادامه کرونا را فرصتی برای فعال تر شدن فضای مجازی در بین اقشار مختلف مردم دانست و تصریح نمود: ارتباط فرهنگی و اجتماعی با دانشجویان از طریق فضای مجازی افزایش یافته و رویکردهای مثبتی برای هم معاونت فرهنگی و هم دانشجویان داشته است.

وی اجتماعی کردن دانشجویان را یکی از رسالت های مهم دانشگاه دانست و تصریح نمود، انجام این مهم در فضای مجازی سخت شده ولی با برنامه ریزی و تمهیدات انجام شده در راستای بهبود شرایط موجود گام های موثری برداشته شده است.   

 گفتنی است به گفته دکتر شانظری ، تور محازی در نیمه دوم ماه مهر راه اندازی و مورد بهره بردرای قرار می گیرد.

تاریخ:
1399/06/29
تعداد بازدید:
716
منبع:
Powered by DorsaPortal